Директор Генерального економічного департаменту Олександр Петрик повідомив, що споживчі ціни протягом І кварталу поточного року практично не змінилися. Він пояснив, що основним чинником впливу на динаміку споживчих цін у І кварталі 2013 року, як і в останньому кварталі попереднього року, був слабкий зовнішній попит, який мав відповідний вплив на недостатній споживчий попит і на внутрішньому ринку.
Базова інфляція в річному обчисленні за результатами березня 2013 року завдяки вторинним ефектам від зменшення цін на сирі продукти, а також зниженню імпортованої інфляції перебуває на рівні лише 0,4%.
“Небазова інфляція, яка в основному є віддзеркаленням інфляції з боку пропозиції, також практично не змінилася протягом І кварталу, а ціни на основну частину небазового кошика інфляції – сирі продукти харчування навіть зменшилися”, – сказав Олександр Петрик.
У свою чергу, за словами Олександра Петрика, ціни на паливо за І квартал 2013 року зменшилися на 0,5% у результаті зменшення цін на нафту протягом попереднього кварталу на світових ринках.
Крім того, ціни на комунальні послуги протягом І кварталу практично не змінювалися.
Олександр Петрик пояснив динаміку індексу цін виробників, які за І квартал 2013 року зросли майже на 1%, і це певною мірою є відображенням зростання цін на опалення, гарячу та холодну воду.
Підбиваючи підсумки отриманих результатів І кварталу 2013 року, Олександр Петрик звернув увагу на попередні дані інфляційних очікувань керівників підприємств України, які демонструють перші позитивні ознаки подальшого пожвавлення економіки, оскільки вони є значно кращими за попередні періоди.
На його думку, одним із позитивних чинників можна вважати підвищення довіри до банківської системи, у тому числі завдяки наявному зростанню депозитів, що може сприяти інвестиційному пожвавленню в економіці.
“Інфляція в цьому році перебуватиме в межах, які визначені в Основних засадах грошово-кредитної політики на 2013 рік”, – вважає Олександр Петрик.