З сесії райради

20 червня, відбулася XXI сесія VI скликання Сокальської районної ради

В четвер, 20 червня, відбулася XXI сесія VI скликання Сокальської районної ради. На початку, традиційно, голова районної ради і його заступник – Ігор Дацюк та Володимир Чуб – привітали ювілярів (Юрій Семенчук, Василь Бойко, Богдан Орищин), а також тих депутатів, чиї дні народження випали на міжсесійний період (Олександр Тимчук, Лариса Фарин, Володимир Ко-валько, Мирон Вітик, Ірина Здерка, Ірина Юнко, Василь Козира, Михайло Веклин, Микола Пасько, Ярослав Гаврилів, Лілія Оверчук, Богдан Петрашкевич, Світлана Мусій).

Вітання отримали також депутати районної ради Ігор Плечінь, Ірина Здерка, Марія Поліщук та Юрій Круглій, котрі у складі збірної команди депутатів Львівщини взяли участь у третій Всеукраїнській спартакіаді в Алушті.

А голова фракції ВО «Батьківщина» у районній раді Олег Кожушко вручив грамоти від районної партійної організації та народного депутата України Степана Курпіля тим, хто сприяв у проведенні юнацького турніру з футболу на честь полковника Євгена Коновальця – районній раді, відділу з питань освіти, сім’ї та молоді, ТРК «Сокаль», депутатам Олегу Іванчині, Петру Габі, Юрію Круглію, Богданові Краську, Анатолію Василишину, Василеві Панченку, Ярославу Гавриліву та Василеві Смолинцю.

Прийнявши за основу проект про затвердження порядку денного сесії, депутати внесли пропозиції. Зокрема, Ігор Дацюк запропонував розглянути питання «Про звернення щодо катастрофічного стану доріг та соціальної напруги в районі», а Микола Пасько – про перенесення на наступну сесію питання «Про стан електричних мереж на території Сокальського району», у зв’язку з тим, що керівник Сокальського РЕМ відсутній у сесійній залі (це питання уже переносилося з попередньої сесії). Голова районної ради Ігор Дацюк поінформував, що Зеновій Милик перебуває у відпустці. Пропозиції були підтримані, а проект рішення прийнятий в цілому.

Звернення депутатів Сокальської районної ради до мешканців району «Про суспільно-економічну та суспільно-політичну ситуацію в Україні» зачитав заступник голови районної ради Володимир Чуб. Депутат Василь Панченко вніс поправку, яку підтримали у сесійній залі. Обговоривши це питання, сесія районної ради вирішила: підтримати Декларацію про координацію дій у боротьбі з режимом Президента України Януковича В. Ф. «Проти диктатури, за європейський вибір» від 18 травня 2013 року; звернутися до мешканців Сокальщини через ЗМІ з зверненням про соціально-економічну, та суспільно-політичну ситуацію в Україні. Текст звернення затвердити (надруковане в попередньому номері газети).

З наступного питання – «Про звернення щодо катастрофічного стану доріг та соціальної напруги в районі» – виступив голова районної ради Ігор Дацюк. Пропозиції вносили депутати Олег Кожушко та Василь Козира. Відповідне звернення, за яке проголосувало 55 депутатів, адресоване голові Державного агентства автомобільних доріг України, голові Львівської ОДА та начальнику Служби автомобільних доріг у Львівській області (опубліковано 27 червня).

В. Чуб доповів «Про звернення щодо захисту прав місцевих громад при наданні надр у користування та врегулюванні земельних відносин». З цього питання депутати схвалили текст Звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, яке також надруковане в попередньому номері «Голосу з-над Бугу».

З Програмою соціально-економічного та культурного розвитку Сокальського району на 2013 рік виступив перший заступник голови райдержадміністрації Павло Савчук. Вона була розглянута на профільних комісіях, всі пропозиції та зміни враховані. Доповідач зупинився на деяких розділах Програми, зокрема, про сільське господар-ство (наголосив на проведеній роботі щодо створення державного підприємства «Сокальське лісове господарство») і транспорт (ситуація надзвичайно складна, враховуючи стан доріг в районі). Його запитували та вносили пропозиції депу-тати Олег Кожушко, Богдан Красько, Олег Іванчина, Ірина Здерка, Василь Бойко, Богдан Шклянка. Їх також уже «допекли» наші дороги. Зокрема, О. Іванчина наголосив: «Говоримо про дороги більше півроку, жодних змін немає. А чому ситуація краща у Бродах, Перемишлянах? Брехню кажемо, пишемо звернення – толку немає. Розпишімся в нашій безгосподарності. Райавтодор не обкошує доріг, пропонував їм пальне, але спецтрактора не дали… Ми нічого не

здатні в районі вирішити».

