Цими вихідними родини полеглих захисників України відвідали Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі». Там у колі однодумців – сім’ї спілкувались між собою, пізнавали з нової сторони величну постать Франка та насолоджувались краєвидами малої Батьківщини генія.
Програма екскурсії була насиченою: подорож розпочали з відвідування батьківської садиби та Музею Івана Франка. Всі локації пульсують глибокою енергетикою, переплетені історією та спогадами про видатного українського письменника, його сім’ю та творчий шлях.
Так, садиба, де Франко провів дитячі та юнацькі роки, зберегла атмосферу того часу і дозволяє краще зрозуміти витоки творчості поета, його дитинство та час становлення.
Відвідини Музею Івана Франка дали змогу присутнім доторкнутися до спадщини поета через численні експозиції, що включають особисті речі, рукописи, фотографії та посмертну маску Каменяра.
Наступна зупинка була Храм перенесення мощей св. Миколая, побудований у 1801 році. Це визначна пам’ятка архітектури національного значення. Храм вражає своєю історичною та духовною значущістю, зберігаючи старовинні ікони та архітектурні деталі. Тут присутні спільно склали молитву за сотника Михайла Фридера, відомого під псевдонімом “Нечай”, а також за новітніх полеглих Героїв села, які захоронені поруч із храмом.
Завершення подорожі-мандрівки відбулося біля цілющого джерела “Ярина”, де о. Іван Ковба провів молебень. Джерело відоме своїми унікальними властивостями та є місцем паломництва багатьох людей, що шукають зцілення та духовної сили.
Спільно із сім’ями полеглих захисників того дня мандрували і психологи – Ірина Шустова та Андрій Зимянський, які працюють із родинами Героїв та які допомагають їм подолати стрес після втрати рідних людей. Під час мандрівки присутні також мали змогу звернутись із особистими болями та проблемами до психологів та отримати підтримку від них.
Відвідування ДІКЗ «Нагуєвичі» стало гарним досвідом, який надихнув родини полеглих захисників, зміцнив їхній внутрішній стан та допоміг відчути глибокий зв’язок із минулим, переосмислити духовні і культурні цінності нашого краю. Такі зустрічі не лише сприяють моральній підтримці сімей, але й зміцнюють національну єдність і силу.
Зазначимо, усю насичену мандрівку організував відділ соціально-психологічної, правової підтримки та взаємодії із захисниками та захисницями та членами їх сімей ДМР. У відділі щиро вдячні директору ДП «Дрогобицьке АТП» КП «Служба муніципального управління» Мирославу Лужецькому за неодноразове безкоштовне надання транспортних засобів для перевезення родин полеглих воїнів. А також заступниці директора Музею Івана Франка Лілії Хміль та екскурсоводу за насичену програму дозвілля в ДІКЗ “Нагуєвичі”.