Home / Новини райдержадміністрації / Аналіз, проблеми, перспективи

Аналіз, проблеми, перспективи

Першим на черговій колегії райдержадміністрації розглядали питання "Про підсумки роботи територіальногосподарського комплексу Сокальського району за дев"ять місяців 2010 року", доповідала начальник управління економіки Сокальської РДА Наталія Лагода. Це питання масштабне і тому дуже детально, опираючись на цифри, факти і порівняння, ілюструючи схемами і таблицями, доповідач ознайомила присутніх з усіма ділянками роботи територіальногосподарського комплексу, починаючи зі сфери промислового і сільськогосподарського виробництва, будівництва, торгівлі, фінансів і закінчуючи соціальними питаннями. Доповідь тривала майже годину, але, як висловився голова райдержадміністрації Микола Мисак, готуючи це питання, доповідачеві та керівникам підрозділів варто було подавати менше інформаційного матеріалу, а звернути увагу на аналіз стану справ у тій чи іншій галузі, виокремити проблемні питання, показати перспективи розвитку територіальногосподарського комплексу. А на засіданні колегії навколо цих ключових проблем мала б відбутися конкретна, ділова розмова, яка б дала позитивний результат. Адже були запрошені керівники багатьох дежавних, господарських, соціальних установ. І, як відзначив голова РДА Микола Мисак, колегія  це колективний захід і тут має відбуватися спільна конструктивна робота.
Наступним не менш важливим було питання "Про виконання бюджету Сокальського району за 9 місяців 2010 року". Доповідала начальник фінансового управління Світлана Ксьонжик. За звітний період надійшло 49194,8 тис. грн. податків та зборів, що становить 121,1 відсотка уточнених планових призначень. Виконання дохідної частини бюджету за звітний період забезпечили 32 місцеві ради та районний бюджет. Із 20 видів податків та платежів, що формують дохідну базу загального фонду місцевих бюджетів, планові показники виконано по 16ти. За дев"ять місяців більше уточнених планових призначень склали надходження податку з доходів фізичних осіб, плати за землю, плати за оренду цілісних майнових комплексів, місцевих податків та зборів, адміністративних штрафів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, плати за лісові ресурси місцевого значення, частини прибутку підприємств, що належать до комунальної власності, податку на прибуток підприємств комунальної власності, єдиного податку на підприємницьку діяльність, державного мита, плати за державну реєстрацію суб"єктів підприємницької діяльності, єдиного податку на підприємницьку діяльність, фіксованого сільськогосподарського податку, плати за торговий патент, податку на промисел, надходжень від розміщення в установах банків тимчасово вільних бюджетних коштів та інших надходжень. Не забезпечено виконання планових призначень дев"яти місяців 2010 року по надходженню адмінштрафів та інших санкцій, плати за користування надрами місцевого значення, інших надходженнях, штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування. На 1 жовтня 2010 року недоїмка по платі за землю склала 1547,5 тис. грн. Порівняно з початком року вона збільшилася на 291,1 тис. грн. Заборгованість по місцевих радах з плати за землю з фізичних осіб склала 11,9 тис. грн., по Сокальській міській раді 5,2 тис. грн., сільських радах: Острівській 2,3 тис. грн., Мурованській  1,4 тис. грн., Варязькій  1,1 тис. грн. Заборгованість по заробітній платі підприємств району збільшилась порівняно з початком року на 266,1тис. грн. і становить на 1 жовтня 2010 року чотири мільйони гривень. Це майже 400 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб. Найбільшу заборгованість по заробітній платі допустило ВАТ "Червоноградська автобаза"  3,9 млн. грн. Також існує податкова заборгованість по комунальному податку, яка на 1 жовтня склала 37,8 тис. грн. Порівняно з початком року заборгованість зменшилася на 4,1 тис. грн.

Обговорюючи почуте, голова райдержадміністрації Микола Мисак підкреслив, що однозначно цьогорічний бюджет є успішним, але його успішність  це, насамперед, заслуга ДП "Львіввугілля". Надходження податку з доходів фізичних осіб є основним фундаментом виконання бюджету. Але є й інші види платежів, податків, на які необхідно звертати увагу. Свої пропозиції щодо погашення недоїмки по платежах до бюджету висловив також начальник ДПІ у Сокальському районі Андрій Турколяк. Члени колегії і з цього питання прийняли відповідне рішення.

Про стан виконання розпоряджень та доручень голови облдержадміністрації та голови райдержадміністрації у структурних підрозділах райдержадміністрації за 9 місяців 2010 року доповідала завідувач сектору контролю апарату райдержадміністрації Галина Васьків. Протягом січнявересня на контроль було взято 600 документів (ОДА 536, РДА64), в тому числі 57 розпоряджень голови облдержадміністрації, 104 доручення голови облдержадміністрації та заступників голови ОДА, 37 розпоряджень голови райдержадміністрації, 27 доручень голови райдержадміністрації та заступників голови райдержадміністрації, 375 листів з управлінь та відділів ОДА. Найбільша кількість обласних документів, які взяті на контроль у цьому періоді, перебувають на виконанні в управліннях економіки, праці та соціального захисту населення, фінансовому, агропромислового розвитку, відділах апарату райдержадміністрації. Зокрема, у рішенні з цього питання було зобов"язано керівників структурних підрозділів райдержадміністрації вжити вичерпних заходів щодо покращенння організації контролю та безумовного виконання контрольованих документів.

Оксана ПРОЦЬ.

Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

В Сокальській райдержадміністрації обговорювали бюджетні питання

16 лютого в Сокальській райдержадміністрації відбулася ...