Відповідно до доручення першого заступника міського голови Дмитра Балка сьогодні працівники КП «Комунальник» демонтували літери старої назви міста з пам’ятника Шахтарю.
Про це повідомили у Шептицькій міській раді.
Довідково. Монумент «Гімн праці» (пам’ятник Шахтарю) відкрили 25 серпня 1978 року під час святкування Дня Шахтаря.
Нагадаємо: 3 жовтня 2024 року депутати Червоноградської міської ради проголосували за зміну назви міської ради
Ідея створення виникла після ювілейної виставки львівських художників у 1976 році, де увагу містян привернула скульптура Йосипа Садовського «Шахтар», з якої згодом створили пам’ятник.
Історія зміни назви міста з Червоноград на Шептицький
У грудні 2023 року УІНП повідомив, що ВРУ перейменує Червоноград через пов’язаність назви міста з реалізацією російської імперської політики:
«З огляду на викладене вище назва міста Червоноград Львівської області як така, що пов’язана з реалізацією російської імперської політики (встановленням радянської влади на території України), відповідно до підпункту «є» пункту 4 частини першої статті 2 Закону, належить до символіки російської імперської політики».
В свою чергу Міська рада Червонограда вивчала думку громадськості щодо варіантів нової назви для міста. Тоді громада, яка зібралася у залі не підтримала перейменування міста. Не дійшли до однієї згоди і депутати Червоноградської міськради. Тому назву міста визначили депутати Верховної Ради.
19 вересня Верховна Рада перейменувала 327 русифікованих населених пунктів – серед них був і місто Червоноград, назву якого змінили на Шептицький.