Історія

У 1990 році в Сокалі біля лікарні була викопана скульпутра Матері Божої, яку приховали у 50-х роках від комуністів

Про скульптуру згадала медсестра Антоніна Франківна Гринюк

Якби скульптура вміла говорити….

То, можливо, нам би оповіла чиєю лихою рукою вона, Матір Божа, символ милосердя, життя, добра була безжально скинута з постаменту і закопана в землю.  Чим завинила вона перед тими людьми, які з такою ненавистю винищили її у церквах, громадських місцях, на цвинтарях. Навіть камінь, з якого Матір Божа витворена випромінює людяність, доброту, милосердя. Рис, яких так недостатньо нам – живим людям.

У травневі дні 1990 року на подвір’ї старої лікарні у Сокалі було викопано скульптуру Матер Божої, яка ще з часів спорудження цього медичного закладу стояла в центрі клумби. У 50-х роках було наказано знищити її. Та люди зберегли, скульптуру та пам’ять про неї.

Про скульптуру згадала медсестра Антоніна Франківна Гринюк, якій переказав колишній завгосп лікарні, що десь неподалік клумби закопана. І ось скульптура Метрі Божої віднайдена.

То як щось погане і лихе може навіювати ця скульптура? Бо інакше за що, з яких мотивів її похоронено? І на її місце ставили оленів, піонерів, вази для квітів. Так було….

На щастя цей час безбожності, бездуховності, черствості минув.

Скульптура Метрі Божої на постаменті – перед терапевтичним та дитячим відділеннями так званої старої лікарні (по вулиці Шашкевича у місті Сокалі) :

Кожного дня, ідучи на роботу звертаю свій погляд на білу скульптуру Матері Божої – біля неї моляться люди… І хто знає – можливо та молитва поменшує їх фізичні та душевні муки. Вселяє віру в одужання, знімає з душі найважчі тягарі.

В одну з неділь травня 1990 року посвячувалася ця скульптура. Навколо Матері Божої стали маленькі діточки у білому вбранні з лелійками у руках. Настоятель греко-католицької церкви св. Апостолів Петра і Павла отець Володимир посвятив її, а також мав щиур проповідь до сокальчан. Про те, що нині повертаютсья із небуття забуті імена, понищені пам’ятки культури, релігії говорив голова міської ради Я.Б.Стефанишин.

І нині стоїть знову на постаменті Матір Божа, мовчазний свідок наших падінь, нашої черствості, нелюдяності і дає всім своє всепрощення і випромінює віру в те, що запанують у людськійг ромаді людяність, доброта та милосеря.

газета Вперед, травень 1990 року, О.Проць598503239

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.