Home / Цікаво знати / Про глобальну епідемію “цукрової” хвороби

Про глобальну епідемію “цукрової” хвороби

14 листопада  Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом (ЦД). На Сокальщині з 7 по 14 листопада проходить акція по виявленню цього захворювання. Про це  розмова нашого кореспондента із завідуючою терапевтичним відділенням Сокальської поліклініки Надією МИХАЛЬЧУК.

– Пані Надіє, скільки в нашому районі хворих на цукровий діабет? Чи вони отримували безкоштовно інсулін?

– Всього на диспансерному обліку з цукровим діабетом знаходиться 2181 хворий; з них інсулінозалежних 213; вперше виявлено 153 хворих; дітей і підлітків  16. В цьому році всіх хворих, хто потребував, повністю забезпечували інсуліном.

– Яким має бути рівень глюкози у здорових людей і коли ставлять діагноз ЦД?

– Нормальний рівень глюкози у крові  3,35,5 ммоль/л. Цукровий діабет діагностують, коли рівень глюкози в крові перевищує 7 ммол/л. Якщо говорити про фактори ризику, то існує відповідна лінійна залежність: у людей, в яких показники рівня глюкози досягають верхньої межі норми, підвищений ризик розвитку ЦД. Особливо високий ризик у людей в т. зв. сірій зоні  у них рівень глюкози вище норми, але нижче того рівня, при якому встановлюють діагноз ЦД. У таких пацієнтів можна говорити про предіабет. Це може бути порушення толерантності до глюкози  в залежності від цього проводиться тест на визначення толерантності до глюкози. Пацієнтам, у яких існує ризик розвитку ЦД, рекомендуємо змінити спосіб життя і нормалізувати масу тіла.

– Які основні симптоми і ускладнення цукрового діабету?

– Це надмірна спрага, часте сечовиділення, втрата маси тіла (при ЦД першого типу), підвищені апетит і стомлюваність, сухість і свербіння шкіри, нудота, нечіткість зору.

Серед ускладнень є: ураження очей (діабетична ретинопатія), ураження нирок (діабетична нефропатія), діабетична стопа, діабетична нейропатія, макросудинні ускладнення (інфаркт міокарда, інсульт).

– Чи можна без скерування лікаря зробити аналіз крові на рівень глюкози?

– Так, до 14 листопада кожен може здати кров в лабораторії (натщесерце) без скерування лікаря. А після цієї дати звертатися в долікарський кабінет або до лікаря.

– Дякую за розмову.

Інтерв’ю взяла
Валентина БЛУДОВА.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Понад 350 учасників виборювали першість у змаганнях на базі прикордонного підрозділу

Напередодні Дня захисника України прикордонники разом ...