Головна / Життєві історії / Сокальчани не втрачають оптимізму, не дивлячись на мізерні зарплати та пенсії

Сокальчани не втрачають оптимізму, не дивлячись на мізерні зарплати та пенсії

Останнім часом в Україні немає стабільності валюти, дорожчають продукти харчування, ліки, бензин, одяг, а зарплати, соціальні виплати, пенсії залишаються незмінними. Значно зростатиме впродовж року вартість комунальних послуг. І цьогоріч кращого життя годі й сподіватися, бо в державі немає коштів на підвищення мінімальних зарплат та пенсій. А ще потрібно підтримати українське військо. Я запитала сокальчан, як вони живуть в такий непростий час? Чи вистачає їм зарплати та пенсії на прожиття?

Тетяна МИХАЦЬ, молода мама:
– Я нещодавно стала мамою, тож можу з впевненістю сказати – народжувати нині дорого. Повернувшись з пологовогов будинку, купили донечці каляску, ліжечко, постіль, одяг, памперси – і за один день витратили чотири мої місячні зарплати. Ціни на дитячі речі дуже високі, чомусь виробники і продавці вважають, що якщо держава платить допомогу при народженні дитини, то можна ставити космічні ціни на дитячі товари. На хрестини запрошували тільки кумів і батьків, бо на велике застілля не мали грошей. Попри мій оптимістичний настрій, стає страшно, як будемо жити далі, бо продукти з кожним днем дорожчають, орендуємо квартиру, а з доходів у нас лише одна чоловікова зарплата, бо допомогу при народженні дитини невідомо коли ще виплатять.

Ольга СИМОНОВА, пенсіонерка:
– В мене мінімальна пенсія, зараз ледь зводжу кінці з кінцями, а що буде далі – навіть страшно подумати. Половину пенсії залишаю в аптеці, бо в мене хворе серце, підвищений тиск, а ліки також подорожчали. Крім того, з травня підвищено тарифи на комунальні послуги, тож за газ і тепло доведеться платити теж доволі велику суму. І що ж лишається? Кілька гривень на хліб. Навіть і не уявляю, як житиму далі.

Світлана САВКА, кредитний інспектор:
– У середньостатистичного сокальчанина зарплата мінімальна, більшості сімей її вистачає, щоб оплатити комунальні послуги та купити найнеобхідніші продукти харчування, а щоб щось відкласти чи купити якийсь одяг – це вдається одиницям.
Я живу з батьками і можу сказати, що вони мене утримують. Хоч і працюю, але зарплата невелика, її вистачає мені на обіди, одяг та косметику. Як дають собі раду молоді сім'ї з дітьми, навіть не уявляю, бо ж дітей треба одягнути, нагодувати, а допомоги від держави не так багато.
Хоч я і оптимістка в житті, але думаю, треба їхати за кордон на роботу, бо в нашій державі ще найближчі кілька років нічого на краще не зміниться. Але надія таки є. Головне – щоб був мир.

Ігор ПУКАЧ, водій:
– Та кому нині легко живеться? Хіба що олігархам, а простий люд працює за копійки і ледь дає собі раду. Українцям не звикати до такого життя, ми перетерпіли голодомори, війни, дамо собі раду і в час кризи. Добре, що народ згуртувався і вигнав оце бандитське кодло від керівництва державою. Але швидких змін не треба очікувати, бо ж бачимо, до чого призвела країну попередня влада. Нашій сім'ї непросто: дружина безробітна, маємо двох синів, яких треба годувати, одягати, адже діти швидко ростуть. Рятує сестра з Італії, яка висилає одяг, деколи і фінансово допомагає, бо вижити на одну зарплату просто неможливо.

Тетяна КОРОЛЬ, домогосподарка:
– Ми живемо в селі, тримаємо господарку, то це нас і рятує, бо маємо м'ясо, молоко, сир, сметану, овочі, яйця, печемо хліб. На продукти майже не витрачаємо грошей.

Одягаємось здебільшого на секонд-хенді, а святковий одяг купуємо нечасто. Отак живемо і чекаємо позитивних змін в державі, а тут замість покращення життя з кожним днем все гірше і гірше. Наші діти старшокласники, скоро їм вступати у виші, держзамовлення нині зменшене, здебільшого платне навчання, а в нас немає грошей. І крається серце, бо діти добре вчаться, хочемо, щоб вони були освічені, але розуміємо, що без коштів нині нікуди. Час покаже як житимемо далі.

Записала Ольга ДИЛИН.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

fourteen − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!