Home / З сесії райради / Розглянули чимало важливих питань на шостій сесії шостого скликання Сокальської районної ради, яка відбулася 18 серпня

Розглянули чимало важливих питань на шостій сесії шостого скликання Сокальської районної ради, яка відбулася 18 серпня

Як ми уже повідомляли в попередньому числі "Голосу з-над Бугу", 18 серпня відбулася шоста сесія шостого скликання Сокальської районної ради. На початку її роботи голова районної ради Ігор Дацюк та його заступник Володимир Чуб привітали іменинників з ювілейними датами і днями народження.

В порядку денному було двадцять шість питань. Правда, депутат Роман Запісоцький вніс три пропозиції  запити і звернення розглядати першими, а також прийняти Заяви щодо висловлення протесту диктатурі чинної влади і щодо рішення Вищого адміністративного суду України про визнання незаконним присвоєння Степану Бандері та Роману Шухевичу звання Героя України, а Анатолій Василишин одну  про перенесення питання "Інформація про хід виконання рішень районної ради", яке було 24, на 6. Депутати підтримали пропозицію А. Василишина, а під час поіменного голосування вирішили першим питанням розглянути заяву щодо позбавлення звань Герой України С. Бандери та Р. Шухевича. Інші пропозиції Р. Запісоцького не набрали необхідної кількості голосів. Депутати мотивували це тим, що порядок денний обговорювався на комісіях, президії  зауважень не виникало, питання ці розглядатимуть, тому потрібно бути присутніми у залі до завершення сесії. З цим не погодився Р. Запісоцький, і заявив, що фракція покидає сесійну залу. Так і сталося. Дехто з депутатів зауважив, що погано починати роботу з піарних моментів, адже треба розглянути чимало важливих питань, зокрема, розподілити видатки загального фонду за рахунок перевиконання дохідної частини районного бюджету Сокальського району за сім місяців 2011 року на школи, дитячі дошкільні установи, лікарню, Народні доми, виготовлення генпланів населених пунктів, вуличне освітлення… Адже до осені потрібно встигнути все це зробити.

Тому далі всі депутати, котрі були в залі, крім членів ВО "Свобода", взялися за працю. І першим питанням розглянули і одностайно підтримали Заяву щодо рішення Вищого адміністративного суду України про визнання незаконним присвоєння С. Бандері та Р. Шухевичу звання Героя України. Її зачитав голова районної ради Ігор Дацюк. Він також наголосив, що депутати-свободівці спекулюють певними поняттями, адже цю заяву підтримували і підтримують всі фракції.

Наступні питання  про виконання районного бюджету Сокальського району за І півріччя 2011 року; про затвердження розпоряджень голови РДА (проголосовано всі, крім №259); про затвердження міжбюджетних угод на 2012 рік  доповідала начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Ксьонжик.

Депутати затвердили районні програми по енергозбереженню в бюджетній сфері і про розроблення містобудівної документації в Сокальському районі на 20112015 роки. З цих питань слово мали перший заступник голови РДА Володимир Катерина та начальник відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури РДА Мирослава Баралус.

Питання "Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2011 рік" доповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Ксьонжик. Зі співдоповіддю виступив голова комісії з питань бюджету, соціальноекономічного розвитку та інвестицій Сергій Костюк. На голосування було винесено два проекти рішень  РДА та з незначними змінами комісії з питань бюджету. Депутати підтримали проект рішення комісії. Всього розподілено 2710000,00 грн.

Заступник голови районної ради В. Чуб доповів про хід виконання рішень районної ради. Розлянуто 89 питань на сесіях, прийнято 93 рішення, більшість їх виконана. В. Чуб наголосив, що важливим для виконання з питань порядку денного другої сесії від 11 січня 2011 р. є і залишаються на контролі питання виконання "Програми соціальноекономічного та культурного розвитку Сокальського району на 2011 рік" (рішення №21), "Про районний бюджет Сокальського району на 2011 рік" (рішення №23), "Про затвердження загальнорайонних програм, які фінансуються за рахунок коштів районного бюджету" (рішення №24). Доповідач окремо зупинився на виконанні рішень районної ради керівництвом комунального закладу "Сокальська ЦРЛ", засновником якого є районна рада (рішення №64) та ін.