Чи вистачить коштів на зарплату медичним працівникам, про оптимізацію галузі хотіли почути Євген Марфюк, Роман Запісоцький, а Ярослав Вітик наголосив, що у Програмі не врахували пропозицій медичної комісії. Сергій Касян, заступник головного лікаря КЗ СРР ЛО «Сокальська ЦРЛ», відповів, що на наступну сесію планується представити програму розвитку галузі охорони здоров’я на 2013-2015 роки. А щодо оптимізації, то на сьогодні медики одноосібно не повинні приймати рішень. Потрібно провести громадські слухання, залучити голів місцевих рад. Бо за оптимізацією стоїть скорочення людей, ліжко-місць. Тому не треба підходити з поспіхом, а спільно прийняти виважене рішення.

Свої думки висловила і Наталія Карташова, голова райдержадміністрації. Вона розповіла, як проходить процес створення Сокальського держлісгоспу. У цьому ак-тивно сприяє народний депутат України Степан Курпіль, а також його помічник Олег Кожушко. Напрацьовано ряд заходів, вже маємо карту лісів району в розрізі лісокористувачів з детальною характеристикою земель лісогосподарського призначення. Є велика надія, що вже в цьому році Державне агентство лісових ресурсів України позитивно вирішить це питання. Планують передачу на баланс територіальних громад району наземні будівлі шахти «Візейська», де будуть розміщені адмінприміщення та матеріально-технічна база майбутнього лісгоспу. Н. Кар-ташова детально розповіла про фінансування об’єктів соціально-культурної сфери з Державного фонду регіонального розвитку та про кошти на ремонт доріг. На Сокальський район знову було виділено плачевні суми, порушена сама процедура подачі документів. Але завдяки зустрічам з головою ОДА, головою обласної ради, в цьому сприяли й депутати обласної ради Ганна Костюк, Андрій Кінах, Роман Швед, голова районної ради Ігор Дацюк, справа дещо зрушилась з місця. Додатково просимо коштів з резервного фонду. «Тому не можу сказати, що нічого не робимо», – наголосила очільник РДА. Н. Карташова також зупинилася на питанні відкриття митного переходу Угринів-Долгобичів, щодо внесення змін до розділу про охорону здоров’я. Лейтмотив її виступу – ми повинні відстоювати наші позиції.

Микола Пасько підкреслив, що «не треба писати загальних фраз, що не можемо зробити. Потрібно писати про те, що зробимо». Він торкнувся розділу фінансово-бюджетної політики. Адже є проблеми у фінансуванні, а у Програмі вони не відображені. Чи достатньо коштів? Адже взято позику на виплату відпускних вчителям… Яким способом вирішуватимуть це питання? Програму потрібно приймати, бо це певний дороговказ.

– У Програмі є ще прогалини, але хочу подякувати райдержадміністрації за те, що пропозиції районної ради щодо її обговорення та внесення поправок прийняті на цей раз, і дійсно проводились спільні наради, приймали протокольні рішення, у які відповідно внесені зміни, – наголосив Володимир Чуб. – Подальшого розширення потребує розділ про територіальні громади. Активність у взятті участі у проектах повинні проявляти усі грома-ди, щоб залучати додаткові кошти. А приклад є з кого брати. З тридцяти восьми проектів – у дев’ятнадцяти переміг відділ з питань освіти, сім’ї та молоді.

В цілому, з внесеними поправками, депутати затвердили Програму соціально-економічного та культурного розвитку Сокальського району на 2013 рік.

Далі депутати внесли зміни до Програм:

– поводження з твердими побутовими відходами в Сокальському районі на 2012-2015 рр. (доп. Ігор Дацюк). Доповнено підпунктами – розширення простору, охопленого організованим збиранням та вивезенням відходів і придбання для цього спеціалізованої техніки;

– розвитку земельних відносин та охорони земель на 2013-2017 роки (доп. начальник Держкомзему у Сокальському районі Степан Шевчук);

