На черговій колегії РДА, яку вела голова Сокальської райдержадміністрації Наталія Карташова, розглянули актуальні питання, які стосувалися життєдіяльності району. Про підсумки роботи територіальногосподарського комплексу району за дев`ять місяців цього року доповідала начальник управління економіки РДА Наталія Лагода, котра проаналізувала основні показники. Зокрема, підкреслила, що протягом зазначеного періоду нарощено обсяги виробництва: масла вершкового на 90 відсотків, сиру на 55,7, кормів для сільськогосподарських тварин на 17,5, спирту етилового на 12,4, білизни постільної на 3,7, панчішношкарпеткових виробів на 11,1, меблів кухонних на 22,5, дерев`яних на 46,7, борошна в 2, 7 рази, круп в 10 разів, виробів здобних в 1,9 раза.
За три квартали 2012 року вироблено 41,1 тисячі тонн молока, що складає 77,8 відсотка до річного плану, 28,4 тис. штук яєць або 84,8 відсотка. Орендна плата за земельні паї виплачена в сумі 13,4 млн. грн., що становить 91,8 відсотка від фактично нарахованої.
Протягом січнявересня 2012 року Державна податкова інспекція у Сокальському районі мобілізувала кошти до зведеного бюджету в сумі 109255,3 тис. грн., що на 11,3 відсотка або на 11068,4 тис. грн. більше відповідного періоду минулого року. Виконання планових завдань, доведених ДПА у Львівській області, становить 104,2 відсотка, понад план забезпечено 4439,8 тис. грн. На 1 жовтня 2012 року управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації нарахувало та виплатило допомоги та компенсації на суму 73, 4 млн. грн.
Свої зауваження та пропозиції стосовно роботи територіальногосподарського комплексу району висловили голова РДА Наталія Карташова та керівник апарату РДА Марія Христинич, які були враховані у рішенні колегії. Зокрема, вирішено: управлінню агропромислового розвитку РДА забезпечити постійний моніторинг стану проведення осінньопольових робіт, продуктивності тварин, їх поголів`я, з метою виконання прогнозних показників, здійснювати постійний моніторинг за використанням землі і виплатою в повному обсязі земельних та майнових паїв відповідно до укладених договорів оренди; звернути увагу міських голів, керівників житловокомунальних підприємств на забезпечення стовідсоткової проплати за спожиті енергоносії та надходження плати за житловокомунальні послуги. Рекомендувати головам місцевих рад забезпечити своєчасне освоєння цільових коштів на капітальний та поточний ремонти доріг, при формуванні бюджету на 2013 рік передбачити кошти на виготовлення містобудівної документації (генпланів населених пунктів).
Персональна відповідальність за забезпечення економічно обгрунтованої та стабільної роботи територіальногосподарського комплексу району покладена на заступників голови райдержадміністрації, керівників управлінь та структурних підрозділів РДА, керівників організацій та установ усіх форм власності.
Про виконання бюджету Сокальського району за дев`ять місяців 2012 року доповідала начальник фінансового управління Світлана Ксьонжик. До бюджету району за звітний період надійшло 61767,2 тис. грн податків і зборів. Це більше на 5773,8 тис. грн.. порівняно з відповідним періодом минулого року і становить 103,2 відсотка уточнених планових призначень на дев"ять місяців та 77,1 відсотка річного плану.
Виконання дохідної частини бюджету забезпечено 34 місцевими радами та районним бюджетом. Не забезпечено виконання Сілецькою (87,5%), Межирічанською (93,3%), Ванівською (95,3%) сільськими радами. Із 16 видів податків та платежів, що формують дохідну частину загального фонду місцевих бюджетів, планові показники виконано по дванадцяти. За звітний період більше уточнених планових призначень склали надходження плати за землю, плати за оренду цілісних майнових комплексів, збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осібпідприємців, плати за користування надрами для видобування корисних копалин місцевого значення, збору за спеціальне використання лісових ресурсів, податку на прибуток підприємств комунальної власності, частини прибутку підприємств, що належать до комунальної власності, фіксованого сільськогосподарського податку, туристичного збору, адміністративних штрафів та інших санкцій, інші надходження.
Не забезпечено виконання планових призначень за дев`ять місяців 2012 року по податку на доходи фізичних осіб, державного мита, інших надходженнях від перевірок фінансової інспекції, плати за розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів.
