Переступивши поріг Межирічанського фельдшерсько-акушерського пункту, побачила біля вікна сірооку молоду жінку в білому халаті, яка оглядала маленьку пацієнтку. Це завідуюча ФАПом Марія Олексюк. Познайомившись, фельдшер пояснила, що у цей період жителі села більше хворіють. Головне, що хворі не займаються самолікуванням, а звертаються за назначенням у фельдшерськоакушерський пункт.
Марія Олексюк спеціаліст молодий. Після закінчення Кременецького медичного училища прийшла працювати акушеркою у село Межиріччя.
У цьому ФАПі 20 років трудився її батько, Зіновій Богданович, якого чимало межирічанців згадують тільки хорошим словом. Після його виходу на заслужений відпочинок, п. Марія очолила Межирічанський ФАП. Працює тут разом із санітаркою Ольгою Осьміловською.
Незважаючи на молодий вік, фельдшера у селі люблять і поважають. Люди вірили Зіновію Богдановичу, тепер довіряють найдорожче своє здоров’я – пані Марії. Завідуюча медустанови розповідає, що професія лікаря їй подобалась змалку, ще коли тато у дитинстві брав із собою на роботу. Одного дня бабуся подарувала дитячий медичний набір "Айболить" і вже тоді, лікуючи ляльок, знала, що обов’язково вчитиметься на лікаря.
У приміщенні ФАПу просторо, тепло, створені хороші умови для прийому пацієнтів. Хтось приходить на профщеплення, перев’язку, ін’єкції, комусь потрібна довідка у школу, садочок, а декому скерування у лікарню на обстеження. В селі проживає чимало одиноких людей, тяжко хворих, пенсіонерів, до яких жінка ходить додому. Робить ін’єкції, ставить крапельниці, кожного підтримає добрим словом, підніме настрій ласкавою усмішкою. Також фельдшер проводить патронажі до дітей та вагітних жінок. Інколи пізно повертається додому, але задоволена, бо полегшила хворому біль, допомогла людині.
Сільський медик з сумом констатує той факт, що за останні роки помолодшали онкологічні захворювання. Також жінка додає, що чимало жителів села хворіють гіпертонічною хворобою, кардіосклерозом, ішемічною хворобою серця. Марія Олексюк хворим робить назначення, коли потрібно скеровує у Великомостівську міську чи Сокальську районну лікарні.
Поки ми розмовляли, у медпункт зайшла Євгенія Висоцька, яка привела на прийом до фельдшера шестирічного онука Юрія. У хлопчика висока температура, хворе горло. Пані Марія оглянула маленького пацієнта, призначила лікування. Бабуся Юрія – Євгенія похвалила молоду фельдшерку, сказала, що вона дуже уважна до хворих, усміхається, кожного вислуховує, дає слушні поради.
Запитую, чи важко працювати медиком у селі? Марія Зіновіївна відповідає, що за роботою не помічає жодних незручностей. За останні роки покращилася якість медичного обслуговування у селі. ФАП забезпечений медикаментами для першої невідкладної допомоги.
Професія фельдшера нелегка, але відповідальна і почесна. Марія Олексюк у своїй роботі керується принципами доброти, любові і милосердя до ближнього. З такими молодими спеціалістами процвітатиме наша держава.
Ольга РОМАНЮК.
Фото автора.