Home / Про податки / Про податкову соціальну пільгу

Про податкову соціальну пільгу

16 січня 2013 року у ДПІ у Сокальському районі Львівської області ДПС під час чергового сеансу телефонного зв’язку „гаряча лінія” на запитання платників податків відповідала начальник ДПІ інспекції Андрій Іванович Турколяк.

Пропонуємо Вашій увазі найактуальніші з них :

Доброго дня, Андрію Івановичу! Телефонує Вам головний бухгалтер підприємства. Хотіла б дізнатись ставку податку на прибуток та як у 2013 році сплачуватимуться авансові внески по цьому ж податку?

З 1 січня 2013 року ставка податку на прибуток становить 19 відсотків.

Платники податку на прибуток, у яких об’єкт оподаткування за останній річний звітний податковий період перевищує 10 млн.грн., щомісяця сплачуватимуть авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний рік без подання податкової декларації. У січні-лютому 2013 р. авансовий внесок сплачуватиметься у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев’ять місяців 2012 року.

Авансові внески протягом року не сплачуватимуть:

– новостворені підприємства;

– виробники сільськогосподарської продукції;

– неприбуткові установи (організації);

– платники податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 млн.гривень.

 

Добрий день! Чи не змінилась категорія громадян яким надається податкова соціальна пільга і який розмір податкової соціальної пільги у 2013?

Категорія громадян до яких застосовується податкова соціальна пільга не змінилась. Податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу  у вигляді заробітної плати  тільки за одним місцем нарахування (виплати). Граничний розмір заробітної плати, до якої можна застосовувати податкову соціальну пільгу у 2013 році становить  1610 грн. на місяць.

Розмір загальної податкової соціальної пільги протягом 2012 року становить 573,50 грн., підвищених: у розмірі 150% – 860,25 грн. та у розмірі 200% – 1147 гривень.

 

Доброго дня, Андрію Івановичу! Телефонує Вам житель м.Сокаля, чув по телебаченню що з 01.01.2013 року запроваджується податок на нерухомість. Оскільки я проживаю у приватному будинку житловою площею 150 кв. метрів хочу дізнатись чи повинен я сплачувати даний податок?

Дякую за запитання. Справді, з 01.01.2013 року набирає чинності ст. 265 Податкового кодексу України „Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки”.

Платниками податку є власники об’єктів житлової нерухомості – фізичні особи та юридичні особи.

Базою оподаткування є житлова площа об’єкта житлової нерухомості.

У разі наявності у платника податку кількох об’єктів оподаткування база оподаткування обчислюється окремо за кожним з таких об’єктів.

База оподаткування об’єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи – платника податку зменшується для квартири – на 120 кв. метрів, для житлового будинку – на 250 кв. метрів. Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об’єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа зареєстрована в установленому законом порядку, або, за її вибором, до будь-якого іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває у її власності.

Отже, Ви не є платником податку на нерухоме майно.

 

Андрію Івановичу, скажіть будь-ласка як оподатковується дохід при продажу транспортного засобу?

З 01.01.2013 р. не оподатковується дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, та/або мотоцикла, та/або мопеда. Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного року двох та більше об’єктів вищезазначеного рухомого майна оподатковуватиметься за ставкою 5%.

При цьому платнику податку надано право самостійно обирати один із способів визначення вартості відчужуваного майна, а саме: використати оціночну вартість, визначену згідно із законом або середньоринкову вартість відповідного транспортного засобу, яка визначатиметься щокварталу центральним органом виконавчої влади у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України й оприлюднюватиметься на офіційному веб-сайті цього органу в режимі вільного доступу до 10 числа, наступного за звітним кварталом.

 

 

Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Податок на нерухомість поповнив місцеві бюджети майже на півтора мільйона гривень

З початку 2017 року червоноградці – ...