Home / Про податки / Гаряча лінія ДПІ Сокальського району на зв’язку

Гаряча лінія ДПІ Сокальського району на зв’язку

Сьогодні у ДПІ у Сокальському районі Львівської області ДПС під час чергового сеансу телефонного зв’язку „гаряча лінія” на запитання платників податків відповідала начальник відділу оподаткування юридичних осіб Лисяк Оксана Адамівна.

Пропонуємо Вашій увазі найактуальніші з них :

Доброго дня, Оксано Адамівно! Чи є платником земельного податку юридична особа – платник єдиного податку, яка є власником земельної ділянки, у разі передачі її в оренду?

Статтями 269 та 270 Податкового кодексу України визначено, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) і землекористувачі, а об'єктами оподаткування земельним податком є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Підпунктом 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу визначено, що платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності із земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються ними для провадження господарської діяльності.

            Господарська діяльність – діяльність особи, яка пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і здійснюється такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами (пп. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

Таким чином, юридична особа – власник земельної ділянки, що є платником єдиного податку, у разі передачі в оренду цієї земельної ділянки іншому суб'єкту господарювання не є платником земельного податку, оскільки земельна ділянка використовується платником єдиного податку в господарській діяльності з метою отримання доходу.

 

Добрий день! Підкажіть будь-ласка чи є об’єктом оподаткування ПДВ залишкова вартість капітальних вкладень в орендовані приміщення в разі дострокового розірвання договору оренди?

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку зокрема, з постачання товарів і послуг. Капітальні вкладення в орендовані приміщення фактично є операцією з надання орендарем послуг з ремонту такого приміщення, а тому є об’єктом оподаткування у загальновстановленому порядку. Якщо капіталовкладення в орендовані приміщення не компенсовано орендарю орендодавцем, то при поверненні об’єкта оренди (незалежно від строку розірвання договору оренди) вартість таких капіталовкладень вважається безоплатно наданою та підлягає оподаткуванню ПДВ за основною ставкою, виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче за звичайні ціни.    

 

 

Доброго дня! Оксано Адамівно, телефонує Вам голова фермерського господарств/ Cкажіть, який мінімальний розмір орендної плати може встановлюватись при укладанні договору оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв)?

Положеннями Указу Президента України №1529 передбачено, що укладання підприємствами, установами, організаціями, які використовують землю для сільськогосподарських потреб, договорів оренди земельної частки (паю) з власниками цих часток, паїв з виплатою орендної плати в натуральній або грошовій формі є обов'язковим.

Відповідно до п. 1 Указу Президента України №92 запроваджується плата за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) у розмірі не менше 3 % від визначеної згідно із законодавством вартості земельної ділянки, земельної частки (паю).

Орендні відносини в Україні регулюються Законом про оренду землі, ст. 1 якого визначено, що оренда землі – це засноване на договорі строкове, платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.

Статтею 5 зазначеного Закону встановлено, що орендарями земельних ділянок є юридичні або фізичні особи, яким на підставі договору оренди належить право користування земельною ділянкою.

Згідно зі ст. 13 цього Закону договір оренди землі – це договір, за яким орендодавець зобов'язаний передати орендареві земельну ділянку у користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Орендна плата за землю – це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (ст. 21 Закону про оренду землі).

Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Таким чином, плата за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) встановлюється у розмірі не менше ніж 3 % від визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки, земельної частки (паю), яка поступово збільшується залежно від результатів господарської діяльності та фінансово-економічного стану орендаря й індексів інфляції.

Добрий день, Оксано Адамівно. Телефонує Вам головний бухгалтер підприємства, яке не є платником податку на прибуток. У IV кварталі 2012 року нашому підприємству  безоплатно передав товар платник податку на прибуток. Чи можна собівартість цих товарів включити до витрат звітного періоду?

Так, можна, оскільки відповідно до п. 138.4 ПКУ витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг.

Враховуючи те, що при безоплатній передачі товарів у підприємства виникає дохід по звичайній ціні, отже собівартість таких товарів враховується у складі витрат при визначенні об'єкта оподаткування.

Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Податок на нерухомість поповнив місцеві бюджети майже на півтора мільйона гривень

З початку 2017 року червоноградці – ...