З сесії райради

Як подолати корупцію?

Такий підхід на рівні окремих регіонів України обрали організатори для подолання та мінімізації корупційних проявів в органах державної влади. На прикладі Львівщини аналітики, громадські діячі та активісти розглянули найбільш корупційні галузі та структури, а також можливість взаємодії з владою щодо ефективного викорінення проявів хабарництва. За результатами цієї дискусії Міжнародний фонд "Відродження" оголосить конкурс для громадських організацій на відбір проектів щодо запобігання та протидії корупції в окремих галузях регіону.
Керівник Західно-українського представництва Міжнародного фонду "Відродження" Оксана Дащаківська, яка модерувала "круглий стіл", заявила, що понад 70% громадян України переконані  найважливішою проблемою, яка заважає країні рухатися вперед, є корупція. "З 2014 року деякі кроки для подолання цієї проблеми були зроблені, але цього недостатньо, щоб ми відчули реальні зміни",  наголосила вона.

На думку голови ОДА, сьогодні найбільша корупційна складова зосереджена у земельних питаннях та лісовому господарстві, а також на митниці, де процвітає контрабанда. "Сьогодні тільки лінивий не говорить про корупцію і це зрозуміло, адже саме вона заважає Україні нормально розвиватись та рухатись вперед. І тут простими методами, саджаючи у тюрми окремих чиновників, її не подолати. Сьогодні ми повинні напрацювати конкретний механізм і методику, модифікувати систему взаємодії владних структур та громади. І власне така система мала б вже самостійно протидіяти цьому ганебному явищу, адже громадськість не в змозі і не повинна контролювати корупцію",  зазначив Олег Синютка.

Виконавчий директор Міжнародного фонду "Відродження" Євген Бистрицький розповів про досвід роботи в Одеській області, де вже запроваджено ряд ініціатив громадських організацій, скерованих на уникнення корупційної складової. Він також додав, що сьогодні у керівництва Львівської області є політична воля та чітке розуміння необхідності залучення громадськості для мінімізації корупції.

У результаті обговорення громадськість запропонувала ряд підходів до вирішення цієї проблематики в окремих галузях та структурах. Серед найпроблемніших  це сфера державних закупівель, судова та правоохоронна система, які потребують серйозних реформ, необхідність зменшення та спрощення дозвільних операцій. Ще одним із побажань активістів була максимальна прозорість влади та відкритість, а також залучення громадськості на етапі формування різноманітних регіональних програм.

На завершення керівник області подякував Міжнародному фонду "Відродження" за підтримку та запропонував представникам громадських організацій напрацювати свій формат інформування та публічності для органів влади. "Ми повинні працювати разом, задля досягнення спільної мети. І вкотре довести, що Львівщина  це той регіон, який має стати взірцем для усіх інших областей нашої держави",  підсумував він.

Заступник голови Сокальської районної ради Володимир Чуб у розмові з керівником Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду "Відродження" Оксаною Дащаківською поділився своїми думками з приводу обговорення такої важливої теми.

Василь СОРОЧУК.

На знімках: під час “круглого столу”.

Про це йшла мова під час "круглого столу", що відбувся з ініціативи голови облдержадміністрації Олега Синютки та підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

 

Голос Сокальщини на GoogleNews