Home / Цікаво знати / Вшосте пройшов веломарафон Львів – Краків

Вшосте пройшов веломарафон Львів – Краків

25 серпня вшосте стартував, відроджений у 2008 році, традиційний веломарафон Львів – Краків.

В цьому році йому виповнюється 119 років. З 1884 року веломарафон традиційно проводився щорічно і доводив, що на тодішніх велосипедах можна долати значні відстані. Велосипед може бути доступним і зручним транспортним засобом, оскільки на той час автомобіль був рідкісною розкішшю. Сьогодні автомобіль давно не розкіш, але в умовах закоркованих тими ж автомобілями доріг велосипед попри те не втратив актуальності.

Традиція веломарафону Львів – Краків перервалася у 1939 році, коли спалахнула Друга світова війна. А після неї Львів і Краків поділив кордон між СРСР і Польщею і його проведення припинилося. Та все ж ідея про відродження жила на берегах Вісли і закутої в бетон Полтви, яка у часи перших веломарафонів ще була частково відкритою. Ідея втілилася у життя завдяки старанням Краківської Королівської Роверової Академії, яку представляє Богдан Корашевський та Федерації велоспорту Львівщини, яку очолює майстер спорту Юрій Моравецький. В цьому році у веломарафоні взяли участь майже 40 учасників з українського боку та 30 – з польської сторони.

Веломарафон Львів – Краків проводить Федерація велоспорту Львівської області під патронатом маршалка Малопольського воєводства та голови Львівської облдержадміністрації за підтримки Управління з питань фізичної культури та спорту та відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області.

Мета заходу багатогранна – це і пропаганда велосипеда, як екологічного транспортного засобу, це і польсько-українська співпраця у галузі спорту і рекреації, і пропаганда здорового способу життя, і залучення до велоспорту усіх верств населення, незважаючи на вік, соціальне чи етнічне походження. У веломарафоні взяли участь спортсмени віком від 14 до 70 років.

Урочистий старт веломарафону відбувся 24 серпня на проспекті Свободи у Львові, біля пам’ятника Тарасові Шевченку. У веломарафоні взяли участь і сокальчани: Андрій Лазорик, Володимир Дробіт, Олесь Сусол, Олена Сусол. Спонсорами виступили піцерія “Фігаро”, підприємець Сергій Гончаров, за що ми їм щиро вдячні.

Юрій МОРАВЕЦЬКИЙ,
президент обласної Федерації велоспорту.

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Послуги детектора брехні в бізнесі: особливості та переваги

Детектор брехні вже давно перестав бути ...