Давно минули ті часи, коли товари у нас вважалися дефіцитом. Зараз визначальним елементом у ринковій системі є їх реалізація. Тому, щоб продати той чи інший крам, часто застосовують різноманітні маркетологічні коди, які часом виглядають абсурдними та неприйнятними…
Досить часто на вхідних дверях установ доводилося зустрічати оголошення на зразок: «Торговим агентам не заходити!». Цим словам я не надавав особливого значення, поки не став спостерігачем одного випадку у приміщенні Сокальської районної поліклініки: юнак нахабно увірвався в один з кабінетів, без дозволу поставив на стілець, де має сидіти хворий, свою валізу з крамом, і почав нав’язувати його втомленому від спеки і роботи лікареві. Варто відзначити, що лікар досить тактовно відмовила непроханому «продавцеві» у його намаганнях збути товар, та юнак із зухвалістю та феноменальною впевненістю продовжував пропонувати зробити покупку, запитуючи при цьому у лікаря: «А чим ви користуєтеся?». Через деякий час лікареві таки вдалося переконати торгового агента в тому, що вона не має намірів щось в нього придбати…
Цікаво, чи усвідомлював юнак, що зайшов, приміром, не у розважальний заклад, а в медичну установу? Добре, що в момент його «візиту» лікар підписувала документ, а не проводила, наприклад, обстеження хворої людини…
В коридорі поліклініки цього хлопця чекали ще його двоє колегпродавців. Через мить вони усі троє почали «атакувати» молоду жінку, акцентуючи увагу на тому, що сьогодні останній день, коли їхній товар продається за старими цінами, тобто застосовуючи методи морального тиску на можливого покупця… Жінка з усмішкою культурно від запропонованої покупки відмовилася. Далі один з розповсюджувачів запропонував двом іншим: «Йдемо в центр міста продавати!». Інший заперечив: «Ні, там, мабуть, буває багато реалізаторів, тому там нічого не продамо. Ходімо краще в «червону» лікарню…».
Ось так реалізаторські здібності молодих людей тоді довелося відчути, мабуть, ще й хворим та лікарям декількох відділень районної лікарні…
Ігор МУЛЬКА, м. Сокаль.