Відбулася традиційна нарада сільських, міських та селищного голів і секретарів. На її початку голова районної ради Ігор Дацюк та Волсвинський сільський голова Віктор Притулко привітали іменинників, які нещодавно святкували ювілеї. Ними були Варязький та Волицький сільські голови – Юрій Городько та Надія Білик.
Далі вступне слово мали голова районної ради та голова райдержадміністрації – Ігор Дацюк та Наталія Карташова. Вони розповіли, що було проведено засідання Асоціації голів місцевих рад, на якому обговорили план дій: над чим цього року мають працювати. Також поінформували, що внаслідок налипання мокрого снігу стався обрив повітряних ліній електропередач, без світла залишились 109 населених пунктів, впали 54 високовольтні і 32 низьковольтні опори, виникла надзвичайна ситуація місцевого рівня. У відновлювальних роботах взяли участь працівники МНС, бригади РЕМ, працівники лісового господарства – не тільки з Сокальщини, а й з інших районів Львівщини. Вони подякували підприємцям, небайдужим людям, які допомагали під час відновлювальних робіт, харчували робітників.
Як зазначив Ігор Дацюк, прикро, що в 90х роках держава віддала стратегічну енергетичну галузь в приватні руки, і протягом багатьох років не було капітальних вкладень в Сокальський район електромереж, лише часткові ремонти ліній. І коли сталася надзвичайна ситуація, то ПАТ «Обленерго» до тих викликів було просто не готове. Надалі необхідно зібрати інформацію, скільки бетонних стовпів треба замінити по кожній сільській раді, щоб повністю володіти ситуацією.
Першим на порядку денному було питання «Про інформування голів місцевих рад під час виникнення надзвичайних ситуацій відповідно до законодавства з питань цивільного захисту», яке доповідав начальник служби цивільного захисту в Сокальському районі ГТУ МНС України у Львівській області Олег Тимчак. Він розповів, що усі добре пам’ятають, що нещодавно у районі виникла надзвичайна ситуація, але, на жаль, служба цивільного захисту не була повністю поінформована, скільки населених пунктів залишилося без світла. Закон України «Про правові засади цивільного захисту» говорить, що органи місцевого самоврядування є безпосередніми керівниками служби цивільного захисту на місцях та ввірених їм територіях. Тобто, голови місцевих рад відповідають за оперативне інформування, попередження виникнення надзвичайних ситуацій.
Далі про нововведення у земельному законодавстві присутніх ознайомив начальник відділу Держземагенства у Сокальському районі Степан Шевчук. Він повідомив, що вступив у дію Закон України «Про розмежування земель державної і комунальної власності», який передбачає, які дії є в межах компетенції місцевих рад, а які – в компетенції органів виконавчої влади та територіальних органів Держземагенства. Раніше сільські ради надавали земельні ділянки в межах населених пунктів для всіх потреб. Зараз це вже не передбачено, адже записано чітко: «Сільські, міські, селищні ради передають у власність або користування земельні ділянки із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб». Районні адміністрації на їх території в межах відповідної ради чи району надають земельні ділянки з земель державної власності у власність чи користування як в межах, так і за межами населених пунктів, відповідно до своїх повноважень.
Жвава дискусія зав’язалась в актовому залі, коли зайшла мова про укладення договорів оренди щодо використання сільсько-господарських земель запасу. Надання цих земель для використання згідно з законодавством може проводитись лише через аукціон, а на це потрібні немалі кошти. В цьому році передбачено лише 100 тисяч гривень.
Начальник управління юстиції в Сокальському районі Андрій Олесько розповів присутнім про реформування в органах юстиції, адже створена нова реєстраційна служба. Сюди ввійшли відділ реєстрації актів цивільного стану, сектор державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. До функцій цієї служби буде належати й реєстрація громадських організацій та структурних утворень політичних партій. З 1 липня актові записи про народження, смерть, одруження реєструватимуть на місцях, в сільських радах, і це все буде в Єдиному державному реєстрі актів цивільного стану, бо раніше секретарі сільських рад передавали всі дані у РАЦС, де їх вводили в реєстр.
Головний спеціаліст сектору державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Ірина Винницька розповіла, що їх служба розміщена в Сокалі по вул. Стуса, 1, у приміщенні райспоживспілки (тел. 73220), вони займаються реєстрацією речових прав і їх обтяжень на нерухоме майно. З початку року видано 27 витягів про державну реєстрацію прав на нерухоме майно. Якщо людина надає всі необхідні документи, їй не мають права відмовити у реєстрації.
Про громадські роботи та порядок їх фінансування доповів директор Сокальського районного центру зайнятості Віктор Лащук. Він зазначив, що відтепер оплата безробітним за виконання громадських робіт передбачає співфінансування: одну половину оплачує центр зайнятості, а іншу – місцеві ради. В. Лащук закликав голів до співпраці, адже громадські роботи дають змогу органам місцевого самоврядування покращити благоустрій населених пунктів, а безробітним – заробити гроші.
Про участь у всеукраїнських, обласних та міжнародних програмах, конкурсах присутнім розповів заступник голови районної ради Володимир Чуб. Він наголосив, що участь у мікропроектах – це можливість залучити додаткові кошти на розвиток сіл. Добрий початок цьому показали сільські ради, які взяли участь у міжнародному Проекті ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – 2» та обласних конкурсах. В. Чуб наголосив, що цьогоріч у Львівській обласній раді на реалізацію мікропроектів закладено 5 млн. грн., тому потрібно сільським радам писати заявки і брати в них участь.
Ольга ДИЛИН.
Фото автора.
На фото: голова районної ради Ігор Дацюк та Волсвинський сільський голова Віктор Притулко вітають з ювілеєм
Варязького сільського голову Юрія Городька.