Home / З життя господарника / Хлібороби не мають спочинку

Хлібороби не мають спочинку

Погода цьогоріч, як ніколи, сприяє проведенню осінньо-польових робіт. Як вони проходять, редакції розповіли:

Олег ІВАНЧИНА, директор ПАФ «Білий Стік»:

– Ще до 5 вересня ми заготовили 6747 тонн якісних кормів на зиму. Думаю, їх вистачить для худоби агрофірми. Щедро вродили і цукрові буряки, під ними цьогоріч було 174 га. Середня врожайність – 475 центнерів з гектара, що трохи більше, ніж торік. Вища і цукристість солодких коренів, які уже викопали та вивезли на завод.

Однак у полі й далі кипить робота – механізатори орють під посів озимих культур. У агрофірмі уже засіяли 390 га озимого ріпаку та 350 га озимої пшениці. Це вагомий внесок під врожай 2012ого. Тепла погода і відсутність опадів заставляють хвилюватися за майбутній врожай, оскільки пшениця починає проростати та через брак вологи підсихає її коріння.

У тваринництві теж справи йдуть непогано. Надій на корову становить 12,5 кілограма. Продаємо молока на 10 відсотків більше, ніж торік.

Володимир ШМИГЕЛЬСЬКИЙ, директор ПП «Агрофірма ім. Б. Хмельницького»:

– У господарстві уже викопали 130гектарну площу цукрових буряків. Їх вивозимо на Іваничівський цукровий завод, з яким співпрацюємо уже багато років. Цукристість становить 16,5 відсотка з гектара, що на 1,5 відсотка більша, ніж торік. Водночас йде підготовка грунту під посів озимих. Станом на 27 вересня засіяли 79 гектарів озимої пшениці, 66 га – жита, 11 га – на зелений корм.

Припасли чимало кормів на зиму для тварин. Зокрема, 2300 тонн силосу, 200 тонн сіна, 650 тонн соломи. За вісім місяців реалізували 641 центнер м“яса ВРХ та 188 центнерів свинини, що відповідно на 126 і 82 центнери більше до відповідного періоду минулого року.

Записала Любов ПУЗИЧ.

Телеканал ‘Эпос’:

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Для голів місцевих рад Сокальського району проведено тематичний семінар “Ресурси розвитку територіальних громад”

У вівторок, 5 травня 2018 року, ...