Новини райдержадміністрації

Про підсумки господарювання, бюджет…

Відкриваючи чергове засідання колегії, голова РДА Наталія Карташова представила її нових членів – завідувача юридичного відділу райдержадміністрації Риму Тишко та голову Сокальського відділення Всеукраїнської громадської організації "Асоціація платників податків України" Петра Кузьмина. Вона також поінформувала присутніх про те, що в квітні 2014 року буде відкрито пункт пропуску Угринів – Долгобичів, але для цього потрібно ще багато зробити: облаштувати під'їзну дорогу, заїзні кишеньки, освітлення, створити сервісну зону тощо. Голова районної ради Ігор Дацюк додав, що подано пропозицію відкрити також піший пункт переходу Белз-Будини.

Відтак члени колегії заслухали перше питання "Про підсумки роботи територіально-господарського комплексу Сокальського району за 9 місяців 2013 року", яке висвітлив перший заступник голови РДА Павло Савчук. Як він зазначив, за результатами роботи обсяг реалізованої промислової продукції (робіт, послуг) у відпускних цінах підприємств за січень-серпень 2013 року – 633,3 млн. грн., що складає 94,2% до відповідного періоду торік (672,3 млн. грн.). Позитивним зрушенням в галузі промисловості є зменшення падіння обсягів реалізації на 0,6% порівняно з І півріччям. Питома вага обсягу реалізованої продукції району в загальнообласному обсязі реалізації склала 3,4%. Зменшення обсягів реалізованої продукції зумовлене зміною договірних цін на вугілля (станом на 20. 09. 2011 р. – 710 грн. за тонну, а на 1. 04. 2012 р. – 633 грн. за тонну).

Завдання програми соціально-економічного та культурного розвитку на 2013 рік в галузі промисловості за січень-серпень виконано на 61,9%.

Господарську діяльність на території району у 2013 році ведуть 131 сільськогосподарське підприємство та 18 326 господарств населення. 103 сільськогосподарські підприємства займаються лише рослинництвом, 22 – рослинництвом і тваринництвом та 6 – тваринництвом.

Доповідач докладно проаналізував стан в галузях рослинництва та тваринництва, відзначивши, зокрема, що позитивною тенденцією в галузі є перехід на інтенсивні технології виробництва продукції тваринництва.

За результатами фінансово-господарської діяльності за 2013 рік галузь сільського господарства очікується прибутковою.

 Проблемні питання – висока вартість енергоносіїв та матеріально-технічних ресурсів, низькі реалізаційні ціни на сільськогосподарську продукцію.

Протягом січня-вересня 2013 року до Зведеного бюджету Сокальського району мобілізовано коштів у сумі 113,6 млн. грн., що на 3,9%, або на 4,3 млн. грн. більше відповідного періоду минулого року. Виконання планових завдань, доведених ГУ Міндоходів у Львівській області, складає 102,9%, або на 3,2 млн. грн. більше.

До Державного бюджету за 9 місяців 2013 року зібрано 24,5 млн. грн. податкових платежів, що на 754,2 тис. грн. або на 3,2% більше аналогічного періоду 2012 року. Виконання доведених завдань становить 95,4%, або не забезпечено 1,2 млн. грн.

До загального фонду Державного бюджету за січень-вересень 2013 року зібрано 23,2 млн. грн., що на 462,6 тис. грн. або на 2% більше аналогічного періоду 2012 року. Виконання доведених завдань становить 95,4%, або не забезпечено надходження в сумі 1,1 млн. грн.

Негативом для району є зростання суми податкового боргу, який зріс порівняно до 1 січня 2013 року на 139 млн. грн. і складає 170,8 млн. грн.

На виконання районної Програми капітального будівництва з об'єктів незавершеного будівництва в порядку пріоритетності включено такі об'єкти: завершення будівництва СШ I-II ст. з двома дошкільними групами і ФАП в с. Пристань – 7 438,8 тис. грн.; дитячий садок-ясла на 90 місць в с. Сілець – 3933 тис. грн. В 2013 році виділено
1 млн. грн. з Державного фонду регіонального розвитку, кошти не освоюються. Зареєстровано в казначействі зобов'язання в сумі 300 тис. грн. Роботи не проводяться.

До інвестиційної програми Львівської області включено об'єкт "Будівництво критого басейну з перехідною галереєю для санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступеня в м. Сокаль". Замовником будівництва цього об'єкту є управління капітального будівництва Львівської ОДА. Відповідно до розподілу коштів Державного фонду регіонального розвитку, що затверджений розпорядженням голови облдержадміністрації від 25 липня 2013 року № 453/0/5-13, на проведення робіт у 2013 році виділено 3634,2 тис. грн. та з обласного бюджету – 244,3 тис. грн. Роботи на цьому об'єкті підрядник ТзОВ "Еталон" не виконує, мотивуючи це відсутністю авансових платежів.