Як проходить підготовка до осінньозимового періоду територіальногосподарського комплексу району доповів перший заступник голови РДА В. Катерина.

Зі звітами про роботу комунальних підприємств  Телерадіокомпанії "Сокаль" та КП "Редакція газети "Голос з-над Бугу" виступили їх керівники Микола Пасько та Василь Сорочук.

Депутати проголосували за внесення змін до регламенту районної ради; відхилили протест прокурора Сокальського району №561246 від 19 травня (про використання радянської символіки); інший же протест (№561452 від 14 червня) на рішення №64 п"ятої сесії шостого скликання від 19 квітня ц. р.  не відхилили і не підтримали. Ці питання доповідав заступник голови районної ради Володимир Чуб.

Внесено зміни у штатні розписи шкіл Сокальського та Великомостівського освітніх округів (доп. Роман Монастирський).

Депутати проголосували за передачу в комунальну власність територіальної громади Хлівчанської сільської ради будівель №1 і №2 (старий корпус) Тяглівської ЗШ І ст.; надали дозвіл на продовження терміну дії договорів оренди приміщень, що знаходяться в оперативному управлінні відділу освіти РДА; припинили юридичну особу КП "Сокальська районна кіновідеомережа" шляхом ліквідації; передали в оренду Сокальській РДА приміщення за адресою м. Сокаль, вул. Шашкевича, 43 (тут буде районний архів); створили конкурсну комісію з проведення конкурсу на право концесії цілісного майнового комплексу кінотеатру та гаражів (вул. Шептицького, 72); затвердили Положення про конкурсну комісію з проведення конкурсу на право концесії об"єктів, що належать до спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міст району; про прийняття в спільну комунальну власність територіальних громад району та передачу Сокальській ЦРЛ нежитлової будівлі, що знаходиться в с. Тартаків (пр. Шевченка, 32); про затвердження Положення про порядок списання майна, що належить до спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міст району; про внесення змін в Методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна, що належить до спільної комунальної власності територіальних громад району; про припинення роботи ФАПів Сокальського району шляхом їх приєднання до комунального закладу Сокальської районної ради "Сокальська ЦРЛ"; про надання дозволу на оренду приміщень, що знаходяться в оперативному управлінні КЗСРРЛО "Сокальська ЦРЛ". Про це доповів начальник відділу управління комунальним майном Тарас Кравчук.

Про розгляд запитів і звернень депутатів районної ради доповів заступник голови районної ради Володимир Чуб. Зокрема, підтримані заяви щодо раціонального використання земель сільськогосподарського призначення; до Головного управління охорони здоров"я ОДА; щодо висловлення протесту диктатурі чинної влади; про створення Сокальського районного Комітету опору диктатурі. Підтримані також звернення депутатів Миколи Паська, Галини Майструк, Ярослава Гнатюка, Олега Кожушка, Ярослава Піхоцького…

На завершення сесії головуючий Ігор Дацюк надав слово депутату обласної раді від фракції ВО "Свобода" Олександрі Небожук, котра хотіла проінформувати районних обранців про виділення обласною радою коштів на дороги. Проте, в першу чергу, депутати хотіли дізнатися, чому фракція ВО "Свободи" покинула сесійну залу. А ще вони наголосили, що на сайті ВО "Свобода" після того, як фракція це зробила, з"явилася неправдива інформація під заголовком "Фракція "Свободи" в Сокальській районній раді залишила сесію після того, як рада відмовилася ухвалити заяву про спротив диктатурі". Голова районної ради Ігор Дацюк пояснив Олександрі Небожук, що це питання було в порядку денному і всі присутні у залі депутати його підтримали… А щодо доріг, свою думку висловив голова райдержадміністрації Микола Мисак.

Депутати завершили свою роботу виконанням Державного гімну.

Василь СОРОЧУК.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Скликається позачергова сесія Сокальської районної ради

26 липня 2018 року  о 10 ...