Home / Святкові події / Зима зустрічається з весною на свято Стрітення

Зима зустрічається з весною на свято Стрітення

Матінка-природа вповила землю, як дитинку, в біле крижмо, оберігає її від морозів, прикриває пухким снігом кожний клаптик зеленої озимини, щоб не змерзла, щоб невдовзі охоче потягнулась до сонця, принесла людям добрий урожай. Зима, крок за кроком, наближається до весни.

За народним переказом – зима зустрічається з весною на свято Стрітення. Ми, християни, в цей день згадуємо про зустріч Божого Дитятка з праведним Симеоном у храмі. За звичаєм ізраїльського народу  над первородним хлопчиком 40го дня від народження відбувався обряд пожертвування Богові і його викуплення. 2016 років тому Дитятка Ісуса до храму принесли Пресвята Мати і праведний Йосиф, щоб сповнити обряд пожертвування Богові. В жертву викуплення принесли дві горлиці. За Божим просвіченням Симеон у Дитятку пізнає Месію, бере Його на свої руки і щирою молитвою благо дарить Господа за ласку, що його очі побачили обіцяного Спасителя. Притім старець Симеон передвіщає Пресвятій Богородиці її майбутню жертовність і терпіння. Святий Лука каже: "Симеон був праведний і побожний, очікував утіхи Ізраїля і Дух Святий був на ньому. Йому було відкрито Святим Духом, що не бачитиме смерті, поки не побачить Христа Господа".

На свято Стрітення освячуємо свічки. Цей звичай дійшов до нас ще з XI століття. Світло свічок  це добрий символ правдивого Божого світла, який є сам Господь наш Ісус Христос, це джерело доброї енергії. В кожній нашій домівці є Стрітенська свічкагрімниця. Здавна засвічують її люди, коли надходить буревій, блискавка, громовиця, коли є в душі страх, небезпека, свічка захистить від всього лихого.

Велика зустріч відбулась на Стрітення в церковному житті, про яку пам'ятають багато поколінь і святкують її щорічно. Важлива зустріч  завжди зворушлива подія. В нашому житті також є багато зустрічей, є такі, що запам'ятовуються на все життя. Найперша зустріч в нас  з світом Божим, з батьками, родиною, Церквою. Приходить дитина на світ і плаче  чи то з радості, чи зі страху перед життєвими труднощами. А їх буде, ой, як багато. Так хочеться сказати немовляткові: "Не плач, дитинко, не бійся! Якщо запросиш в своє серце Бога, Він все життя буде йти з тобою, проведе через труднощі. Якщо буде тяжко, Господь понесе тебе на руках, Ангелхоронитель захистить тебе". Кажуть, коли дитина падає, Ангел підставляє їй подушку. Цікава зустріч відбувається з першою вчителькою, з омріяним хлопцем чи дівчиною, з друзями по навчанню, праці… І так все життя.

Довгоочікувана зустріч відбулась в Україні 25-27 червня 2001 р., коли до нас у Львів і Київ загостив Папа Римський Іван-Павло II. Із Сокальщини відправлялись на зустріч понад 80 автобусів з вірними, зупинились в районі Майорівки і зранку в 4 год. пішли до місця зустрічі. Те приємне рідкісне видовище не забудеться ніколи, коли увесь Львів з транспортом і сиренами ніби завмер, а з усіх вулиць лився рікою народ з хоругвами, квітами, образами, співаючи пісень. Ніби сам Христос торкнувся всіх рукою, міліціонери були надзвичайно ввічливі, всім допомагали, лікарі стояли на сторожі здоров'я, молодь підтримувала старших. І хоча після дощу стояли у воді, сонечко нестерпно парило, всі щиро молились, вітали Святійшого Отця Івана Павла II. Велике духовне піднесення торжествувало між незліченною кількістю людей, прикрашене райськими квітами, величавою каплицею. Такої події у Львові ще не було. Незважаючи, що всі втомились, далеко йшли, намочили ноги, душу поповнило велике задоволення, стало так легко, приємно, пам'ятно.

Недавно, згідно з нашою вірою, ми зустрілись з Дитятком Божим. Це Дитятко освятило світ, украсило все створіння, стерло гріхи. Тож усі радісно святкуймо Стрітення Господнє, цей день прикрасімо освяченими свічками, як годиться дітям світла, і принесімо істинному Світлов і  Христові чистоту своїх сердець.

Марія КАЛЮГАКАЩУК, с. Скоморохи.       

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Відбулася зустріч випускників Сокальського педагогічного училища

У неділю, 10 червня 2018 року, ...