Home / Про податки / Про “гарячу лінію” податкової у Сокальському районі

Про “гарячу лінію” податкової у Сокальському районі

В ДПІ у Сокальському районі нещодавно відбувся сеанс телефонного зв’язку ,,гаряча лінія”, під час якого на запитання платників податків відповідала начальник відділу прогнозування, аналізу, обліку та звітності ДПІ у Сокальському районі ДПС Львівської області Марина Едвінівна Сташко.

До Вашої уваги найактуальніші:

– Доброго дня! Скажіть, будь ласка, які умови повернення помилково або надміру сплачених податків?

– Відповідно до пп.43.3 ст.43 Податкового кодексу України обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового с є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються органом державної податкової служби на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

– Добрий день! Прошу сказати, який код виду сплати вказувати в розрахунковому документі у разі сплати грошового зобов’язання за результатами проведеної документальної  перевірки?

-У разі сплати грошового зобов’язання, визначеного органом ДПС за результатами проведеної підрозділом податкового контролю документальної перевірки, в полі „Призначення платежу” розрахункового документа платник податків обов’язково повинен вказувати ознаку платежу до бюджету (*), код виду сплати (131) та набрати інформацію про призначення платежу (сплата грошового зобов’язання, визначеного органом ДПС за результатами документальної перевірки підрозділів податкового контролю).  

– Доброго дня, Марино Едвінівно! Скажіть будь-ласка протягом скількох днів здійснюється повернення помилково або надміру сплачених грошових зобов’язань?

-Згідно з п.43.5 ст.43 Податкового кодексу України контролюючий орган не пізніше ніж за  п’ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п’яти робочих днів здійснює повернення помилково та /або надміру сплачених грошових зобов’язань платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.  

-Доброго дня! Cкажіть будь-ласка, який код виду сплати необхідно зазначити при заповненні розрахункових документів у разі сплати адміністративного штрафу з ПДВ ?

-Отже, з 23 серпня цього року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 07.07.2012 року № 817 „Про затвердження порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення коштів, помилково або надміру зараховано до бюджету”.

Відповідно до цього наказу при заповненні розрахункових документів у разі сплати адміністративного штрафу необхідно зазначити відповідний код 121.

Ознайомитися з наказом можна на суб-сайті ДПС у Львівській обл.. (lv.sts.gov.ua) у рубриці «Податкове законодавство. Накази»

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Львівська митниця ДФС спрощує процедуру консультації щодо визначення бази оподаткування транспортних засобів

З метою забезпечення швидкого та прозорого ...