Життєві історії

Народний духовий оркестр Сокальського районного народного дому

Народний духовий оркестр Сокальського районного народного дому, мабуть, знає дуже багато сокальчан. Адже він з нами у дні тріумфу і печалі, у святкові та поминальні дні. І в погоду дощову та похмуру, і в спеку оркестр грає маршові твори, коли колоною крокують мешканці міста під час відзначення визначних державних та національних свят. А у вечірню теплу пору, коли святкуємо день міста Сокаля чи Незалежності України, духовий оркестр запрошує на вальс, хтось у цей момент згадує свою молодість чи молодість своїх батьків, дідусів і бабусь, а комусь ці чудові мелодії розтривожують душу, навіюють мрії.

Цей колектив був створений у 1984 році під керівництвом Анатолія Пігеля. З 1991-го оркестром керував Олександр Красюн. У 1993 р. колективу було присвоєно звання народного. З 1998-го ним керує викладач Сокальської школи мистецтв імені Віктора Матюка Петро Криштоф. Тридцять два роки тому сокальчани вперше почули мелодії у виконанні цього духового оркестру. У цьому колективі працює двадцять професійних музикантів, віком від сімнадцяти і до шістдесяти восьми років. І до нині в оркестрі грають люди, які починали працювати у ньому ще у 1984му, це: Роман Козярський, Володимир Пелешко, Андрій Базилевич, Микола Баган, Вірослав Лесик, Петро Криштоф. Склад постійно поповнюється вихованцями Cокальської школи мистецтв. За цей час оркестранти мають своїх щирих прихильників, свою манеру виконання, свій репертуар. Це різноманіття українських маршів, у які вплетені мелодії козацьких, стрілецьких, повстанських пісень, пурпурі народних пісень, вальси, популярні мелодії з класичних творів. 

Таких духових оркестрів на Львівщині  лише п`ять і сокальський один з кращих. Колектив є постійним учасником фестивалюконкурсу народних духових оркестрів "Золоті сурми" . У 2010 році оркестр був нагороджений дипломом другого ступеня. Також брав участь в обласному фестивалі-конкурсі духових оркестрів імені Богдана Сапелюка, де виборов третє місце. До слова, у репертуарі Сокальського народного духового оркестру є чимало українських маршів, які за незалежної України створив Богдан Сапелюк. Виступи цього колективу завжди благодійні, де збирають пожертви для Майдану, для потреб вояків АТО, а на цьому творчому звіті  для пацієнтів Угнівського хоспісу.

Майже дві години оркестранти дарували присутнім бадьорі українські марші, мелодійні вальси, танки інших народів, в`язанки сучасних та народних українських пісень. В канву виступу духового оркестру чудово вклинилися музичні номери: на акордеоні у виконанні лауреата Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Назара Куртяника та на фортепіано  в. о.  начальника відділу з питань культури, охорони культурних пам`яток, туризму та релігій Мирослави Михайлюк, яка подякувала керівнику Петру Криштофу і всім оркестрантам за те, що пропагують музику духових інструментів серед людей, що є завжди з нами на усіх патріотичних заходах. А керівник Сокальського народного духового оркестру Петро Криштоф висловив сердечну вдячність учасникам оркестру і їх родинам, які дають можливість музикантам після роботи ходити на репетиції, їздити на конкурси і фестивалі, а також районній владі  за фінансову підтримку, і людям, які прийшли послухати марші, вальси, і іншу музику для душі. Звичайно, концерт завершився Державним гімном України у виконанні цього колективу, музиканти грали, а глядачі співали, а потім були бурхливі оплески і багатоголосе "Браво!"

Можливо прийде час і сокальчани, почувши перші звуки вальсу, у виконанні Сокальського народного духового оркестру під керівництвом Петра Криштофа, подолавши сором`язливість, закружляють у танку, так, як це роблять тисячі глядачів у всьому світі, які з великим задоволенням танцюють під мелодії у виконанні оркестру під керівництвом скрипаля і диригента Андре Ріє. Бо музика приходить до людей, розтривожує серця і від неї розцвітають душі.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews