На сьогоднішній день українські банкіри спостерігають відносно стабільну ситуацію на міжбанківському валютному ринку. Клієнти банків працюють у звичайному режимі – як експортери, які продають свою виручку, так і імпортери, які оплачують свої імпортні контракти. Не спостерігається також підвищення попиту на валюту з боку населення. Про це в коментарі банківського каналу Банк-ТВ заявили представники провідних банків країни.
«Ми відзначили певні коливання на валютному ринку, але після інтервенцій з боку Національного банку очікуємо, що ринок відіграє на рівні, які склалися ще в початку року – в діапазоні від 8 до, можливо, 8.02, 8.03. Ми не бачимо ніяких різких змін курсу і готівкового ринку. Тобто, банки і клієнти продовжують працювати в нормальних умовах», – розповів заступник голови правління Сітібанку Владислав Сочинський.
«В п’ятницю (25 травня – Ред.) Національний банк не виходив з інтервенціями на ринок. Курс сам опустився до рівня 8.05, 8.06. Тому я хотів би сказати всім клієнтам банківської системи, всім людям, які переживають з цього приводу – курс не зміниться. У ринкових умовах курс визначають попит і пропозицію. На сьогоднішній день ми очікуємо приїзд до нас туристів на Євро-2012 – пропозиція на валютному ринку збільшиться, тому я запевняю всіх, що не буде ніяких коливань курсу національної валюти», – запевнив голова правління «Укргазбанку» Сергій Мамедов.
У той же час директор центру казначейства та інституційного бізнесу ПАТ «Укрсоцбанк» Сергій Маноха відзначив, що потенційних загроз для курсу гривні не існує.
«Насправді економіка розвивається досить успішно і ті курсові руху, коливання, які спостерігаються в останні кілька днів, є природними реакціями ринку на якийсь точковий момент. Ми не очікуємо ніякого руху курсу найближчим часом» – заявив банкір.
Сергій Подрєзов, голова правління АТ «Ощадбанк», в свою чергу, вважає, що нервова ситуація на ринку пов’язана, скоріше, з панічними настроями.
«В останні півтора тижні, тиждень курс трішки зріс, підвищилась нервова ситуація на ринку, хоча вона більше пов’язана з панічними настроями. Насправді, Ощадбанк, як системний банк, ми не відчуваємо сильного тиску. У нас практично не виросли обсяги купівлі-продажу в обмінних пунктах. Ситуація на сьогоднішній день стабілізувалася і навіть почала відкочуватися назад» – розповів він.