Нещодавно прочитала в газетах "Голос з-над Бугу" та "Україна молода" дві досить тривожні публікації "Зів`ялий пуп’янок" (В. Заремба, с. Велике) та "Дитина з дитиною" про 14-річну маму та її крихітну донечку (Л. Самойлович, "Україна молода").
Ці публікації спонукають до роздумів стосовно нашої християнської моралі, виховання, стосунків між молодими людьми і того, що наше суспільство стоїть осторонь проблем молоді. А вони є . І не кожен може дати собі ради з ними самотужки. Ось чотирнадцятирічна Настя з Харківщини вирішила не позбуватися дитинки, хоча її хлопець намовляв зробити аборт. Але вона пережила сором, осуд, і тепер юна мама піклується своєю донечкою і не розуміє, як можна відмовлятися від своїх дітей.
Трохи інша ситуація була у п’ятнадцятирічної дівчини з с. Великого. На жаль, серед батьків родини, друзів, односельчан, вона опинилася сама.
Тому й постає питання: де була школа, священик, громада села, котрі знали про її намагання покінчити життя самогубством, чому не впильнували і цього разу? Чому священик не порозмовляв з нею, не відвернув від гріха. Можливо щира, відверта розмова духовної особи вплинула б на душевний стан дівчинки. Адже то обов’язок душпастиря лікувати душі парафіян. А після її трагічної смерті (з вини дорослих, котрі недоглянули) ще й поховали дитину без молитви, під огорожею.
А чия то вина, що п’ятнадцятирічна дівчинка забрала собі життя. І де ж в ту хвилю були старші, що не підтримали, не допомогли. Певну моральну відповідальність за її трагічну смерть несе усе суспільство, якому була відома історія способу життя покійної. Врахуймо це.
Ці дві історії повчальні для молодих дівчат, котрі повинні жити за моральними засадами, а коли ж і сталася неприємна історія, то треба, насамперед, подумати про те нове життя, що жевріє у материнському лоні і жити заради нього. Бо той, хто покинув у важку хвилину, не буде добрим батьком для дитини.
Марія КОРОЛЬ,
виховник "Юн-Січі" куреня ім. П. Сагайдачного Волицької школи, голова осередку партії "За Україну" сіл Волиці і Комарева.