Нацбанк

Національний банк України випустив більш доступні інвестиційні монети меншої вартості

Відтепер золоті та срібні інвестиційні монети зможуть придбати не тільки заможні українці, а й люди з меншим достатком. З 10 серпня цього року Національний банк України, продовжуючи програму випуску інвестиційних монет, випускатиме інвестиційні монети “Архістратиг Михаїл” із золота номіналом 10 грн. (1/2 унції) та 2 грн. (1/10 унції).

Уведенням в обіг цих монет Національний банк України завершує весь номінальний ряд інвестиційних монет “Архістратиг Михаїл”. З моменту введення в обіг інвестиційних монет починається їх рух від Національного банку України до банків України, які продаватимуть ці монети населенню.

Інвестиційні монети – це особлива група сучасної монетної продукції України, яка призначена для вкладання коштів інвесторами – фізичними та юридичними особами. Монети цієї групи виготовляються із золота або срібла найвищих проб відповідно до світових стандартів: для золота – 999,9, для срібла – 999,9. До цього часу Національний банк України вже випустив інвестиційні монети “Архістратиг Михаїл” із золота номіналами 20 гривень (1 унція) та 5 гривень (1/4 унції) і зі срібла номіналом 1 гривня (1 унція).

Українські інвестиційні монети громадяни зможуть використовувати і як надійний засіб заощадження, укладаючи свої гроші в банківські метали, і як цінний подарунок.

Наразі ціна інвестиційних монет максимально наближена до вартості дорогоцінного металу, з якого виготовлена монета. Наприклад, у серпні цього року золота монета “Архістратиг Михаїл” найвищої проби вагою 3,11 г  коштує близько 1400  грн., срібна  вагою 31,10 г – близько 220 грн.
Важливо, що придбати ці монети в банках України зможе будь-яка особа. Так само, за бажанням, можна їх продати, заробивши на різниці ціни в разі зростання вартості дорогоцінного металу на світовому ринку.

Уже на сьогодні можна стверджувати, що українські інвестиційні монети користуються популярністю. Нині Національним банком України реалізовано близько 10 тисяч інвестиційних монет різних номіналів на загальну суму 27,65 млн. грн., а на наступний рік уповноважені банки подали заявки на понад 31 тисячу інвестиційних монет.

Інвестиційні монети – це не просто додатковий фінансовий інструмент у вигляді банківського золота, але й гарна альтернатива збереженню коштів та надійний засіб їх заощадження.

Голос Сокальщини на GoogleNews