Життєві історії

Коли батьки не можуть порозумітися

Дев'ять питань розглянули на черговому засіданні комісії з питань захисту прав дитини Сокальської райдержадміністрації. Серед них: про доцільність позбавлення батьківських прав, про стан виховання дітей, про забезпечення житлових і майнових прав дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківських прав та ін.

Часто буває, що дітей народжують юні дівчата, а потім не розуміють, що несуть відповідальність за нове життя. Так сталося і з Марією П. (імена, ініціали зі зрозумілих причин змінені  авт.), яка вже рік стоїть на обліку у службі у справах дітей. Очевидно, юнка ще не нагулялась, бо залишала крихітну доньку і зникала з дому. Батька у дитини немає. Але за цей час Марія усвідомила, що може втратити доньку і взялася за розум. Житловопобутові умови для виховання дитини нормальні. Тож Марію П. зняли з обліку і побажали їй бути хорошою матір'ю.

Степан І. з дружиною розлучився. Колишнє подружжя має двох дітей. Але жінка не визнає за колишнім чоловіком права на виховання дітей, не дає йому зустрічатися з ними. Тому чоловік звернувся в службу у справах дітей, бо вважає, що має право виховувати своїх дітей. Він просив, щоб дозволили дітям жити не з матір'ю, а з ним. Це питання перенесли, оскільки з'явились нові факти, які потрібно вивчити.

Батьки сокальчанки Юлії К. просять позбавити її батьківських прав. Жінка не займається вихованням двох дітей (батька у них нема), часто зникає з дому і ніхто не знає, де вона перебуває. Працівники служби у справах дітей не можуть з нею зв'язатися: вдома її немає, мобільний телефон мовчить. На засідання комісії жінка також не прийшла. Тож діти юридично ніби мають матір, а практично  ні. Їх виховують бабуся з дідусем: годуютьодягають, водять в дитячий садок, перевіряють уроки… Але вони не можуть представляти інтереси дітей, захищати їх права, тому і звернулися в службу у справах дітей. І все ж, оскільки горематір не прийшла на засідання, члени комісії також вирішили перенести цю справу.

Подружжя Наталії та Михайла Щ. розлучилось і… поділило дітей: донька живе з батьком, син  з матір'ю. Так вирішили батьки, коли розлучалися у минулому році. Але обоє хочуть виховувати не одного, а двох дітей, та, на жаль, не змогли домовитися навіть про час зустрічей з ними. Розібравшись у ситуації, члени комісії призначили їм спільний час зустрічей на нейтральній території або вдома. Тобто одночасно батько зустрічається з сином, мати  з донькою. Тепер брат з сестрою бачитимуться частіше і водночас спілкуватимуться з обома батьками. Так буде справедливіше.

Про стан забезпечення захисту житлових і майнових прав дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, на засіданні розповіла начальник служби у справах дітей Галина Федаш. Комісія рекомендувала службі у справах дітей розробити районну соціальну програму забезпечення житлом дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, та осіб з їх числа на 20132016 рр. Такі програми вже працюють в багатьох областях України.

На засіданні також було затверджено плани індивідуальної роботи з дітьми з неблагополучних сімей, дітьмисиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування.

Валентина БЛУДОВА.

Голос Сокальщини на GoogleNews