Новини культури

Українські воїни з передової долучаться до львівського BookForum 2022

Українські культурні діячі, які з перших днів повномасштабного вторгнення боронять країну та понад 8 років протистоять російській агресії, долучаться до 29-го Львівського BookForum.

Дмитро Крапивенко, Ярина Чорногуз, Артем Полежака, Ірина Цибух, Максим Скубенко, Павло Казарін, Масі Наєм саме зараз пишуть на фронті новітню історію нашої держави та виборюють її майбутнє. Попри війну голоси цих українських діячів пролунають на BookForum, адже його місією є об’єднання лідерів думок міжнародної та української спільноти навколо найбільшої війни в Європі з часів Другої світової. Відкриє наживо Форум воєнного часу письменник та військовий Олександр Михед, який мав бути куратором фокусної теми BookForum 2022.

«Восени минулого року я отримав пропозицію бути куратором фокусної теми BookForum 2022 і подумати над формулюванням, яке б втілювало, на мою думку, дух часу. Тоді я не міг дібрати іншої теми, крім як «Неприхована загроза» із розмислами про співжиття з ворогом та сусідство з кровожерною імперією. Відтоді почалося повномасштабне вторгнення, життя тотально змінилося і Росія вже більше не натягає ягнячу шкуру «гібридної» війни. Для мене цьогорічний BookForum – унікальна нагода спробувати поговорити разом, вголос, наживо про те, що трапилося з нашою країною і нами. В обставинах загрози та війни, що була завжди», – коментує Олександр Михед.

Ексголовний редактор журналу «Український тиждень», викладач УКУ, публіцист та військовий ЗСУ Дмитро Крапивенко вважає, що для належного висвітлення загроз російського імперіалізму та її колоніальної політики у ХХІ сторіччі ми маємо підключити інтелектуальні кола.

«Постколоніальна теорія поширюється й на народи, поневолені росією. Народи країн Балтії, України, Білоруси і центральної Азії. Ми маємо донести всьому світу, що Україна так само є колишньою колонією, як, наприклад, Індія. Якщо ми поставимо питання саме так, нас будуть краще розуміти в усьому світі», — підкреслює він.

Українська письменниця та докторка історичних наук Олена Стяжкіна окреслить для світової спільноти своє бачення становища України у дискусії «Імперіалізм та ідентичність».

«Світ, побачений очима Мікеланджело, виріс з простору між рукою Бога-творця та рукою Адама.

Мертва жіноча рука з Бучі та мертва чоловіча з Ізюму, жіноча – з красивими червоними нігтями, чоловіча – з браслетом у кольорах українського прапора – все ще зберігають між собою простір, в якому світ може встояти, а може стати мертвим. В цьому просторі зараз б’ється Україна.

Я б хотіла, щоб інтелектуали всього світу спробували осягнути це», — каже Олена Стяжкіна.

У подіях цьогорічного Львівського BookForum візьмуть участь 19 українських інтелектуалів, а саме: Володимир Єрмоленко, Ярослав Грицак, Олена Стяжкіна, Діана Берг, Катерина Калитко, Наталя Гуменюк, Станіслав Асеєв, Лариса Денисенко, Люба Цибульська, Андрій Куликов, Андрій Мизак, Вадим Карп’як, Остап Славинський, Севгіль Мусаєва, Вікторія Амеліна, Тетяна Огаркова, Юрій Прохасько, Сашко Дерманський, Андрій Шаповалов.

Протягом чотирьох форумних днів вони разом із світовою спільнотою говоритимуть про покарання пропагандистів на рівні з воєнними злочинцями, про підготовку майбутнього трибуналу для всіх замовників та виконавців злочинних наказів та про геополітичне майбутнє Європи після перемоги України тощо.

Львівський BookForum 2022 відбудеться з 6 по 9 жовтня у гібридному форматі: закриті офлайн події з трансляцією на весь світ. З детальною програмою заходів можна ознайомитись на офіційному сайті організаторів – bookforum.ua.

Проєкт виконується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). За підтримки Open society foundation. Digital партнер – Hay Festival (Великобританія), один з найбільших літературних фестивалів світу.

Фестиваль відбувається у межах «Сезону культури Британія/Україна», організованому Британською Радою та Українським інститутом. Захід підтримують ZINC, Суспільне мовлення, Українська Правда, Український інститут книги.

Голос Сокальщини на GoogleNews