Життєві історії

В Сокалі відбулася зустріч членів Червоноградської міжрайонної організації Українського товариства сліпих

15 жовтня в усьому світі відзначається як День білої тростини, або День сліпих. Біла паличка стала не тільки допоміжним знаряддям при самостійному орієнтуванні в просторі, а й символом сліпих та сліпоти. Як засіб визначення шляху палиця відома вже здавна. У всесвітньому масштабі Міжнародний день Білої тростини – символу незрячої людини – був затверджений 15 жовтня 1970 року за ініціативою Міжнародної федерації сліпих (International Federation of the Blind). У наступні роки до цього руху приєднувалися все нові країни. А головна мета цього Дня – ще раз привернути увагу громадськості до проблем незрячих людей, які часом подовгу залишаючись непоміченими, живуть поруч з нами і не бачать всіх фарб навколишнього світу, щоб зрозуміти і прийняти один одного такими, які всі ми є: з усіма перевагами, негативними і позитивними сторонами характеру, складнощами і специфікою.

Голова Сокальської райради зустрівся із членами міжрайонної організації Українського товариства сліпих Голова Сокальської райради зустрівся із членами міжрайонної організації Українського товариства сліпих

З нагоди Дня білої тростини, 16 жовтня, в приміщенні БФ «Карітас – Сокаль» зібрались члени Червоноградської міжрайонної організації Українського товариства сліпих. На зустріч були запрошені голова Сокальської районної ради Микола Пасько, начальник управління праці і соціального захисту населення Володимир Огінський, спеціалісти управління соцзахисту. В ході спілкування присутні обговорили чимало проблем, які турбують незрячих мешканців району, яких на Сокальщині є більш як 70 інвалідів І-ІІ груп.  Серед основних – це забезпечення необхідних засобами незрячих, пільгові перевезення, облаштування пішохідних переходів тощо.

Голова Сокальської райради зустрівся із членами міжрайонної організації Українського товариства сліпих  Голова Сокальської райради зустрівся із членами міжрайонної організації Українського товариства сліпих

Голова Сокальської райради  розповів, що в районі приділяються значна увага людям з інвалідністю. Зокрема всі об’єкти в Сокальському районі, будуються чи реконструюються враховуючи вимоги інклюзії. Це допомагає неповносправним громадянам активно включатись у суспільне життя. Окрім того була прийнята районна програма компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян в автомобільному транспорті. З початку 2018 року з районного бюджету на ці потреби було виділено 2 000 000 грн.  В її рамках інваліди І-ІІ груп мають право на безкоштовний проїзд в межах району.

Також в ході зустрічі на запитання присутніх відповідали начальник та спеціалісти управління соціального захисту населення СРДА.

Голос Сокальщини на GoogleNews