З сесії райради

Консолідовано прийняли рішення

8 квітня районні обранці зібрались на друге пленарне засідання V сесії VII скликання. В сесійній залі зареєструвалось 33 депутати із 37.

На початку сесії голова районної ради Микола Пасько та заступник голови районної ради Василь Бойко привітали Євгенію Плетінку, яка у міжсесійний період відсвяткувала день народження.

Після проведення тестового голосування депутати повернулись до розгляду питань порядку денного. 

Про затвердження Програми профілактики злочинності та забезпечення громадського порядку в Сокальському районі на 2016 рік доповів начальник Сокальського відділення поліції Володимир Яріш. Він зазначив, що виконання Програми буде позитивним зрушенням у зниженні росту злочинності, підвищення рівня захисту прав і свобод громадян, підтримання громадського порядку та безпеки на максимально високому рівні, своєчасне реагування і прибуття на місце пригоди або злочину, ефективна організація патрулювання та проведення спільних рейдів по виявленню і профілактиці правопорушень та злочинів, мінімізація злочинного впливу на молодь та підлітків, усунення причин та умов, що сприяють втягненню їх у протиправну діяльність, створення бази даних осіб, які стоять на профілактичному обліку, схильних до правопорушень, втягування молоді до наркоманії та інших правопорушень. За кошти від Програми придбають камери відеоспостереження за ізолятором тимчасового тримання, де перебувають арештовані, засуджені з Сокальського, Радехівського районів та міста Червонограда. Ці камери будуть на пульті в оперативного чергового. Про об’єднання баз даних з систем відеокамер міста мав запитання до доповідача депутат Роман Монастирський. Депутати в цілому з поправками одноголосно підтримали цю Програму.

Далі питання «Про затвердження Програми підтримки органів виконавчої влади Сокальського району на 2016 рік» доповіла начальник фінансового управління Сокальської РДА Галина Леонова. Вона зазначила, що «райдержадміністрація та структурні підрозділи фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету, але реалії сьогодення показують: держава в деякій частині перекладає свої зобов’язання на плечі місцевого бюджету. Органи виконавчої влади, які фінансуються з Держбюджету, потерпають, бо фінансування є катастрофічно недостатнім, в нашому районі це сім структурних підрозділів – 127 штатних одиниць. Першою проблематикою, на яку націлена реалізація цієї Програми, є забезпечення виплати зарплати працівникам органів виконавчої влади. Протягом 2014-2015 років з апарату і структурних підрозділів РДА скорочено 11 штатних одиниць. Також заходи Програми передбачають утримання установ, які фінансуються з Держбюджету. Не вистачає коштів на папір, ремонт техніки, зв'язок. Третя і основна проблема, – співфінансування міжнародного Проекту технічної допомоги Євросоюзу.

За словами Г. Леонової, наш район став одним з п’яти районів-переможців Проекту «Центри надання адміністративних послуг, як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади». Цей Проект потребує співфінансування в розмірі 10-13% від загальної суми, кошти на це передбачені в Програмі.

Депутат Олег Кожушко запитував, чому просять кошти, якщо прем’єр-міністр Арсеній Яценюк щонеділі по телебаченню декларує, що всі галузі державного управління забезпечені належним фінансуванням, а державна казна наповнена; Василь Бойко – коли буде здійснюватися реалізація Проекту по функціонуванню центрів надання адміністративних послуг…

Районні обранці не підтримали цю Програму, лише 12 депутатів проголосували «за», 18 – утримались, 3 – не голосували.

Про Програму підтримки обдарованої учнівської молоді доповів начальник відділу освіти Сокальської РДА, депутат Роман Монастирський. Він зазначив, що обдаровані учні Сокальщини мають значні здобутки не тільки на обласному, але і на Всеукраїнському та міжнародному рівнях. 

З 2008 року команда учнів району здобуває одну з перших позицій в області за результатами обласних олімпіад. Торік за шкалою рейтингової оцінки результатів обласних олімпіад Сокальський район посів другу позицію серед усіх районів. За рейтинговою шкалою аналізу рівня виконання завдань учнями на олімпіадах обласного рівня – команда Сокальського району займає одну з кращих позицій на Львівщині. Це свідчить про високий рівень організації навчально-виховного процесу, модернізацію роботи з обдарованими дітьми у наших школах, об’єктивність проведення районних олімпіад та визначення їх переможців. Щорічно є призери Всеукраїнських олімпіад (з фізики, математики, історії, екології), зростає активність та результативність виступів учнів ЗНЗ у інтерактивних конкурсах та олімпіадах. Так, у 2015 р. 90 учнів шкіл стали учасниками Інтернет-олімпіад з природничо-математичних дисциплін, це – найвищий результат в області.

