З життя господарника

Аграрії Львівщини збережуть понад 100 тисяч тонн зерна в рукавах

На Львівщині діє проєкт зі зберігання зерна, в межах якого планується зберегти понад 100 тисяч тонн зерна від 200 фермерів області.

Проєкт є частиною ініціативи AGRI_Ukraine та реалізується за підтримки Програми USAID АГРО, Львівської аграрної дорадчої служби. Окрім надання потужностей і техніки для зберігання, проєкт передбачає щомісячний моніторинг якості та налагодження спільного збуту зерна.

В межах проєкту, сьогодні, 2 листопада, здійснювали засипку зерна в засоби тимчасового зберігання зерна (рукави) у Самбірському районі. До участі в заході були запрошені представники Програми USAID АГРО, органів влади, місцеві аграрії.

«Дякую колегам з USAID АГРО  за підтримку аграрних підприємств. Це особливо важливо у воєнний час. Львівщина – це аграрна область, однак до кінця не забезпечена елеваторами. Такий проєкт допоможе львівським фермерам зберегти збіжжя належної якості», – зазначив заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко.

У Львівській та сусідніх областях критичним питанням є зберігання врожаю. У більшості виробників відсутні кошти для самостійного подолання цього виклику, у зв’язку зі збільшенням виробничих витрат (зміна ціни на паливно-мастильні засоби, мінеральні добрива, засоби захисту рослин (ЗЗР) та здорожчанням кредитів. Відтак, за допомоги проекту в області налагоджено роботу зі зберігання  власно вирощеного зерна аграріїв.

За словами менеджера з розвитку аграрних ринків програми USAID АГРО Олександра Приходько, Львівщина на сьогодні є своєрідним хабом, який взяв на себе важливу місію не лише зі збереження агропродукції, але й налагодження експортних шляхів збуту.

«Ми стикнулися з ситуацією, коли ланцюги експорту повністю переорієнтувались, експорт змістився в напрямку до ЄС  і Львівщина це дуже відчула. Навантаження на наші потужності зберігання збільшилось вдвічі. Наявність такої можливості тимчасового зберігання  зерна саме в цей сезон є дуже важливою. Сподіваюсь, що цей досвід буде орієнтований на наступні роки, адже впевнена, що він буде успішним», – наголосила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

Нагадаємо, що за сприяння Мінагрополітики та Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) аграрії до 30 жовтня мали змогу подати заявки через систему ДАР на отримання безкоштовних рукавів для тимчасового зберігання зерна.

В межах першого етапу проєкту 47 агровиробників Львівщини отримають гуманітарну допомогу у вигляді засобів тимчасового зберігання зерна (рукавів) в кількості 613 шт. Інформацію про погоджену заявку, кількість рукавів та адресу складу для отримання рукавів кожен аграрій може знайти в особистому кабінеті агровиробника у ДАР в розділі «Повідомлення» або розділі «Мої заявки». Перелік отримувачів є відкритим, його можна переглянути за посиланням: https://cutt.ly/MNWK05Z

Голос Сокальщини на GoogleNews