Новини райдержадміністрації

Екологи закликають мешканців Сокальщини не спалювати суху траву

Останніми днями у зв`язку із підвищенням температурних показників почастішали випадки спалювання населенням сухої рослинності на відкритих територіях, які можуть перерости у масштабні пожежі.

Впродовж останнього тижня з 10 до 15 квітня рятувальники 105 разів виїжджали на ліквідацію пожеж сухої трави та чагарнику, а також на гасіння торфу.

Загальна площа пожеж на відкритій території становила понад 85 га. Найбільше небезпечних випадків зафіксовано у Яворівському, Пустомитівському, Кам`янка-Бузькому та Сколівському районах, а також у місті Львові.

Необдумане випалювання сухої рослинності призводить до загибелі всього живого і може спричинити лісову пожежу, яка здатна за лічені хвилини знищити не один гектар лісу. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні.

Пожежі в екосистемах шкодять довкіллю, тваринному та рослинному світу, а дим небезпечний для здоров’я людини.

Нагадуємо, що за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків особи, винні у підпалі, несуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 170 гривень до 1190 гривень.

Зазначимо, що Мінприроди пропонує збільшити у кілька десятків разів штрафи за самовільне випалювання рослинності.

Зокрема, пропонуються штрафи за самовільне випалювання рослинності або її залишків у розмірі від 3060 до 6120 гривень.

За ці ж дії, тільки в межах території та об`єктів природно-заповідного фонду, у зоні відчуження, розмір штрафів може досягати понад 12 тисяч гривень, а для юридичних і посадових осіб понад 20 тисяч гривень.

Департамент з питань цивільного захисту закликає суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, не випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, а також не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

Голос Сокальщини на GoogleNews