На останньому засіданні колегії, яке вів перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Катерина, розглянули три важливі питання. Перше – про готовність загальноосвітніх навчальних закладів району до нового навчального року – висвітлив начальник відділу освіти Роман Монастирський. Він підкреслив, що в усіх школах та дитячих садках проведено поточні ремонти шкільних приміщень, дитсадків, харчоблоків, котелень. Чималу допомогу в цьому надали спонсори, батьки. Покращено навчальноматеріальну базу, на 97 відсотків учні забезпечені підручниками, стовідсотково – харчуванням. Щоправда, через брак коштів, яких вистачає лише на придбання вогнегасників (на виконання приписів інспекторів держпожежнагляду, як зазначив Р. Монастирський, потрібно щонайменше 4 млн. грн.) не вирішено питання щодо пожежної безпеки навчальних закладів району.
Голова районної ради Ігор Дацюк додав, що район не в змозі виділити такі кошти, тому будуть звертатися до центральних органів виконавчої влади.
Про стан боротьби зi злочинністю та профілактику правопорушень доповідав начальник Сокальського РВ ГУ МВСУ у Львівській області Володимир Спічак. Він, зокрема, зазначив, що працівники райвідділу міліції проводили роботу по зниженню криміногенної напруженості, недопущенню росту злочинності, створенню механізму профілактичних заходів, протидії антигромадським проявам, і це принесло результат. В цьому році надійшло 1390 заяв та повідомлень про злочини та пригоди (за аналогічний період минулого року їх було1554), по 295 з них порушено кримінальні справи, що на 19,9% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. На 14,2% збільшилась (всього зареєстровано 121 злочин) кількість тяжких та особливо тяжких злочинів. В порівнянні з минулим роком зросла кількість таких злочинів як: крадіжки – 161 (в минулому році 114), розкрито 95 (60); шахрайства – 18 (8), розкрито 11 (3); хуліганства – 12 (8), розкрито – 6 (3); вбивства – 3 (2), розкрито –2 (1); пограбування – 7 (6), розкрито – 4 (6); ДТП – 10 (5), розкрито – 5 (3), незаконне заволодіння в т. ч. автомобілями – 5 (1), розкрито – 5 (1) та ін. Зменшилось таких злочинів як квартирні крадіжки – 4 (5), незаконний обіг наркотиків – 18 (20), незаконний обіг зброї – 3 (3), злочинів, скоєних раніше судимими та в стані алкогольного сп’яніння тощо. Однак у цьому році побільшало кримінальних справ, зросла підліткова злочинність: за сім місяців ц. р. 19 неповнолітніх скоїли 38 злочинів (11 неповнолітніх, 12 злочинів). За цей період неповнолітні скоїли: 24 крадіжки майна, 6 незаконних заволодінь транспортними засобами, 5 шахрайств, 1 придбання майна, одержаного злочинним шляхом та ін. 12 злочинів скоїли учні профтехучилищ, 7 – шкіл. В. Спічак також зазначив, що колектив райвідділу міліції нині в основному складається з молоді, яка не має досвіду роботи і яку потрібно вчити. Необхідно покращити матеріальнотехнічне забезпечення, зокрема, придбати автомобіль для кримінальної служби у справах дітей, щоб її працівники могли виїжджати у села району, проводити профілактичну роботу з неповнолітніми.
Керівник апарату райдержадміністрації Марія Христинич підкреслила, що профілактична робота, на жаль, ще проводиться формально, неефективно, тож потрібно скоординувати спільні дії правоохоронних органів, місцевого самоврядування, районного управління юстиції, відділів освіти, культури та туризму, у справах молоді та спорту, служби у справах дітей, Сокальської ЦРЛ, РЦСССДМ, проводити в загальноосвітніх закладах району батьківські конференції з питань запобігання негативним проявам серед неповнолітніх, у т. ч. вживання спиртних напоїв, наркотичних засобів, токсикоманії, дитячій безпритульності, забезпечити виявлення дітей, які жебракують, вчиняють правопорушення або стали жертвами злочинної діяльності дорослих. Також необхідно проводити спільні рейдиперевірки Народних домів, розважальних та торговельних закладів в нічний час у вихідні, святкові дні; проводити індивідуальну роботу з неповнолітніми, які перебувають на внутрішньому шкільному обліку та на обліку в кримінальній міліції у справах дітей РВ ГУ МВСУ у Львівській області, залучати їх до роботи в гуртках, секціях, любительських об’єднаннях в установах освіти, культури, спорту. Потрібно вживати заходи щодо обмеження графіку роботи розважальних закладів до 23 години та обмеження продажу спиртних напоїв на АЗС після 22 години.
Про підсумки оздоровчої кампанії «Літо2012» розповіла головний спеціаліст відділу у справах молоді та спорту РДА Ольга Скребуха. Вона, зокрема, зазначила, що відпочинком та оздоровленням охоплено 5192 дитини, що складає 59 відсотків від загальної кількості дітей шкільного віку. На проведення цієї кампанії в місцевому бюджеті заплановано 440,2 тис. грн., використано 358,1 тис. грн. Діти відпочивали у 50 пришкільних таборах та в ОЛК «Ровесник», оздоровлювались в МДЦ «Артек» (Крим), ДП УДЦ «Молода гвардія» (Одеса), а також в оздоровчих закладах та таборах Херсонської, Миколаївської, Запорізької областей, у Трускавці, у Перемишлянському, Дрогобицькому районах. Пільгові путівки отримали дітисироти та діти, позбавлені батьківського піклування, дітиінваліди та з багатодітних і малозабезпечених сімей, обдаровані і талановиті та ін.
В обговоренні взяли участь голова районної ради Ігор Дацюк, прокурор району Роман Шарко, керівник апарату РДА Марія Христинич та ін.
З усіх питань прийнято відповідні рішення.
Валентина БЛУДОВА.