– по збереженню об’єктів культурної спадщини Сокальського району на 2011-2014 роки (доп. головний архітектор району Мирослава Баралус), на які пропонується виконати облікову пам’яткоохоронну документацію у 2013 році. Це – пам’ятки архітектури національного значення: костел Пресвятої Богородиці монастиря Бернардинів, 1604-1619 рр., смт. Жвирка; церква та дзвіниця св. Миколи, 1782 р., с. Княже та церква з дзвіницею св. Івана Богослова, 1782 р., с. Фусів. Пам’ятки архітектури місцевого значення: церква св. Петра і Павла, 1910 р., м. Сокаль; церква Введення в храм Пресвятої Богородиці, 1849 р., с. Зубків; церква св. Косми і Дем’яна, 1885 р., с. Корчівка; церква св. Бориса і Гліба, 1874 р., с. Лучиці; церква св. Михаїла, 1830 р., с. Пристань; церква св. Йосафата, ХVII ст., с. Спасів; вежа, оборонні мури монастиря бригідок, 1611 р., м. Сокаль; заїжджий двір, поч. ХІХ ст., м. Сокаль, пл.Січових стрільців,19; будинок гімназії (інтернат), ХIХ ст., м. Сокаль, вул. Тартаківська,18; Бурса, поч. ХХ ст., м. Сокаль, вул. Б. Хмельницького, 26; житловий будинок, ХІХ ст., м. Сокаль, вул. Шептицького, 42; жіноча гімназія, ХХ ст., м. Сокаль, вул. Шептицького, 88; житловий будинок, ХХ ст., м. Сокаль, вул. Шептицького, 89; житловий будинок, ХІХ ст., м. Сокаль, вул. Шептицького,119; житловий будинок, ХІХ ст., м. Сокаль, вул. Шептицького,133; житловий будинок, ХІХ ст., м. Сокаль, вул. Шептицького,157.

Питання «Про внесення змін у Програму підтримки наймасовіших видів спорту в Сокальському районі на 2013 рік» доповідав голова бюджетної комісії Сергій Костюк. ФК «Сокаль» цього року відмовився від виступів в обласній першості з футболу. А на це, згідно з Програмою, планувалося виділити з районного бюджету 75700 грн. Тепер ці кошти, розглянувши спільний лист Великомостівської міської та Волицької сільської рад, автор проекту запропонував розподілити таким чином: ФК «Рата» і «Вол-Ком» – учасникам першості Львівщини з футболу – по 15 тисяч гривень; спортсменам-легкоатлетам, котрі беруть участь у всеукраїнських змаганнях – 10 тис. грн. і на утримання спортивних споруд (35700 грн.). З цього питання виникла жвава дискусія. Виступили депутати Володимир Чуб, Роман Монастирський, Олег Іванчина, Олег Кожушко, Микола Пасько, Ігор Хом’як, Василь Береза. Одні погоджувалися з таким проектом рішення, інші – були проти. У підсумку – за основу його прийняття проголосувало лише 32 депутати, що є недостатнім.

Далі депутати, з внесеними поправками, затвердили Програму забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа в Сокальському районі на 2013-2015 роки», яку представила начальник Служби у справах дітей Сокальської РДА Галина Федаш. Запитували доповідача Олег Кожушко, Микола Пасько, Василь Панченко, Богдан Шклянка, Роман Монастирський, Роман Запісоцький. Фінансування Програми передбачається здійснювати за рахунок виділених в установленому порядку коштів державного, обласного, районного та бюджетів органів місцевого самоврядування. А потреба коштів для її реалізації у Сокальському районі на період з 2013 до 2015 року становить 3040 тис. грн., що дозволить придбати 760 кв. м житла (14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, потребують забезпечення житлом, з них – 12 перебувають на квартирному обліку, двоє – потребують постановки на квартирний облік, або до 2015-го будуть на нього зараховані; троє дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, житло в яких знаходиться у непридатному стані; двоє осіб з їх числа, які досягли повноліття у 2012 р., потребують забезпечення житлом, з них у однієї житло в непридатному для проживання стані, в іншої – житло відсутнє, перебуває на квартирному об-ліку).

Заслухавши доповідь заступника начальника фінансового управління Сокальської РДА Людмили Грабової «Про виконання районного бюджету Сокальського району за перший квартал 2013 року», районна рада вирішила викладену інформацію взяти до відома.

