Home / Про податки / Про податок на додану вартість під час „гарячої лінії”

Про податок на додану вартість під час „гарячої лінії”

Під час „гарячої лінії”, яка відбулась 16 листопада ц.р., на запитання платників податків відповідала начальник відділу оподаткування юридичних осіб ДПІ у Сокальському районі Богдана Володимирівна Жукова.

Пропонуємо Вашій увазі найактуальніші:

Які податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних ?

– Реєстрації в Єдиному державному реєстрі податкових накладних підлягає податкова накладна, в якій сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить з 1 липня 2011 року понад 100 тисяч гривень, а з 1 січня 2012 року понад 10 тисяч гривень.

Проте, податкова накладна, виписана при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, з 1 січня 2012 року підлягає включенню до єдиного реєстру податкових накладних не залежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній.

Чи можна з Єдиного державного реєстру податкових накладних вилучити невірну податкову накладну?

– Чинним законодавством не передбачено можливості вилучення з Єдиного державного реєстру ні податкових накладних, ні розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, навіть якщо вини не підлягали реєстрації в такому реєстрі, але помилково зареєстровані  платником податку.

З якого звітного (податкового) періоду сільськогосподарський товаровиробник, який з 01.01.11 перейшов зі сплати фіксованого сільськогосподарського податку на загальну систему оподаткування, може застосовувати річний податковий період?

– З урахуванням звітних податкових періодів, які використовуються платниками податку на прибуток у 2011 році, за період з 1 січня по 30 червня 2011 року платнику слід подати окремо декларацію з податку на прибуток підприємства за перший квартал 2011 року та податкову декларацію за другий квартал 2011 року, а починаючи з 1 липня 2011 року можна застосовувати річний податковий період, який починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року . 

Яка відповідальність передбачена за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов’язання?

– Відповідно до п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання,- у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу

Чи повинне сільськогосподарське підприємство сплачувати екологічний податок за розміщення відходів (гною)?

–    Сільськогосподарські підприємства, селянські та інші господарства, які займаються виробництвом (вирощуванням), переробкою та збутом продукції тваринництва та птахівництва і при цьому здійснюють розміщення протягом звітного кварталу відходів (гною та пташиного посліду), є платниками екологічного податку. У 2010 році ставка податку становить 1,25 грн. за тонну.

Підготуваала Олена НАУМЧУК.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Надходження до місцевих бюджетів Сокальського району склали більше 27 мільйонів гривень

Платники, які перебувають на обліку у ...