3 жовтня розпочала роботу 43 сесія Сокальської районної ради. В ході першого пленарного засідання депутати розглянули 9 питань порядку денного. Серед основних – призначення на посаду директорів Борятинського та Сілецького навчальних закладів.
На початку засідання районні депутати привітали учасника визвольних змагань Максима Васильовича Савку, який нещодавно відзначив 95-річний ювілей. Голова Сокальської райради Микола Пасько, заступник голови районної ради Василь Бойко вручили грамоту ювіляру та побажали йому довгих років життя. Максим Савка коротко розповів про героїчну боротьбу українських повстанців, яка відбувалась на наших теренах, про свої поневіряння на чужині, коли він був змушений на довгі 10 років покинути свою рідну домівку. На завершення присутні оплесками ще раз привітали ювіляра.
Обравши лічильну та редакційну комісії депутати перейшли до затвердження порядку денного. За рекомендацією президії райради, було вирішено включити ще 8 питань і розглянути їх на другому пленарному засіданні, щоб витримати строки оприлюднення проектів рішень на офіційному сайті райради. Також, Микола Пасько запропонував включити та розглянути дві заяви, які стосувались ситуації на окупованих територіях України. Окремі депутати пропонували винести на розгляд сесії питання, яке стосується конфлікту, що склався між Сокальським ліцеєм №1 та Сокальською Малою Академією наук. Мова йде про спільне використання приміщення класу двома освітніми закладами.
В результаті довгого та бурхливого обговорення депутати включили в порядок денний проект рішення щодо створення тимчасової депутатської комісії, яка б вивчила ситуацію, що склалась навколо вищеназваних навчальних установ.
Після прийняття двох заяв, депутати заслухали питання про прийняття на посаду директорів Борятинської та Сілецької шкіл. Керуюча справами районної ради Любов Ребрина доповіла, що процедура призначення керівників освітніх установ передбачає кілька етапів. Це оголошення про проведення конкурсу, яке було оприлюднене на сайті районної ради та навчальних закладів. Утворення конкурсної комісії, яка вивчала відповідність документів кандидатів вимогам Закону України «Про освіту» та проведення конкурсу.
На посаду директора Борятинського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів дитячий-садок» подав заяву лише один кандидат – Віталій Комбель. Тому тут конкурс не проводився, комісія лише перевірила його документи на відповідність вимогам закону. Водночас на посаду директора Сілецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Івана Климіва-Легенди претендували дві кандидатури: Галина Навроцька та Оксана Чорна. У понеділок, 30 вересня, відбувся конкурс, який проводився у відкритий спосіб: була забезпечена пряма трансляція засідання конкурсної комісії через канал You Tube. В його ході обидва педагоги відповідали на однакові тестові питання, роз’язували ситуаційне завдання та презентували своє бачення розвитку освітнього закладу. За результатами оцінювання, найбільше балів отримала Галина Навроцька. Її кандидатура була запропонована комісією щодо призначення на місце директора. Тепер, слово було за депутатами, які повинні остаточно поставити крапку в цих питаннях і затвердити Віталія Комбеля та Галину Навроцьку, на посади керівників навчальних закладів.
Відтак був заслуханий Віталій Комбель, який розповів про себе та плани роботи, як керівника закладу освіти. 30 голосів «За» і рішення прийнято. Що є стосується Сільця, тут ситуація була вкрай напружена. На засідання сесії приїхали окремі жителя сілецької громади, серед якої були люди, які підтримували Оксану Чорну або – Галину Навроцьку. Представнику від кожної групи була надано слово. Виступаючи наводили свої «за» та «проти» щодо кожної претендентки. Галина Навроцька також розповіла присутнім про себе і своє бачення роботи на цій посаді. В результаті голосування 26 – «За» і кандидатура Галини Павлівни була підтримана.
Далі присутні оперативно розглянули ще 4 питання порядку денного. На цьому перше пленарне засідання було завершено. Депутатам залишилось розглянути бюджетні питання, внесення змін до окремих програм та про оголошення сезону тиші в місцях масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами на території об’єктів природно-заповідного фонду Сокальського району.