Home / Наші інтервю / ЯКЩО В СЕЛІ Є ГОСПОДАР

ЯКЩО В СЕЛІ Є ГОСПОДАР

Поки що ми не можемо похвалитися європейським виглядом наших сіл, проте нехай по краплині, але вони змінюють своє обличчя. Ошатні, посучасному пофарбовані будинки, на подвір’ях – естетично оформлені клумби, церкви – як писанки. У багатьох помешканнях ті ж вигоди, що і у місті: водопровід, газове опалення, ванна і туалет. Хіба дороги, нині гірші колишніх польових. Ось такі реалії сьогодення. А як же господарюється Тудорковицькому сільському голові Іванові ЧЕРНІЄВСЬКОМУ, про це наша розмова.

– Іване Володимировичу, коли Вас обрали сільським головою задумів та планів було чимало, що вдалося з усього цього зробити?

– Звичайно, планів було багато, через об’єктивні і суб’єктивні обставини щось вдалося зробити, а щось і ні. Проте сам у полі не воїн, без підтримки громади, керівників двох, одних з найкращих господарств району – ПАФ «Войславичі» та ПП «Агрофіма ім. Б. Хмельницького», без допомоги районної влади, сільських депутатів багато чого не вдалось би зробити. І за це я усім вдячний.

– Отже, певні кошти виділяла районна влада…

– Так, свого часу районна влада виділила кошти на ремонт даху Народного дому с. Тудорковичі, на ремонт Народного дому с. Войславичі, частково на ремонт ФАПу с. Тудорковичі. Зроблено капітальний ремонт школи у Войславичах.

– Чи була у сільської ради можливість за власні кошти виконати деякі роботи, що стосуються благоустрою сіл, ремонту окремих будівель?

– Так, за кошти сільської ради відремонтували один кілометр дороги в с. Пісочне, висипано породою центральну і бічні вулиці с. Войславичі. Ми внесли свою лепту у ремонт ФАПів у селах Тудорковичі, Войславичі, Пісочне. Також виділили 50 тис. грн. для ремонту приміщення колишнього клубу у с. Пісочне, яке нині слугує людям як центр культурного дозвілля. Закуплено пластикові вікна для дитячого садка у Войславичах. Профінансовано проведення відвідних стічних каналів у селах Тудорковичі та Войславичі, і встановлено чотири водовідвідні мости. Сільська рада в міру можливостей допомагає в ремонті шкіл, церков, дитячого садка. Всі державні заклади практично готові до зими, завезено вугілля, дрова. У Войславичах проведено вуличне освітлення.

– Іване Володимировичу, як Ви вже згадували на території Тудорковицької сільської ради працюють два потужних сільськогосподарських господарства, гадаю, без допомоги і підтримки їх керівників Ігоря Сметани та Володимира Шмигельського, Вам не обійтися?

– Завжди, коли треба, обидва керівники, як мають можливість, допомагають. Ось подивіться, скільки вдалося зробити у Войславичах завдяки підтримці Ігоря Сметани. ПАФ «Войславичі» виділяє кошти на ремонт школи, дитсадка, Народного дому, ФАПу, доріг. Проведено водопровід до школи і дитсадка. Ось найсвіжіший приклад, господарство виділило кошти на 25 тонн асфальту, аби полагодити відтинок дороги, яка веде до траси ЛьвівКовель. Також керівництво ПАФ «Войславичі» завжди є меценатом різноманітних урочистостей – з нагоди святкування Дня Незалежності, свята села.

Не стоїть осторонь справ громадських і керівник іншого господарства – ПП «Агрофірма ім. Б. Хмельницького» Володимир Шмигельський. Він скерував кошти, техніку, будматеріали, аби полагодити дороги в Тудорковичах, допомагав у ремонті ФАПу та Народних домів в селах Тудорковичі, Старгороді. Приватне підприємство «Агрофірма ім. Б. Хмельницького» стало одним зі спонсорів у спорудженні величного пам’ятника жертвам терору і депортацій українців Холмщини в 19381947 рр. Та й основне, завдяки цим двом господарствам сільські трударі мають роботу.

– Проте, не все із запланованого і задуманого вдалося зробити…

– Звичайно. Найбільшою проблемою наших сіл є їх газифікація. Протягом усього часу ми намагалися зрушити з місця цю непросту справу. Насамперед, вклав кошти у документацію. Як то кажуть, папери є готові, лише бракує грошей на проведення газифікації, і це досить велика сума, яка поки що нам не під силу. Але рук ніхто не опускає.

– Дякую за розмову.

Розмову вела Оксана ПРУС, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка.    

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Добровольці Корпусу Миру відновили свою роботу в Україні – інтерв’ю з волонтеркою Дженніфер Лі, яка приїхала на Сокальщину

Після тимчасової перерви, яку уряд США ...