30 червня відбулася нарада-семінар міських, селищного, сільських голів та секретарів. Вів нараду голова районної ради Ігор Дацюк. Голова райдержадміністрації Микола Мисак звернув увагу присутніх на те, що на теренах району планується реалізація комплексних проектів – це вітрова енергетика і біоенергетика, просив конструктивно ставитись до тих проблем, які вони можуть вирішити на своєму рівні. М. Мисак наголосив, що нині стратегічним напрямком діяльності місцевих рад є проведення зовнішнього освітлення населених пунктів, торкнувся декількох актуальних проблем, зокрема, ремонту комунальних доріг на Сокальщині та енергозбереження для бюджетних організацій.
Про порушення, виявлені під час планових ревізій та перевірок у бюджетних установах та підприємствах Сокальського району за 2010 р. та за п“ять місяців цього року доповідали начальник КРВ у Сокальському районі та м. Червонограді Неля Васько та начальник фінансового управління РДА Світлана Ксьонжик.
Про дотримання вимог законодавства при прийнятті органами та посадовими особами місцевого самоврядування регуляторних актів вела мову керуюча справами Сокальської районної ради Любов Ребрина. Головний державний інспектор інспекції Держархбудконтролю у Львівській області Ганна Якимець роз“яснила нові законодавчі акти з будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об“єктів містобудування. Потім начальник юридичного відділу Сокальської РДА Степан Винник проаналізував рішення виконавчих комітетів місцевих рад, зокрема відзначив добру роботу в цьому напрямку Сілецької сільської ради та висловив зауваження до керівників селищної, сільських та міських рад, які допускають помилки при написанні рішень і мають надалі над цим працювати.
Хто матиме право на придбання землі, що буде відбуватися з її вартістю, чого чекати громадянам після скасування мораторію, розповів•в. о. начальника Держкомзему у Сокальському районі Степан Шевчук. Він підкреслив, що законопроект «Про ринок земель» передбачає не обов’язок її продавати, а лише право. До того ж продаж є справою добровільною. Зняття мораторію дає селянам вибір: працювати на власній землі самому, здати її в оренду, продати, заставити під кредит для початку власної справи тощо. Крім того, коли буде знято мораторій, якщо на ту чи іншу земельну ділянку знайдеться кілька покупців, її власник сам обиратиме покупця.
С. Шевчук наголосив, що іноземці не матимуть права купувати землю. Аби звести до мінімуму ризик обману власників землі, уникнути зменшення вартості сільськогосподарських земель нижче ринкових, в законопроекті прописані механізми, зокрема вартість ділянки визначатимуть ліцензовані експерти. Щоб запобігти перепродажу землі, планується запровадити ставки щодо сплати державного мита.
Також в. о. начальника Держкомзему у Сокальському районі наголосив на необхідності обліку невитребуваних земель.
Що таке борщовик, звідки він був завезений на Україну, і як з ним боротися розповів начальник відділу рослинництва управління АПК РДА Олег Тарасюк. Він, зокрема, наголосив, що рослина активно створює стрижневу кореневу систему, а її насіння зберігається у грунті до п“яти років. Великі «плантації» борщовика найдієвіше знищувати за допомогою гербіцидів. Та спершу рослину потрібно скосити, а потім обприскати отрутохімікатом, який містить діючу речовину «Дікамба». До нього необхідно додати «Раундап» та «Трент» (прилипач). Однак боротися із борщовиком треба упродовж п“яти років.
Опісля заступник начальника відділу Державної прикордонної служби «Белз» Віктор Сампір ознайомив присутніх з новими вимогами прикордонного режиму, а начальник відділу оподаткування фізичних осіб ДПІ у Сокальському районі Василь Мілевич – із новим порядком видачі довідки форми 3ДФ про право фізичної особи на отримання доходу від податкового агента без отримання податку.
У «різному» заступник голови районної ради Володимир Чуб довів до відома голів та секретарів міських, селищної та сільських рад, що набрав чинності Закон України «Про доступ до публічної інформації», який визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації. Згідно з цим законом, відповідь на інформаційний запит має бути надано не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту, а у разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк його розгляду може бути продовжено до 20 робочих днів з обгрунтуванням такого продовження.
Керівник апарату РДА Марія Христинич довела до відома учасників наради дотримання норм Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», який набрав чинності 1 липня цього року.
Підсумував роботу нарадисемінару голова районної ради Ігор Дацюк.
Любов ПУЗИЧ.