Home / Життєві історії / Марія Калачук – мати-героїня

Марія Калачук – мати-героїня

На світі ні про що не говорилося ніжніше і вдячніше, ніж про материнську любов. А про матерів можна розповідати безкінечно. За материнську самовідданість, народження і виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку, Президент України присвоїв Марії Калачук, жительці Угнова, почесне звання "Матигероїня". М. Калачук за свої 55 років народила п"ятеро дітей і вже стала бабусею. Вона вийшла заміж у 23 роки. У подружжя народилася донька Людмила. А після неї в оселі Калачуків лунало все більше і більше дзвінких дитячих голосочків.

Від імені призидента України, 26 жовтня, на урочистому зібранні в Угнівському ПТУ №77, нагороду вручив голова Сокальської райдержадміністрації Микола Мисак.

Ось що розповіла пані Марія:

Найстаршій доньці Людмилі 31 рік. Вона закінчила з відзнакою факультет міжнародних відносин ЛНУ ім. І. Франка. У неї вже є донечка Надійка. Цього року онучка пішла в перший клас. За нею  28річна Тетяна навчалась на факультеті міжнародного права. Тепер продовжує навчатись у Німеччині, у м. Майнц, і одночасно працює.

Тільки після двох донечок у нас нарешті народився син Костянтин, згодом  Олександр. Обидвоє навчались в аграрному університеті (м. Дубляни). Після синів народилась ще донечка Неоніла. Їй уже 21, навчається на факультеті філософії ЛНУ ім. І. Франка.
Діти у мене справжній скарб: добрі, слухняні, господарні. Старші ніколи не заперечують, коли їм щось раджу. Дякувати Богу, вони у мене дружні .

Багато подружніх пар тепер не наважується народити другу дитину,  продовжує Марія Калачук.  Мовляв, за що ми її будемо забезпечувати… А нам з чоловіком Віктором вдалося виростити п"ятеро.

Заробляли небагато, але на життя вистачало. Я пропрацювала майстром виробничого навчання в Угнівському профтехучилищі 25 років. Чоловік  викладачем експлуатації автомобільних кранів. Маємо невеличке господарство: свиню, курей, корову, котика і песика на додачу, яких усі люблять. Наші побутові проблеми  звичайні: хотіли б купити новий телевізор, перекрити дах на хаті…

Буряки, картоплю, моркву та інші овочі вирощуємо на городі. Правда, з полем маємо клопіт, та неврожай цього року у багатьох господарствах. До сказаного хочеться додати те, що моя мама Марія не мала освіти, та завжди говорила: "Щоб я ходила в одній сорочці, але освіту дітям дам”. А нас було двоє. Я завжди згадувала материнські слова, тож робила все для своїх дітей.

"Важливіше від будьяких нагород, дипломів, залишається материнська школа, яка не ставить оцінок. Людина стає такою, яка у неї мати…".
Звання "Матигероїня" присвоєно також Катерині Гомонко, жительці с. Заставне, матері шести дітей.

Віктор ТУРІЙ.

Фото автора.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

На Сокальщині дітям-сиротам урочисто вручили ключі від будинку

21 вересня у четвер, о 13 ...