Home / Духовне життя / Хід святкуваннь з нагоди 10-ої річниці створення Сокальсько-Жовківської єпархії

Хід святкуваннь з нагоди 10-ої річниці створення Сокальсько-Жовківської єпархії

Свято Архангела Михаїла, яке цьогоріч припало на неділю, сокальчани запам"ятають надовго. Ще здалеку було чути військовопатріотичні мелодії, які грав духовий оркестр Збройних Сил України. Від того на душі ставало піднесено та радісно. Навколо панувала святкова атмосфера, парафіяни храму та жителі всієї Сокальщини, священики, монахи та монахині зійшлися та з"їхалися сюди, щоб взяти участь в урочистій Архієрейській Божественній Літургії з нагоди 10-ої річниці створення Сокальсько-Жовківської єпархії.

Навколо панувала атмосфера свята та доброзичливості. Кафедральний собор св. апостолів Петра і Павла урочисто вітав кожного, хто переступив його поріг.

Близько 10.00 години вірні, духовенство та черництво, разом з настоятелем кафедрального собору святих апостолів Петра і Павла митрофорним протоієреєм отцем Ярославом Кащуком та представниками місцевої влади радо зустрічали високоповажних гостей  їх високопреосвященства, зокрема Апостольського нунція в Україні, архієпископа Івана (Юрковича), владику Ігоря (Возняка)  архієпископа Львівської УГКЦ, владику Тараса (Сеньківа)  апостольського адміністратора Стрийської єпархії, владику Богдана (Дзюраха)  керівника адміністрації Верховної курії, владику Ярослава (Приріза)  єпископапомічника Самбірсько-Дрогобицької єпархії, владику Софрона (Мудрого)  єпископаемерита, владику Йосафата (Говера)  екзарха Луцького. З особливими почестями зустрів престольний Сокаль владику Михаїла Колтуна, який уже 10 років є єпископом СокальськоЖовківським. Діти вручили високоповажним гостям короваї.

А далі розпочалася урочиста Архієрейська Літургія, яку служили дев’ять єпископів Української грекокатолицької церкви, майже сто священиків Сокальсько-Жовківської єпархії та духовенство з інших єпархій України. У церкві ніде було стати, люди різного віку прийшли на Службу Божу, щоб насититись духовно. І архієпископ, владика Ігор (Возняк) зумів віднайти у своїй проповіді доступні слова, які достукалися до серця кожного. Зокрема сказав: "Дякуємо Всемогутньому Богові, що він дає нам можливість стати перед ним і спільно доносити наше моління з подяки, з прохання та можливість перепросити його за наше життя. Дякуємо Всемогутньому Богові, що він благословив на заснування цієї єпархії та опікується нею вже 10 років. Дякуємо Господу, що наша церква у своєму прямуванні до вічності звертає увагу на священичий та чернечий стан, котрому освячує спеціальний час, щоб звернути увагу на важність і відповідальність цього благородного покликання. Багато праведних вчинків здійснили священики, ченці, черниці та вірні Сокальсько-Жовківської єпархії за минулих 10 років. Скільки ж вірних покаялося та змінило свій спосіб життя на краще… Сьогодні ми вшановуємо свято Архангела Михаїла  одного із представників духовних сил, який постійно стоїть перед Богом”.

У проповіді архієпископ Ігор (Возняк) закликав вірних ніколи не опускати рук в хвилини відчаю і звертатися до Ангелів Божих, які стають сильнішими, коли ми звертаємось до них з молитвою про допомогу. Апостольський нунцій, архієпископ Іван (Юркович) відзначив значну роль у діяльності СокальськоЖовківської єпархії владики Михаїла, який був висвячений першим єпископом після виходу української грекокатолицької церкви з підпілля, проводить капеланські служіння у військових формуваннях, відкриває для молоді скарби церкви та її обличчя, щоб вона стала для них приємною, цікавою. І завдяки цій духовній праці людина не тільки вірить, а й серцем горнеться до Церкви, що є великим здобутком. За цей період Українська грекокатолицька церква зросла і зростає не тільки якісно, духовно, а й поширюється, постають нові парафії, будуються нові храми… Преосвященніший владика Михаїл (Колтун) дякував за теплі привітання і знаки уваги та відзначав, що все те, що говорять його високоповажні гості заслуга не тільки його, а всієї єпархії і сказав, що "…Церква є для людей. Вона служить людям, і ця служба сповнюється через єпископа, священиків, монахів та монахинь. В теперішньому часі завдяки такому служінню СокальськоЖовківська єпархія втішається визнанням людей…”. І зауважив, що “ми не повинні радіти тільки сьогоднішнім днем, а цілим нашим життям, бо воно має в церкві джерело, джерело сили, джерело натхнення, джерело ласки Божої, яка з’являється у великій Божій милості для нас… Рівно ж коли ми сповідаємося, причащаємося, коли ми отримуємо прощення і звільнення від наших гріхів, тоді наша душа окрилена Божою ласкою. Ось це є справжнє свято…".