Депутати затвердили десять розпоряджень голови Сокальської райдержадміністрації «Про уточнення призначень» та внесли зміни до показників районного бюджету Сокальського району на 2013 рік (з пропозиціями І. Дацюка, В. Чуба та Н. Карташової), збільшивши загальний обсяг доходів районного бюджету на 2013 рік по спеціальному фонду на суму 4600 грн., загальний обсяг видатків районного бюджету на 2013 р. – на суму 325530,49 грн., у т. ч. видатків загального фонду зменшили на 90000 грн., спеціального фонду збільшили на 415530.49 грн., з них бюджету розвитку – на 90000 грн. (доп. заступник начальника фінансового управління РДА Л. Грабова).

Наступне питання – «Про призначення директора комунального підприємства Сокальської районної ради «Сокальська районна друкарня» доповів начальник відділу управління комунальним майном районної ради Тарас Кравчук. Пройшли процедуру попереднього відбору та були підтримані профільною постійною комісією з питань промисловості, підприємництва, комунального майна, інфра-структури та транскордонної діяльності двоє кандидатів на посаду директора: Богдан Шклянка та Олег Солодяк. Депутати заслухали їх. Б. Шклянка наголосив, що борги підприємства не дадуть перспективно оцінити обстановку, потрібно зробити ревізію й аналіз того, чому попередники допустили таку ситуацію. А, головне, вивести підприємство з банкрутства. О. Солодяк підкреслив, що як голова районної ради минулої каденції, трохи винен, що не було зроблено більш ґрунтовного аналізу роботи друкарні, не відслідковано доброго менеджменту, хотілося б виправити ситуацію. Але заявив про зняття своєї кандидатури і попросив проголосу

вати за Богдана Шклянку.

Свою позицію з цього питання висловив і заступник голови районної ради Володимир Чуб, окресливши загальне бачення виходу друкарні з кризи. По-перше, це реорганізація, по-друге, передача в оренду, а районна рада повинна прийняти відповідальне рішення.

Депутати проголосували за призначення директором друкарні Богдана Шклянки, шляхом укладання з ним контракту на один рік (пропозиція голови районної ради І. Дацюка).

Далі народні обранці визнали «Проект районного планування Сокальського адміністративного району Львівської області придатним для подальшого використання з метою вирішення питань в галузі містобудування до часу затвердження нової містобудівної документації – Схеми планування території Сокальського району» (доп. Мирослава Баралус), погодили проектну документацію об’єкту концесії цілісного майнового комплексу кінотеатру та гаражів, за адресою м. Сокаль, вул. Шептицького, 72 (з трьо-ма пропозиціями), взяли до відома інформацію про хід приватизації нежитлової будівлі за адресою
м. Сокаль, вул. Шашкевича, 77 і затвердили відповідні накази відділу управління комунальним майном районної ради (укласти з фізичною особою-підприємцем Юрі-єм Круглієм договір купівлі-продажу цієї нежитлової будівлі, на запропонованих ним в конкурсних пропозиціях умовах з врахуванням пропозицій та гарантій, поданих у бізнес-плані післяприватизаційного розвитку об’єкту приватизації, за ціною 242000 грн. без ПДВ).

З питання «Про передачу у спільну комунальну власність територіальних громад Сокальського району адмінбудівлі в м. Сокаль по вул. Шептицького, 26», районна рада вирішила звернутися до Кабінету Міністрів України щодо передачі цієї будівлі у спільну комунальну власність територіаль-них громад Сокальського району.

Депутати проголосували і за такі питання: «Про надання дозволу на оренду приміщень», «Про надання дозволу на списання медичного обладнання», внесли зміни в склад постійних депутатських комісій районної ради (Володимира Шмигельського введено в склад комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села; Юрія Харчуна – з питань промисловості, підприємництва, кому-нального майна, інфраструктури, зовнішньоекономічної та транскордонної діяльності) – доповідали Тарас Кравчук, Сергій Касян, Володимир Чуб. А також затвердили звіт голови постійної депутатської комісії районної ради з питань засобів масової інформації та зв’язків з громадськістю Богдана Шклянки, роботу визнали задовільною; надали дозвіл на списання та безоплатну передачу основних засобів та малоцінних необоротних матеріальних активів районної ради; погодили клопотання ПАФ «Білий Стік» про отримання спеціального дозволу на геологічне вивчення надр (доп. В. Чуб).

На завершення сесії, депутати розглянули запити, звернення та відповіді на них. Про це поінформував заступник голови районної ради Володимир Чуб. Варто також зауважити, що депутати не робили перерви в роботі сесії та розглянули двадцять п’ять питань за п’ять годин. Головне, пройшло все конкретно, без загальних фраз. Так тримати!

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews