Листи до редакції

Representatives of the Danish Refugee Council visited Drohobych

Під час повномасштабного вторгнення дрогобицька громада прийняла понад 20 000 внутрішньо переміщених осіб. Наразі в громаді залишається понад 8 200 осіб з офіційним статусом ВПО. Дрогобич є привабливим для людей, які переїжджають зі сходу України, оскільки він є відносно безпечним, має хорошу логістику та інфраструктуру, а також високоякісні медичні, освітні та соціальні послуги. Дрогобицьку громаду також обирають міжнародні організації для реалізації спільних проектів та допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Так, цими днями Дрогобич вкотре відвідали представники Данської ради у справах біженців. Серед почесних гостей були регіональний менеджер Шивон Луйхем та провідні експерти Ірина Фогель і Леся Кожушко.

Під час зустрічі з міським головою Тарасом Кучмою та заступником міського голови з соціально-гуманітарних питань Юрієм Кушликом почесні гості обговорили актуальні питання, пов’язані з реалізацією програм допомоги Данської ради у дрогобицькій громаді.

Данська рада у справах біженців працює в Україні з 2014 року, а у Львові та Дрогобицькій громаді активно працює з 2022 року. З перших днів повномасштабного вторгнення міжнародна організація підтримує внутрішньо переміщених осіб, які знайшли притулок у нашій громаді.

Тепер ми хотіли б працювати з містом та його мешканцями на довгострокову перспективу. Хочемо більш детально вивчити потреби та проблеми, які виникають. Ми співпрацюємо з іншими міжнародними організаціями і разом з ними зможемо допомогти вам в рази більше”, – сказала Шивон Луйхем.

Представники влади також розповіли гостям, що місто активно працює над будівництвом житла для людей, які постраждали внаслідок бойових дій і знайшли притулок у дрогобицькій громаді. Так, міський голова розповів про реконструкцію гуртожитку у Стебнику, будівництво модульно-каркасного будинку та подальші проекти, які неможливо буде реалізувати без допомоги міжнародних донорів та партнерів.

“Дрогобицька громада обрана, і це не лише наше спостереження, а й відгуки самих переселенців. Ми зосереджені на будівництві та покращенні не тимчасового, а постійного житла, адже більшості людей немає куди повертатися – їхні домівки та міста повністю зруйновані. Ми цінуємо вашу допомогу, як для переселенців, так і для місцевого населення з соціально вразливих категорій. Зараз ми потребуємо вашої підтримки як ніколи”, – прокоментував Тарас Кучма.

За словами керівництва громади, Дрогобич також має намір активно розвивати реабілітацію та надавати послуги з фізичної, психологічної та сімейної реабілітації. На зустрічі також йшлося про те, що, реабілітуючи військових, не можна забувати про цивільних. Адже війна загострила хронічні захворювання, погіршила психоемоційний стан та підвищила тривожність у багатьох людей.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews