14 травня відбулась 50 позачергова сесія Сокальської районної ради. Депутати розглянули 6 питань порядку денного. Перед початком засідання, медична сестра провела температурний скринінг всім депутатам, працівникам апарату Сокальської районної ради. В ході обстеження не було виявлено жодної людини із підвищеною температурою, тому сесія розпочала роботу у звичайному режимі. Депутати привітали своїх колег, які відзначили уродини у міжсесійний період, обрали лічильні та редакційні комісії, затвердили порядок денний.
Микола Пасько повідомив, що позачергову сесію необхідно було скликати для прийняття відповідного бюджетного рішення щодо реалізації субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа». Це дозволить комунальному підприємству «Центр з обслуговування закладів освіти» оперативно провести процедуру закупівель необхідного обладнання та до 1 вересня облаштувати класи Нової української школи в освітніх закладах Сокальського району. Друга причина – необхідність виділити ще фінансування для здійснення спецперевезень під час карантину.
Далі депутати заслухали начальника фінансового управління Сокальської райдержадміністрації Галину Леонову щодо внесення змін до показників районного бюджету. Вона пояснила, що для забезпечення спецперевезень вже було виділено з районного бюджету 400 тис.грн. Зараз пропонується ще додатково скерувати 230 тис.грн. Ці кошти вилучають з районної Програми компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян в автомобільному транспорті у Сокальському районі на 2020 рік і передають на Програму підтримки та розвитку установ охорони здоров’я у КНП «Сокальська ЦРЛ».
Наступним рішенням депутати звільнили від сплати орендної плати суб’єктів господарювання, які не здійснюють діяльність на період карантину і орендують комунальне майно, що належить Сокальській районній раді. Водночас іншим підприємцям, які надають в оренду нежитлові приміщення приватної власності в Сокальському районі, рекомендується звільнити від сплати орендної плати або зменшити її розмір для орендарів, які фактично не здійснюють господарську діяльність на період карантину.
Про внесення змін до Регламенту Сокальської районної ради доповів депутат, голова постійної комісії з питань євроінтеграції, взаємодії з місцевими радами, децентралізації, регламенту, депутатської етики, законності та взаємодії з ЗМІ Віктор Притулко. Він повідомив, що дане рішення дасть можливість проводити позачергові сесій районної ради, засідання постійних депутатських комісій в режимі відеоконференції. Але дистанційно працювати депутати зможуть лише в умовах запровадження карантину, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану, спричинених спалахами епідемій та пандемій, що створюють загрозу життю і здоров’ю значних верств населення та введення такого стану відповідного до законодавства на всій території України або окремих територій. Віктор Притулко запевнив, що система «Голос», якою користується Сокальська районна рада для проведення пленарних засідань сесії, забезпечить всі необхідні функції для роботи онлайн.
Микола Пасько додав, що Сокальська райрада, серед інших районів, першою почала використовувати електронну систему «Голос». Досвід показує, що вона є однією із кращих в Україні. Нею вже користуються 79 місцевих рад нашої держави і 5 – в Республіці Польща.
В результаті 25 голосів «За» і зміни до Регламенту районної ради були підтримані.
Під час розгляду питання «Про внесення змін до районних програм» доповідав головний лікар КНП «Сокальська ЦРЛ» Роман Швед. За його словами, коштів, які були виділені з районного бюджету для організації спецперевезень є недостатньо, враховуючи продовження карантинних обмежень. Окремих працівників лікарні довозять на роботу транспортом комунального підприємства. Але цього не достатньо і тому Сокальська ЦРЛ просить ще додаткові гроші на такі потреби. Також Роман Швед доповів про епідеміологічну ситуацію на теренах Сокальщини і про роботу медзакладу після запровадження ІІ етапу реформи. Станом на 14 травня в районі зафіксовано 6 хворих на коронавірус, 17 осіб очікують на результати ПЛР–тесту; 984 особи перевірені методом експрес–тесту. Завдяки підтримці районної ради та хорошій підготовці до медреформи районна лікарня підписала 14 угод з Національною службою здоров’я України. Такий результат є одним з кращих в області.
Микола Пасько звернув увагу депутатів, що оновлення медичної сфери району – це результат спільної роботи:
“Протягом всієї каденції ми скеровували значні кошти на утримання лікарні, придбання нового обладнання, проведення ремонтів у відділеннях Сокальської ЦРЛ і амбулаторіях. Завдяки реалізації міжнародного проекту «На допомогу. Підвищення доступності до медичного обслуговування небезпечних для життя ситуаціях шляхом взаємодії структур, служб швидкої медичної допомоги на прикордонних територіях Польщі, Білорусі і України» було придбано нове обладнання, на черзі – сучасний реанімобіль. Окрім того, спільний моніторинговий комітет Програми Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна схвалив виділення додаткових 3 млн. євро на фінансування проєктів транскордонного співробітництва у сфері охорони здоров’я, щоб підтримати їх у боротьбі із спалахом Covid-19. Загалом , кошти розподілять між 12 проєктами, серед яких є і наш. Таким чином, додатково ми отримаємо ще 40 тис.євро для придбання медичного обладнання. Завдяки ефективній підготовці до ІІ етапу медреформи, працівникам тих відділень Сокальської ЦРЛ, які переведені у режим карантину і не здійснюють госпіталізацію планових хворих, виплачують 100% заробітної плати. Для прикладу, в сусідньому Кам’янко-Бузькому районі, де районна лікарня також визначена як резервна госпітальна база на період епідемії, медикам виплачують 2/3 зарплати”.
В результаті, питання «Про внесення змін до районних програм» було прийнято.
На завершення депутати підтримали звернення щодо виявлення фактів спроби несанкціонованого відвантаження, складування твердих побутових відходів на території Сокальського району. Документ адресований Кабінету Міністрів України, Державній екологічній інспекції, Міністерству внутрішніх справ, Львівській облдержадміністрації, обласній раді. У ньому депутати вимагають перевірити діяльність підприємства, яке здійснює перевезення та захоронення сміття. Обрахувати шкоду нанесену навколишньому середовищу та притягнути винних осіб до відповідальності визначеної чинним законодавством України. Вжити заходів з метою недопущення в майбутньому несанкційонованого завезення сміття на територію Сокальського району.