Базова інфляція в Україні в квітні 2012 року знизилася до нуля в порівнянні з 0,1% в березні і лютому, а в річному вимірі вона сповільнилася до 4,7% з 5,3% за підсумками березня, 6,1% – за підсумками лютого і 6,6% – за підсумками січня. Такі дані наводять у Національному банку України.
Там наголошують, що зниження інфляції сприяло збереженню високих темпів зростання реальної заробітної плати і досягненню її докризових рівнів. Це також сприяло зростанню споживання, що компенсувало втрати від зниження зовнішнього попиту і, врешті решт, забезпечило 9 в. п. приросту ВВП за 2011 рік.
В НБУ наголошують, що певне уповільнення економічної активності у другому півріччі 2011 року було викликане насамперед факторами, не пов’язаними з курсовою та ціновою стабільністю. Це зниження попиту на зовнішніх ринках на традиційні товари українського експорту, що уповільнило зростання обсягів виробництва основних експортоорієнтованих галузей – металургії та машинобудування.
Що стосується рівня кредитування промисловості і населення, то, на думку фахівців НБУ, минулого року суттєвий вплив мали ризики, які, на жаль, залишаються все ще високими в економіці України і пов’язані, зокрема, з нестабільною ситуацією на міжнародних ринках, відсутністю платоспроможного позичальника та можливістю отримати гарантований і менш ризиковий прибуток від ОВДП. Тим не менше, кредитний портфель банків у 2011 році значно зростав порівняно з попереднім роком (9,6% проти 0,9%).
Загалом в Україні у 2011 році показник зростання ВВП був одним із найкращих серед країн Східної та Південної Європи (5,2%), а саме економічне зростання стало якіснішим і набуло більш інвестиційного характеру.