За звітний період відділ містобудування та архітектури виготовив та видав 45 будівельних паспортів на будівництво індивідуальних житлових будинків та господарських будівель в населених пунктах району. Відповідно до поданих вихідних документів підготовлено та видано містобудівні умови та обмеження на проектування 10-ти об'єктів. А також виготовлено 7 проектів детальних планів територій кварталів житлової забудови садибного типу тощо.

Доповідач також детально проаналізував стан справ у шляховому, житлово-комунальному господарстві, управлінні соціального захисту населення, Пенсійному фонді у Сокальському районі, центрі зайнятості, освіті, охороні здоров'я, культурі, спорті.

По другому питанню – "Про виконання бюджету Сокальського району за 9 місяців 2013 року" – доповідала начальник фінансового управління РДА Галина Леонова. Вона, зокрема, зазначила, що до бюджету району за звітний період надійшло 63330,4 тис. грн. податків і зборів. Виконання дохідної частини бюджету не забезпечили 15 місцевих рад та районний бюджет. Менше, ніж на 85% виконали планові призначення Перв'ятицька, Межирічанська, Бутинська, Опільська сільські ради. Менше уточнених планових призначень склали надходження податку на доходи фізичних осіб, плати за землю, реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців, фіксованого сільськогосподарського податку, концесійних платежів щодо об'єктів комунальної власності, частини чистого прибутку комунальних підприємств, інших надходжень. Заборгованість по заробітній платі станом на 1 жовтня склала 3212,3 тис. грн. Найбільшу заборгованість допустили ВАТ "Червоноградська автобаза" – 2009,2 тис. грн., ПАТ "Львівська вугільна компанія" – 1203,1 тис. грн. Станом на 1 жовтня, за даними Сокальської ОДПІ, недоїмка по платі за землю склала 3173,6 тис. грн. Порівняно зі станом на 1 січня 2013 р. вона збільшилась на 779,7 тис. грн.; недоїмка по збору за забруднення навколишнього природного середовища та екологічному податку – 9358,9 тис. грн. (більше на 1451,0 тис. грн.); заборгованість по перерахуванню концесійних платежів щодо об'єктів комунальної власності з урахуванням пені становить 122,1 тис. грн.

Протягом 9 місяців 2013 р. на утримання бюджетних установ та виконання загальнорайонних програм та заходів проведено видатки у загальній сумі 258094,7 тис. грн., з них по загальному фонду – 247045,3 тис. грн., що складає 92, 6 відсотка уточнених призначень на 9 місяців, та по спеціальному фонду – 11049,4 тис. грн., що складає 45,6 відсотка призначень на рік.

Забезпечено погашення кредиторської заборгованості по видатках, проведених у 2012 р., однак допущена кредиторська заборгованість станом на 1 жовтня 2013 р. в сумі 9382,6 тис. грн., в т. ч. 6782,6 тис. грн. по заробітній платі, термін виплати якої не настав.

Про реалізацію соціальних ініціатив Президента України у Сокальському районі доповів начальник управління соціального захисту населення Володимир Огінський. Він підкреслив, що з року в рік покращується соціальний захист незахищених категорій населення, зокрема, багатодітних сімей, дітей-інвалідів, сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, інших категорій, вони отримують соціальні виплати, відповідні служби надають їм необхідну допомогу, запобігають проявам насильства та порушенням прав дитини тощо.

Про роботу Червоноградського міськрайонного управління Держсанепідслужби лаконічно розповів її начальник Ігор Мельник. Він зазначив, що ця служба була створена в січні 2013 р., в її штаті 17 працівників. За 9 місяців проведено 76 планових і 29 позапланових (за скаргами людей) перевірок, накладено 35 штрафів. Проблемними залишаються утилізація твердих побутових відходів та стан питної проточної води, а також ремонт інфекційного та туберкульозного відділів Сокальської ЦРЛ.

Павло Савчук поінформував присутніх, що є 4 зони утилізації твердих побутових відходів. Наш район має возити сміття на червоноградський переробний завод, але керівництво Червонограда не хоче цього. Вихід – створити сміттєсортувальні пункти у Сокальській, Белзькій, Тартаківській зонах.

З усіх питань прийнято відповідні рішення.

Валентина БЛУДОВА.

Голос Сокальщини на GoogleNews