Р. Монастирський відзначив високий рівень знань талановитих дітей в Сокальській Малій академії наук. Цьогоріч вперше шестеро учнів з Червонограда прийшли навчатися в Сокальську МАН. Кошти від реалізації Програми будуть скеровані на преміювання розумних, обдарованих дітей. Розроблено номінації «Юний науковець року», «Олімпіадник року», «Талант року», «Спортсмен року», «Лідер року», «Кращі учнівські колективи», «Обдарована дитина (для дітей-інвалідів»). В цілому з поправками депутати одноголосно затвердили Програму.

Депутати також підтримали пропозицію О. Кожушка доповнити цю Програму виставкою-експозицією «Трагічні скрижалі української науки» про славетних українців – діячів науки та культури, знищених тоталітарною кремлівською системою. Серед них є також вихідці з нашого краю (Ігор Богачевський та Матвій Яворський). Це питання буде підготовлене та вирішене позитивно на черговій сесії.

Далі районні обранці затвердили Програму проведення протиепізоотичних, лікувально-профілактичних заходів проти незаразних, інфекційних, інвазійних, антропозоонозних захворювань на території Сокальського району на 2016 рік (доп. начальник управління ветмедицини в Сокальському районі Петро Климчук), внесли зміни до програм:

 – розвитку пріоритетних та наймасовіших видів спорту (волейбол, футбол, легка атлетика, велоспорт) на 2016 рік (доп. начальник відділу молоді і спорту Сокальської РДА Андрій Мандрик),

– виплати одноразової адресної допомоги окремим категоріям громадян Сокальського району у 2016 році (доп. заступник голови районної ради Василь Бойко).

Жваво пройшов розгляд питання «Про внесення змін у додаток до Програми «Дороги Сокальщини на 2015-2017 роки». З цього питання мав доповідати голова РДА Олег Пелих, однак він був відсутній на сесії районної ради. Також не було нікого з представників РДА, хто б міг доповісти. Депутати висловлювали своє обурення, чому ніхто не доповідає, якщо це питання є в порядку денному. Роман Монастирський запропонував надати інформацію, які сільські ради готові співфінансувати ремонт доріг у своїх населених пунктах, Олег Кожушко пропонував перенести це питання, оскільки немає доповідачів. Депутат Ярослав Гаврилів висловився, що якщо негайно не розпочнеться ремонт дороги «Сокаль-Бояничі», люди перекриють цю дорогу, а також трасу Р15. Олег Солодяк, Микола Поліщук наголосили, що питання важливе і потрібно приймати рішення, аби негайно приступати до ремонту доріг. Голова райради Микола Пасько наголосив, що в проекті рішення передбачено розширений перелік доріг для ремонту. Уже відбулась зустріч з керівництвом фірми, яка перемогла у тендері – ПП «Рома» (м. Жовква), вони ремонтуватимуть дороги в Сокальському районі, є певні напрацювання в цьому питанні, чекають від підприємства переліку документів, які необхідно підготувати місцевим радам та посадовим особам РДА.

На запитання депутатів відповідав нещодавно призначений начальник відділу житловокомунального господарства, цільових програм та інфраструктури Сокальської РДА Степан Шевчук. В цілому, з поправками, депутати одноголосно внесли зміни у додаток до Програми «Дороги Сокальщини на 2015-2017 роки».
Питання «Про внесення змін в Програму соціального захисту окремих категорій громадян Сокальського району на 2016 рік» доповів начальник управління соціального захисту населення РДА Володимир Огінський, «Про внесення змін в Регіональну програму протипожежного захисту торфовищ на період 2016-2021 роки в Сокальському районі» – начальник управління водного господарства Василь Новосад, «Про внесення змін в Програму фінансової підтримки та зміцнення матеріально-технічної бази КП «Телерадіокомпанія «Сокаль» на 2016 рік» (виділення сорок тисяч гривень на продовження ліцензії на сім років) – генеральний директор Олександр Новацький. Були прийняті відповідні рішення.
Наступним у порядку денному було питання «Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2016 рік». Начальник фінансового управління Сокальської РДА Галина Леонова зазначила, що, як автор проекту рішення, пропонує зняти його з розгляду та перенести на наступну сесію. Адже є багато невирішених питань, чимало зауважень, пропозицій про внесення змін до проекту, не пройдена фінансова експертиза тощо. 

Депутат Петро Андрущак вважав за потрібне розглядати питання на сесії, бо воно було на засіданнях комісій, для чого ж тоді скликати комісії? Олег Кожушко висловив свою точку зору: деякі питання розглядати, а ті, що потребують вивчення – відкласти, але в цілому виробити консолідоване рішення. Роман Шевчук зауважив, що на комісіях були зауваження до цього питання, то чому райдержадміністрація не відреагувала на них, адже часу на поправки мали достатньо? Питання треба розглядати, а не відкладати. Галина Леонова відповіла на запитання депутатів. І врешті обранці приступили до розгляду питання та прийняли відповідне рішення.

