Влада працює

Житлова забудова у Сокільниках на 14 тисяч мешканців ставить під загрозу роботу львівського аеропорту

Новий генеральний план села Сокільники, що передбачає масштабну житлову забудову площею понад 50 га для приблизно 14 тисяч мешканців, викликав серйозне занепокоєння з боку Міжнародного аеропорту “Львів” імені Данила Галицького.

Представники летовища офіційно заявили про потенційну загрозу стабільній роботі стратегічного інфраструктурного об’єкта через нове планування, – про це повідомили в ЛМР.

Проєкт генплану передбачає розміщення багатоповерхової житлової забудови прямо в зоні шумового впливу аеропорту — у межах зон Б і В, де рівень шуму може сягати до 85 дБА вдень і 80 дБА вночі. При цьому аеропорт не погоджував ані зміни у функціональному призначенні територій, ані самі проєктні рішення.

В адміністрації аеропорту наголошують: розміщення масштабного житлового району у зоні з такими акустичними характеристиками не лише суперечить Державним санітарним правилам, а й створює серйозні ризики для здоров’я потенційних мешканців.

“Реалізувати шумозахисні заходи на території понад 50 гектарів, особливо коли джерело шуму — це повітряний простір, практично неможливо. Як наслідок, тисячі людей житимуть у середовищі з постійним негативним впливом на організм”, — зазначили в аеропорту.

За чинними нормами допустимий рівень шуму на прибудинкових територіях у денний час не повинен перевищувати 70 дБА, а в нічний — 60 дБА. У рекреаційних зонах — ще менше. Проте у зазначених шумових зонах рівні значно перевищують ці показники, що може спричинити скарги мешканців та потенційно — вимоги обмежити роботу аеропорту.

Також занепокоєння висловив Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб. У заяві йдеться, що стратегічна екологічна оцінка проєкту не врахувала впливу експлуатації аеропорту на здоров’я населення. Пояснень, як забудова відповідатиме нормативним вимогам до рівнів шуму, у документах не надано.

“За реалізації цього генплану не виключені масові звернення мешканців зі скаргами на шум, що в подальшому може призвести до обмеження роботи аеропорту. А це — стратегічно важливий об’єкт національного значення, один з ключових транспортних вузлів Західної України”, — підкреслили в адміністрації летовища.

Крім того, зростання населення Сокільників до 50 тисяч осіб у перспективі спричинить транспортний колапс, адже інфраструктура не готова до таких навантажень. Вулиці Кульпарківська та запроєктована Ряшівська не зможуть впоратись із потоком приватного транспорту без належної системи громадських перевезень. У результаті може бути ускладнений доступ до аеропорту як зі Львова, так і з області.

Міський голова Львова Андрій Садовий також висловився критично щодо планів забудови:

“Житлова забудова в зоні шумового впливу аеропорту — це не просто помилка. Це ризик для здоров’я людей і загроза стратегічному об’єкту. Аеропорт — це робочі місця, логістика, безпека, туризм і економіка. Не можна приймати рішень, які зріжуть крила Львову. Маємо думати не про квадратні метри, а про майбутнє.”

Голос Сокальщини на GoogleNews