В цей день чимало віруючих приймали причастя, серед них було багато дітей. По завершенні Літургії лунали вітання на адресу владики Михаїла з нагоди 10ої річниці від дня заснування єпархії та іменин, тому раз у раз звучало "Многая літа". Оскільки єпископ Михаїл Колтун є ще керівником Відділу у справах душпастирства силових структур України, то на свято прибули також представники державних силових структур.

За високі досягнення та значні заслуги у формуванні духовнорелігійного світогляду військовослужбовців та правоохоронців владику привітали представники Міністерства оборони України та Міністерства внутрішніх справ і вручили відзнаки, грамоти, квіти. Зокрема, щирі вітання були й від заступника начальника управління ДАІ у Львівській області полковника міліції, уродженця Сокальщини Михайла Ділая, котрий відповідає за кадрову роботу, опікується профілактикою дітей, щоб не потрапляли в ДТП, а також футбольним клубом та зв’язками з церквою.

Владика Колтун приймав вітання й від представників влади. Зокрема заступника голови Львівської облдержадміністрації Ярослава Панюри та депутатів обласної ради  Івана Бокала та Олега Панькевича, голови Сокальської, Буської, Кам"янко-Бузької, Радехівської райдержадміністрацій  – Миколи Мисака, Володимира Сая, Петра Замули, Мирослава Богіри та міських голів Сокаля, Червонограда, Жовкви  – Богдана Зарічного, Ігоря Чудійовича, Петра Вихопня. Теплі вітання адресували владиці й хористи церкви святих апостолів Петра і Павла.

Свята Літургія завершилась гімном "Боже, великий, єдиний", який майстерно виконали хори Збройних Сил України та кафедрального собору св. апостолів Петра і Павла, священики, монахи, черниці, парафіяни… Опісля духовенство та гості зробили спільну світлину на згадку про це свято. А єпископ СокальськоЖовківський поздоровив усіх парафіян з 10ою річницею від дня заснування єпархії та сказав: "У цей нелегкий і знаковий час випробувань для народу і церкви, Господь не залишає нас без своєї опіки і видимого знаку любові, а намагається бути ближче нас і кожної людини зокрема… За 10 років наша єпархія значно змінилася. Ми сьогодні святкуємо, усміхаємося один одному і радіємо, що ми належимо до греко-католицької церкви, яка має таку історичну славну спадщину. Вона має велике надбання і великий потенціал в собі для того, щоб дати життя і щоб воно могло розвиватися. Ми любимо цю церкву і віримо в те, що ми з неї можемо черпати силу, бо там є Господь, який нас надихає, і ті наші Ангели, які супроводжують нас у нашому житті. Всім бажаю тієї віри і натхненної молитви, що все Богом заповідане, сталося в житті…”.

Владика Михаїл Колтун з усмішкою на вустах спілкувався з парафіянами, знаходив щире слово та добру пораду і для дорослих, і для дітей, які підходили, щоб привітати його з іменинами та 10річчям з дня заснування єпархії.

Опісля біля кінотеатру "Мир" відбувся концерт духового оркестру Збройних сил України (художній керівник Микола Орач). Владика Михаїл Колтун був серед своїх парафіян, разом з ними слухав військовопатріотичні пісні, які майстерно виконував військовий хор. Усім на душі було весело. Старші люди із посрібленими скронями, стирали з очей непрохану сльозу, бо були розчулені музикою, яка здавалося проймала до самого серця. І дехто казав, що такого свята у Сокалі ще не було. Концерт закінчився багатоголосим "Многая літа" владиці Михаїлу Колтуну та Сокальсько-Жовківській єпархії.

…Високоповажних гостей владика Михаїл запросив на святковий фуршет, де відбулася презентація книги архієрея "Сокальсько-Жовківська єпархія: життя і служіння", в якій йдеться про Церкву, якою вона була перед нами, до якої ми прийшли колись, в якій живемо тепер і як нам жити далі. Кожен в ній може побачити своє місце, зазирнути в історію, щоб довідатися, які випробування витримала Церква і який здобула потенціал.

Сокальсько-Жовківська єпархія має добрі традиції духовного служіння людям, які примножують своєю душпастирською працею та ревним служінням Богу та церкві сьогоднішні священики.

Любов ПУЗИЧ.

 

Фото Юрія Товарянського.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

12-13 травня в Кам’янка-Буському районі відбудеться Проща до Пресвятої Богородиці Фатімської

У вихідні, 12-13 травня у с.Руда ...