Про організацію перевезень пільгових категорій населення на території Сокальського району на 2016 рік доповів начальник управління соціального захисту населення РДА Володимир Огінський. Він зазначив, що у зв’язку зі змінами в законодавстві, пропонує перенести це питання на наступну сесію, щоб виробити механізм відшкодування за пільгові пасажирські перевезення. Можливо проясниться ситуація з фінансуванням, чи це буде з Державного бюджету, чи з місцевого. Створена робоча група по вивченню цього питання. Депутат Микола Поліщук запропонував включити до неї депутатів, а Олег Кожушко зазначив, що ситуація з пільговими перевезеннями складна, необхідно шукати шляхи її вирішення, зокрема напрацювати механізм адресної допомоги пільговикам. Це буде прозоро, влаштує всі сторони цього процесу, мінімізує корупційну складову та буде справедливо, оскільки кожна людина-пільговик сама вирішуватиме, куди потратити отримані кошти. Депутат Олег Солодяк підтримав запровадження механізму адресної допомоги пільговикам, а вже вони, на свій розсуд, визначатимуть, чи за ці гроші їм поїхати транспортом, чи, наприклад, купити хліба. Рішення по цьому питанню поки що не прийняли. 

Про реформування друкованого засобу масової інформації та редакції, співзасновником якого є Сокальська районна рада, доповів головний редактор газети «Голос з-над Бугу», депутат районної ради Василь Сорочук. Він зазначив що Верховна Рада України наприкінці минулого року прийняла закон «Про реформування комунальних друкованих засобів масової інформації», а Президент підписав. Закон вступив в дію з 1 січня 2016 року та передбачає два етапи реформування. 16 лютого колектив редакції провів збори і прийняв рішення про участь в першому етапі. Національна спілка журналістів України розробила 15 кроків реформування комунальних друкованих ЗМІ. Опісля, після запитань депутатів Олега Кожушка та Олега Солодяка, районні обранці прийняли рішення, в якому, зокрема, йдеться: «Вийти зі складу співзасновників друкованого засобу масової інформації – газети «Голос з-над Бугу» та Комунального підприємства «Редакція газети «Голос з-над Бугу» з перетворенням редакції членами її трудового колективу в суб'єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації». Таке рішення в цілому, з поправками, підтримали 29 обранців з 31 присутнього у сесійній залі.

Зі звітом про роботу комунального підприємства «Сокальська районна друкарня» виступив його керівник Богдан Шклянка. Він, зокрема, зазначив в якому стані була друкарня, коли він 1 липня 2013ого приступив до роботи, що за цей період змінилося, про успіхи та проблемні питання. Запитання до доповідача мали депутати Василь Сорочук, Олег Солодяк, Роман Шевчук, Роман Монастирський, Ігор Гуз. Голова районної ради інформував сесію, що з письмовою заявою звернулася голова ГО «Антикорупційне бюро Сокальщини» Тетяна Гнатишин, щоб надати її слово. «За» проголосувало 27 депутатів. Вона, зокрема, сказала, що до них звернулася колишній головний бухгалтер КП «Сокальська районна друкарня» Мирослава Назар з приводу, на її думку, фінансових зловживань на підприємстві. (Але, оскільки цей інцидент розслідують правоохоронні органи – редакція не може оприлюднювати наведені факти). У свою чергу, директор КП «Сокальська районна друкарня» пояснив ситуацію, сказавши, «що в цьому зверненні багато незрозумілих слів, перевірки йдуть, даю пояснення, що не сприяє нормальному виконанню роботи».

Рішення за основу підтримало 23 народні обранці. Депутат Олег Солодяк запропонував визнати роботу задовільною, а Ігор Гуз – створити тимчасову контрольну комісію районної ради з питань перевірки діяльності директора КП. Одностайності в залі не було: за першу пропозицію проголосувало 17 депутатів, другу – десять. Тоді Микола Пасько запропoнував пункт 2 проекту рішення (про визнання роботи) виключити – його підтримало 20 депутатів. В цілому за питання «Про звіт про роботу КП «Сокальської районної друкарні за 2015 рік» проголосувало 17 депутатів, рішення не прийнято.

Далі районні депутати проголосували питання «Про передачу зі спільної комунальної власності територіальних громад району у комунальну власність територіальної громади Опільської сільської ради майна та обладнання» (доп. начальник відділу управління комунальним майном районної ради Тарас Кравчук) та «Про надання дозволу на списання котла» (доп. Роман Монастирський).

Цього дня депутати плідно працювали, дискутували, та не встигли розглянути усіх питань порядку денного. Тому п’ята сесія завершить свою роботу в п’ятницю, 15 квітня.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews