Новини райдержадміністрації

В Сокальській РДА відбулась нарада-семінар з головами місцевих рад Сокальського району

7 листопада керівник апарату Сокальської райдержадміністрації Віра Левандовська провел а нараду – семінар з  головами та секретарями місцевих рад району. На порядку денному було 4 питання з різним.

Серед них питання про забезпечення пожежної та техногенної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей, зокрема закладів культури розташованих на території Сокальського району. З цього питання присутні заслухали головного інспектора Сокальського РС ГУ ДСНС України у Львівській області, майора служби цивільного захисту Олега Бориса. Він наголосив на основних заходах пожежної безпеки по обєктах масового перебування людей, зокрема закладів культури. З метою попередження виникнення пожеж та нещасних випадків на обєктах з масовим перебуванням людей, рятувальниками Сокальського РС ГУ ДСНС було проведено планові заходи перевірки. За словами Олега Бориса основними недоліками, які визначалися під час перевірок, які зазначаються в приписах щорічно, є обладнання автоматичною пожежною сигналізацією Народних домів, обробка деревяних конструкцій сертифікованим вогнезахисним розчином. Також сюди входить навчання керівників, осіб, відповідальних за пожежну безпеку, які мали б мати відповідні посвідчення про проходження навчання, забезпечення сертифікованими первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками), які повинні бути перезарядженими. Велика увага була звернута на утримання шляхів евакуації, які в окремих народних домах заблоковані меблями та іншими речима, що суперечить правилам пожежної безпеки. Адже, під час заходів усі двері повинні бути відчиненими, щоб при необхідності усі люди могли здійснити евакуацію з будівлі. Олег Борис неодноразово під час виступу акцентував увагу на важливості справності вогнегасників.

По питанні про реєстрацію земельних ділянок, право на які виникло до 2004 року та з 2004 по 2013 рік, доповідав начальник Міськрайонного управління у Сокальському районі та м.Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області Сергій Бермес. Він зазначив, що дана робота проводиться на виконання указу президента №542 від 22 липня 2019 року про заходи щодо протидії рейдерству, серед пунктів якого забезпечити перенесення до 2021 року до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, обмеження (обтяження) у їх використанні, зареєстровані до 1 січня 2013 року у Державному реєстрі земель. Сергій Бермес зауважив, що для того, аби протидіяти рейдерству будь-яка інформація стосовно кадастру повинна вноситись у відповідний реєстр. Також він зауважив, що відповідна ознайомча робота проводилась з мешканцями Сокальського району. Для того, щоб належним чином забезпечити захист державою суб’єктів правовласності і господарювання необхідно виконати наступні кроки.

Начальник Міськрайонного управління у Сокальському районі та м.Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області Сергій Бермес підкреслив, що не виконавши ці кроки, люди доволі часто згодом не можуть ні успадкувати, ні передати, ні здати в оренду земельні ділянки. За його словами, мовиться про землі, які не мають кадастрових номерів. У першу чергу – це присадибні ділянки, які не використовуються, не обробляються, або обробляються  самостійно.

Зауважимо, до кінця 2019 року Держгеокадастр планує завершити інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 1018,9 тис. га. Основними етапами цього процесу є топографо-геодезичні роботи, державна реєстрація земельних ділянок у ДЗК та затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель. Сергій Бермес наголосив і на проблемному питанні: право постійного користування. Права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають: а) підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності; б) громадські організації інвалідів України, їх підприємства (об’єднання), установи та організації; в) релігійні організації України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, виключно для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності; г) публічне акціонерне товариство залізничного транспорту загального користування, утворене відповідно до Закону України “Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування”; ґ) заклади освіти незалежно від форми власності; д) співвласники багатоквартирного будинку для обслуговування такого будинку та забезпечення задоволення житлових, соціальних і побутових потреб власників (співвласників) та наймачів (орендарів) квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.  За словами Сергія Бермеса, право не успадковується. Опісля присутні перейшли у формат «питання-відповідь». Голови сільських рад запитували у начальника Міськрайонного управління у Сокальському районі та м.Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області питання, які турбують.

Про монетизацію пільг та субсидій проінформував начальник управління соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації Володимир Огінський. Нагадаємо, що з 1 жовтня 2019 р. стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Згідно з Постановою КМУ №373 від 17 квітня 2019 р. Паралельно функціонуватимуть 2 системи надання пільг у грошовій формі: готівка та безготівкова. Пільги не скасовуються. Вони будуть автоматично переведені в безготівкову форму. Готівкова форма – за бажанням пільговиків. Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього АТ “Ощадбанк” вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Після того “Ощадбанк” здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ “Ощадбанк”. Володимир Огінський зауважив, що наразі розглянуто 3719 справ, з них 3261 – вже зарахована і пішла на виплату.  Пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим пільговикам на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення, які формуватимуть щомісяця до 25 числа реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі і передаватимуть їх Мінсоцполітики. Після чого Міністерство, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до АТ “Ощадбанк” та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг. Також особа може отримати кошти через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта». Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку у будь-який час. Квитанція в свою чергу буде приходити із зазначенням повної суми оплати, а кошти, котрі передбачені Вам як пільга – надсилатись на Ваш особистий рахунок.

Отож, пільгами користуються учасники бойових дій; особи з інвалідністю внаслідок війни; члени сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС; ветерани військової служби (ветеранам ОВС, нацполіції, податкової міліції, державної пожежної охорони, державної кримінально-виконавчої служби, служби цивільного захисту, держслужби спецзв’язку та захисту інформації), особи, котрі отримали інвалідність під час проходження військової служби, та членам їх сімей, які перебувають на їх утриманні, батьків та членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби.

По останньому питанні у порядку денному виступила начальник відділу містобудування та архітектури Сокальської райдержадміністрації Мирослава Баралус. Вона довела присутніх до відома про ситуацію щодо генеральних планів територій, та про містобудівну документацію. Також Мирослава Баралус зауважила, що у відділі цьогорічно було затверджено 8 документів по змінах меж населених пунктів і кожен пункт району потребує такої документації. Мирослава Баралус порушила тему процедури узаконення над- і добудов на земельних ділянках та звернулась до голів сіл, щоб ті зауважили це мешканцям. На кінець присутні узгодили питання, які б бажали заслухати на наступній нараді голів та затвердили дату проведення.

Голос Сокальщини на GoogleNews