Home / Про великі підприємства / Телебачення в шахтарській робі

Телебачення в шахтарській робі

В 2001 році у вугільній галузі України була досить непроста ситуація. Нестача коштів на обладнання, низька заробітна плата, та ще й невчасно виплачувана, наводили людей на думку, що незабаром копальні закриють і всі, хто не встиг покинути потопаючий вугільний корабель, підуть на дно. ЗМІ були переповнені прикладами з інших країн, де уряди позбулися копалень, як зайвого баласту.

Гірники почали масово працевлаштовуватись на інші роботи, виїздити на заробітки за кордон. Переконати їх, що невдовзі вугільники підіймуться з колін, що отримуватимуть гідну зарплату, їх поважатимуть було надзвичайно важко. Статті в газетах були малоефективні, оскільки їх наклади в регіоні на той час різко впали.

І тоді для більшої інформованості населення, пропаганди престижності шахтарської праці з ініціативи тодішнього генерального директора ДХК "Львіввугілля" Ярослава Наливайка створили телерадіостудію "Шахтарські горизонти". Це було нелегке і мужнє рішення: при наявності боргів по зарплаті виділити кошти на обладнання студії. Але час показав його правильність і жоден гірник за це не дорікнув "генералу", бо той, хто економить на інформованості трудових колективів, втрачає в тисячі разів більше.

І ось вже десять років колектив телестудії приходить в будинки шахтарів і з голубих екранів розповідає шахтарським родинам про працю їх батьків, братів, синів. І ці передачі нікого не залишають байдужими. Сприяє цьому стиль роботи журналістів, обраний керівником студії Мариною Громик, яка очолює його з дня заснування. Практично щодня можна побачити журналістів з телекамерами на глибині 500 метрів серед гірників Прибужжя. Шахтарська роба стала звичним атрибутом їх праці. Штат маленький. Крім керівника, два оператори  Тарас Бондурівській і Олександр Коноплицький, останній, до речі,  добре знає гірничу справу бо трудиться на шахті "Відродження"

Колектив телерадіостудії "Шахтарські горизонти" впевнено крокує в майбутнє, бо він йде в ногу з гірниками.

Олександр ХАРЛАМОВ.
 

На фото: керівник інформаційної служби ДП “Львіввугілля” Марія КОНОПЛИЦЬКА та завідувач телерадіостудії “Шахтарські горизонти” Марина ГРОМИК; диктор Олександр КОНОПЛИЦЬКИЙ та оператор Тарас БОНДУРІВСЬКИЙ.
Фото автора.          

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Шахта «Лісова» виконала річний план

2 жовтня, з нагоди виконання річного ...