Управління туризму та курортів взяло участь у розробці комплексної програми «Розвиток культури, підвищення туристичної привабливості, збереження національної пам’яті, культурної спадщини та промоції Львівської області на 2021-2023 роки»
Її розробили відповідно до стратегічних документів області – Стратегії розвитку на 2021-2027 роки (стратегічна ціль «Туристична привабливість», яка об’єднує в собі культуру та туризм) та Стратегії розвитку гірських територій Львівщини.
Одними з найважливіших акцентів програми є потужна інформаційна кампанія туристичних пропозицій регіону та розробка нових ідей для подорожей з розширенням географії. З-поміж завдань програми – промоція туризму Львівщини, розвиток та модернізація туристичної й курортної інфраструктури, а також підтримка проєктів, спрямованих на підвищення туристичної привабливості та покращення іміджу Львівщини.
“Упродовж 2018-2019 років область зайняла 2 місце серед регіонів України за обсягом туристичного збору, кількістю розміщень туристів у готельних закладах та за кількістю мандрівників з України. Якби не пандемія COVID-19, Львівщина продовжувала б утверджуватись як головний туристичний регіон України і у 2020-му. Зараз же імідж нашого регіону слід зберегти та наростити за допомогою втілення заходів обласної програми”, – зазначив голова Львівської обласної ержавної адміністрації Максим Козицький.
Поєднання культури, національної пам’яті й історико-культурної спадщини разом із туризмом, переконаний голова Львівської ОДА, у майбутньому буде потужним рушієм економічного розвитку та національної єдності українців.
Нагадаємо: На Львівщині діють три потужні осередки розвитку настільного тенісу
У 2021 році на галузь туризму та курортів в обласному бюджеті передбачається 3 млн грн.
Також галузь очікує на фінансування із державного бюджету та залучених коштів міжнародної технічної допомоги (МТД) вже в межах виграних проектів за кошти Державного фонду регіонального розвитку(ДФРР), секторальної підтримки Уряду та грантових коштів – мова йде про майже 36 млн грн.
Бюджетні кошти скерують на промоцію історико-культурних та природно-рекреаційних ресурсів Львівщини, розширення географії подорожей регіоном з використанням діджитал-інструментів – це створення туристичного порталу, який стане персональним «радником» для туриста, просування туристичної дестинації у медіа та соцмережах із цільовим таргетуванням, промокампанії «Подорожувати Львівщиною безпечно», створення нових туристичних магнітів в області. Йдеться і про розвиток мережі туристично-інформаційних центрів у громадах.
У частині розвитку туристичної, курортної та рекреаційної інфраструктури серед нових проєктів, які будуть реалізовані у межах програми – «ВелоОпілля». У ньому йдеться про розробку та ознакування туристичного маршруту, до якого входить понад 40 історико-культурних об’єктів, насамперед сакральних – церков і костелів.
Нагадаємо: Сокальщина буде туристичним регіоном – Тартаківський замок та монастир Бернардинів у переліку програми “Великого будівництва”
У межах програми увагу приділять навчанню та підвищенню кваліфікації осіб, які працюють у сфері прийому туристів – гідів, власників сільських садиб, працівників культурних установ, гірських провідників. Мова йде і про клієнтоорієнтованость, і про безпекові моменти – на цьому неодноразово наголошували представники галузі під час зустрічей керівництва ОДА з експертним середовищем.
“Попит на культурний, активний, екологічний, сільський та оздоровчий туризм, відкриття нових туристичних напрямків та об’єктів, зростає. Важливим та невід’ємним фактором розвитку галузі туризму загалом є врахування заходів безпеки та дотримання рекомендацій ВООЗ, адже безпека буде одним із ключових факторів при виборі напрямку для подорожі”, – наголошує очільниця управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталя Табака.
Уже до кінця 2021 року планують втілити проект «ВелоБескиди», який передбачає спорудження оглядової вежі на горі Цюхів Верх, а також прокладання пішохідних та велосипедних шляхів, які використовуватимуть і для організації міжнародних змагань. Також облаштують терренкур-трасу, на якій підйом на гору можна буде поєднувати з виконанням фізичних вправ на спеціально обладнаних майданчиках. Нові туристичні пропозиції курортних громад допоможуть відновити та наростити туристичні потоки, а також запропонувати додаткові послуги для тих осіб, хто приїхав на курс оздоровлення із сім’єю та друзями.
Серед проектів розвитку туризму, які буде підтримано в межах Програми, – «TourTurka 2.0 «Пізнання етно-культури бойківського краю Турківського району Львівської області», «Реставрація пам’ятки архітектури Художнього музею М.Біласа (вілла «Гопляна») на майдані Кобзаря в м. Трускавці Львівської області», «Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині», «Світ карпатських розет – заходи зі збереження унікальності культури Карпат» та інші.