Home / Святкові події / 550-річчя Магдебурзького права міста Угнів

550-річчя Магдебурзького права міста Угнів

27 листопада 2012 року в Угнівському аграрно-будівельному ліцеї відбулася Міжнародна наукова конференція, присвячена 550-річчю Магдебурзького права міста Угнів, яка була організована Державним історико-культурним заповідником у Белзі.

В "Світлиці" навчального закладу зібрались науковці Національного університету "Львівська політехніка": професор інституту архітектури Микола Бевз, головний архітектор Державного історико-культурного заповідника у м. Белз Василь Петрик, доцент кафедри реставрації Костянтин Присяжний, кандидат історичних наук(м. Дрогобич) Андрій Петрик. Прибули гості з Польщі: війт гміни Ульхувек Лукаш Клембек, представники польських ЗМІ.А також у конференції участь брали працівники Державного історикокультурного заповідника міста Белз; міський голова Угнова Михайло Осміловський, заступник міського голови Ігор Мороз; поети, уродженці Угнова – Іван Гентош (м. Львів) та Оксана Карнага (смт. Гірник), а також місцева творча інтелігенція. Вів конференцію директор Державного історико-культурного заповідника у м. Белз Іван Калиш.
 
Цікавими і змістовними були доповіді про історію міста Угнів (В. Петрик та А. Петрик), щодо налагодження тісної транскордонної співпраці між Польщею і Україною (Лукаш Клембек, Польща, М. Бевз, Україна), про діяльність бургомістрів міста Угнів (Г. Губені), про священномученика Северина Бараника (Н. Гаврилів) та творчу інтелігенцію Угнова (Н. Канюка).
 
Захопили присутніх своїми поезіями О. Карнага, І. Гентош, Н. Канюка, М. Цапко та легендами старого Угнова  М. Олійник.
 
Вітали учасників конференції учні Угнівського ліцею, народний сімейний колектив Брезовських та ансамбль "Хлопці з Угнова".
 
Сподіваємося, що ця конференція надихнула її учасників на нові творчі плани, плідну працю в галузі розвитку і процвітання найменшого міста України.
 
Оксана ВОВК, заступник директора з навчально-виховної роботи Угнівського АБЛ.
 
 
 
 
 
 
 

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Сокальчани візьмуть участь у заходах з нагоди 73-ї річниці трагедії села Павлокома та 203-ї річниці від дня народження о. Михайла Вербицького

Делегація із Сокальського району візьме участь ...