Home / Святкові події / На Сокальщині відбувся концерт з нагоди 150-річчя від дня народження Андрея Шептицького

На Сокальщині відбувся концерт з нагоди 150-річчя від дня народження Андрея Шептицького

З нагоди 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького у Сокальському районному народному домі відбувся концерт. Направду шляхетний, високодуховний. Шкода лишень, що люду сокальського було небагато. Можливо, дощ усьому причина… Але ті, хто прийшов з самого початку і трохи пізніше, щиро аплодували нашим музикантам, співакам, декламаторам за виступи, які звучали зі сцени.

У літературі про Предстоятеля УГКЦ Андрея Шептицького є така думка: "Митрополита любили й шанували свої і чужі, його цінили й подивляли люди різних національностей, різних віровизнань та різних переконань…" Митрополит Української Греко-Католицької Церкви Андрей Шептицький заслуговує звання "Праведника народів світу", вважає Нобелівський лауреат з хімії, професор Роальд Хоффман з Корнельського університету (США).

Власне як про монаха, надзвичайно високодуховну особу, і разом з тим наскрізь "людську" людину говорив о. Миколай з червоноградського монастиря св. Юрія.

А канцлер Сокальсько-Жовківської єпархії о. Роман Синицький, зокрема, сказав що "ми зібралися тут, щоб вшанувати людину, яка набагато років наперед випередила свій час. Митрополит Андрей ще п`ятдесят років тому бачив майбутнє нашої держави. Він знав, що треба робити, щоб наша Україна, були сильною, могутньою, незалежною. Коли у 38 років він обійняв престіл Предстоятеля УГКЦ, його не відразу сприйняли. Але не по словах судимо ми Митрополита Андрея, а по його вчинках. З великою ревністю він взявся за віднову нашої Церкви. І не лише. Він закладав школи, лічниці, створював осередки тверезості, кредитні спілки, підтримував обдарованих українців коштами, допомагав їм здобути освіту. Багато добрих справ робив Митрополит для нашого народу і нашої Церкви." Отець Роман щиро подякував організаторам цього свята і тим, хто прийшов у такий спосіб вшанувати Мойсея українського народу. Про значимість постаті Андрея Шептицького сьогодні вів мову депутат районної ради Олег Кожушко, а також подякував усім доброчинцям, а саме представникам лісництв, які допомагали у ремонті сцени у Народному домі м. Сокаля.

На концерті звучало багато духовних творів. З церковного гімну "Боже, великий, єдиний" її розпочав хор церкви св. Архистратига Михаїла під керівництвом Олександри Капелусь (на знімку вгорі). А далі на сцені виступали викладачі Сокальської школи мистецтв імені Віктора Матюка: струнний ансамбль, струнний дует, тріо бандуристів, Оксана Яник (на знімку внизу) (спів), а також учень цієї школи, лауреат обласних та всеукраїнських конкурсів, акордеоніст Назарій Куртяник. 

Про підтримку українських пластунів Митрополитом Андреєм Шептицьким розповідав представник Сокальського "Пласту" Євген Матвіїв. А потім сокальські пластуни представили театралізоване дійство "Андрей Шептицький  погляд через роки".

Вірш про Андрея Шептицького читала Христина Шкаврін. І ще один церковний хор з села Комарева (керівник Галина Климчук) виступав на сокальській сцені. Зачарували своєю авторської піснею Лілія Радзимінська та духовними творами вокальний ансамбль Сокальсько народного дому "Любисток".

У вестибюлі Народного дому працівники Центральної районної бібліотеки ім. В. Бобинського підготувати книжкову виставку, присвячену Митрополиту Андрею Шептицькому.

Отож, поборовши ворога, ми врешті повинні дослухатись до таких простих і мудрих порад великого духовного наставника та збудувати справжню "Рідну українську Хату"  таку, про яку мріяв сам Митрополит Андрей. Таку Державу Українську, якою гордитимемося.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

 

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Найважливіші дні Страсного тижня

Останній тиждень перед Великоднем, як і ...