На 1 жовтня 2012 року недоїмка по збору за забруднення навколишнього природного середовища та екологічному податку становить 5629,2 тис. грн, що менше як на 1 січня 2012 року на 35,2 тис. грн. Найбільшу недоїмку допущено підприємствами ДП "Львіввугілля" 3110,9 тис. грн. (менше до початку року на 1256,7 тис. грн.), ПАТ "Львівська вугільна компанія" 2355,6 тис. грн. (ріст до початку року на 1058,7 тис. грн.) та інші. На 1 жовтня ц. р. недоїмка по платі за землю склала 2215,2 тис. грн. Порівняно з початком року вона збільшилась на 73,3 тис. грн. Найбільшу недоїмку допустили: ВАТ "Сокальське заводоуправління будівельних матеріалів" 705,0 тис. грн. (ріст до початку року на 27,2 тис. грн), ПАТ "Львівська вугільна компанія" 393,0 тис. грн. (169,4 тис. грн.), ВП шахта "Зарічна" 213,8 тис. грн. (57,3 тис. грн.), ВП шахта "Степова" 177,5 тис. грн. (47,8 тис. грн.), ВП шахта "Відродження" 126,0 тис. грн. (33,9 тис. грн.), ВП шахта "Лісова" 42,6 тис. грн. (40,2 тис. грн.), ТзОВ "Торгова компанія "Інтермаркет" 83,1 тис. грн., ТзОВ "Сокальський маслозавод" 86,1 тис. грн., ДП шахта "Бендюзька" 58,4 тис. грн., ВАТ "Прибужжя" 47,6 тис. грн. та інші.
Заборгованість по заробітній платі на 1 жовтня збільшилась порівняно з 1 січня ц. р. на 439,4 тис. грн. і становить 5189,1 тис. грн., це близько 500 тис. грн податку на доходи фізичних осіб. Найбільшу заборгованість по заробітній платі допущено ВАТ "Червоноградська автобаза" 2998,4 тис. грн., ПАТ "Львівська вугільна компанія" 2190,7 тис. грн.
Протягом дев`яти місяців на утримання бюджетних установ та виконання загальнорайонних програм та заходів проведено видатки в загальній сумі 240451,3 тис. грн., з них по загальному фонду 228317,9 тис. грн, що становить 92,6 відсотка уточнених планових призначень на 9 місяців та по спеціальному фонду 12133,4 тис.грн, що становить 54,2 відсотка планових призначень на рік.
Забезпечено погашення кредиторської заборгованості по видатках, проведених у 2011 році, однак допущена кредиторська заборгованість станом на 1 жовтня 2012 року через не проходження коштів.
В обговоренні доповіді взяли участь голова РДА Наталія Карташова, голова районної ради Ігор Дацюк, керівник апарату РДА Марія Христинич. Члени колегії прийняли відповідне рішення: фінансовому управлінню Сокальської райдержадміністрації (С. Ксьонжик), ДПІ у Сокальському районі Львівської області Державної податкової служби (А. Турколяк), УДКСУ у Сокальському районі (С. Ковалик) спільно з комісією з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій та інших соціальних виплат та сільським, міським, селищному головам посилити контроль за своєчасним і повним надходженням платежів у відповідні бюджети; ДПІ у Сокальському районі Львівської області Державної податкової служби (А. Турколяк) вжити заходи щодо погашення недоїмки по платежах до бюджету; головам Сілецької, Межирічанської та Ванівської сільських рад забезпечити наповнення дохідної частини місцевого бюджету відповідно до планових призначень; сільським, міським та селищному головам: вжити заходів щодо погашення недоїмки по платежах до місцевих бюджетів, переглянути договори оренди на землі несільськогосподарського призначення відповідно до чинного законодавства, переглянути ставки орендної плати за оренду цілісних майнових комплексів та іншого нерухомого майна в сторону збільшення, звести до мінімуму випадки надання пільг із сплати податків, зборів і платежів до бюджету, забезпечити цільове, ефективне та своєчасне використання коштів субвенцій з державного та обласного бюджетів на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах; головам Сілецької та Межирічанської сільських рад забезпечити відрахування до районного бюджету субвенції на проведення видатків місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів відповідно до планових призначень та угод; зобов’язати керівників бюджетних установ та рекомендувати сільським, міським, селищному головам: активізувати роботу по проведенню видатків на утримання установ та виконання загальнорайонних програм та заходів відповідно до планових призначень, використання бюджетних коштів проводити в межах кошторисних призначень, відповідно до бюджетних запитів та забезпечити суворий контроль за економією та використанням цих коштів, забезпечити цільове, ефективне використання коштів субвенцій з обласного бюджету на фінансування обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку на 20112015 роки та мікропроектів, спрямованих на реконструкцію та технічне переоснащення об’єктів бюджетної інфраструктури; розпорядникам бюджетних коштів не допускати кредиторської заборгованості.
Також члени колегії заслухали інформацію завідувача сектора контролю апарату райдержадміністрації Галини Васьків щодо виконання структурними підрозділами райдержадміністрації розпоряджень та доручень голови облдержадміністрації та голови райдержадміністрації за дев`ять місяців. В обговоренні члени колегії зазначили, що покращилася організація контролю та безумовного виконання контрольованих документів, підвищилися вимогливість і рівень персональної відповідальності посадових осіб за якістю і своєчасністю виконання завдань, визначених розпорядженнями і дорученнями голів облдержадміністрації та райдержадміністрації.
Про виконання рішення колегії райдержадміністрації від 31 серпня 2011 року №28 "Про роботу виконавчого комітету Межирічанської сільської ради щодо виконання ним делегованих повноважень органів виконавчої влади" інформували Межирічанський сільський голова Іван Сироїд та керівник апарату райдержадміністрації Марія Христинич.
Оксана ПРОЦЬ.