З сесії райради

Позачергова сесія Сокальської районної ради VI скликання

    28 грудня минулого року відбулася XVIII позачергова сесія Сокальської районної ради VI скликання. Спочатку голова районної ради Ігор Дацюк та заступник голови районної ради Володимир Чуб привітали переможців змагань (Марія Поліщук, Ігор Плечінь, Олег Кожушко, Євген Марфюк, команда районної ради з волейболу – I місце, а також за перше загальнокомандне), приурочених до Дня місцевого самоврядування і побажали їм нових спортивних перемог.

    У порядку денному сесії було дев”ять питань. Опісля депутати затвердили порядок денний (доп. Ігор Дацюк), міжбюджетні угоди на 2013 рік (доп. начальник фінансового управління РДА Світлана Ксьонжик), загальнорайонні програми на 2013 рік (доп. голова РДА Наталія Карташова), штатний розпис та кошторис видатків на утримання районної ради та її виконавчого апарату на 2013 рік.

    Про районний бюджет Сокальського району на 2013 рік доповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Ксьонжик. Вона, зокрема, сказала:

– У проекті районного бюджету на 2013 рік обсяг дохідної частини (із урахуванням трансфертів) визначено в сумі 292769,9 тис. грн., у тому числі загального фонду – 288283,8 тис. грн., спеціального фонду – 4486,1 тис. грн. 

    Офіційних трансфертів у 2013 році заплановано одержати районним бюджетом на суму 231832,4 тис. грн., з них дотації вирівнювання, що одержуються з державного бюджету – 100172,0 тис.грн (менше 2012 року на 10823,8 тис. грн.), додаткові дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на покращення надання соціальних послуг найуразливішим верствам населення  1220,8 тис. грн., державні субвенції на здійснення державних програм соціального захисту – 110867 тис. грн., субвенції на виплату державної соціальної допомоги на дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам – вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» – 774,9 тис. грн., кошти, що надходять до районного бюджету з бюджетів сіл – 14056,2 тис. грн., субвенції на проведення видатків районного бюджету, що не враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів – 2478,1 тис. грн., по спеціальному фонду субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – 2263,3 тис. грн.

    Обсяг дохідної частини загального фонду районного бюджету на 2013 рік без врахування трансфертів з державного бюджету у проекті визначено в сумі 58714,7 тис. грн.

    Надходження до районного бюджету доходів, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, у 2013 році становитимуть 58150,5 тис. грн., що більше очікуваних надходжень 2012ого на 7636,2 тис. грн., або на 16% та відповідає розрахунковим показникам Міністерства фінансів. (Повністю доповідь буде надрукована в наступному номері газети).

   Запитували доповідача Микола Пасько, Тарас Стародуб, Олег Кожушко, Василь Панченко. В обговоренні Тарас Стародуб зачитав заяву фракції ВО «Свобода». У ній розкритиковано проект бюджету, зокрема, депутати стурбовані ситуацією, яка склалася з формуванням місцевих бюджетів. Впродовж останніх років катастрофічно не вистачає коштів на найнагальніші потреби: заробітну плату, комунальні послуги, харчування в школах та медичних закладах, не кажучи вже про утримання бюджетних установ, проведення ремонтних робіт, заходів з енергозбереження тощо. При цьому в найкатастрофічнішому стані опинився саме районний бюджет, обсяг доходів якого зменшується. Депутати вважають, що бюджетна система України повинна бути змінена, органам місцевого самоврядування необхідно надати більші повноваження, а податки, які сплачує територіальна громада, повинні в основному залишатися на місцях. Т. Стародуб закликав депутатів прийняти це питання за основу і відправити на доопрацювання.

    Сергій Касьян: «Незадоволений тим бюджетом, потрібно більшу увагу звернути на охорону здоров”я, адже закладено тільки 87 відсотків на зарплату. Як тоді надавати медичну допомогу? І хоча бюджет «скинули» зверху, пропоную все ж таки проголосувати».

    Микола Пасько: «Згідний з багатьма речами, які зачитав Тарас Стародуб. Але не згідний в одному – що буде краще: приймати чи не приймати бюджет. Важко піднімати руку за цей бюджет. Бракує коштів на медицину, освіту. Якщо ж не ухвалимо бюджет, поставимо людей, котрі працюють в бюджетній сфері, у безвихідь. Тому змушені прийняти це непросте рішення».

    Олег Кожушко: «Такого бюджету ще не було, це просто знущання над бюджетниками. Це бюджет виживання до червня 2013-ого. Аморально його підтримувати».

    Своїми думками також поділилися Володимир Чуб, Василь Панченко, Петро Пилипчук. 

    За основу цього рішення проголосувало 62 депутати.

    Голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій Сергій Костюк підкреслив, що «бюджет поганий не тільки наш, але й держави», розповів про суть внесених змін до переліку загальнорайонних програм, які фінансуватимуться за рахунок коштів районного бюджету Сокальського району у 2013 році і оприлюднив їх. Це були пропозиції та поправки до проекту Богдана Шклянки, Андрія Сенюка, Сергія Костюка, Олега Кожушка, Тараса Стародуба, Володимира Чуба. Не всі вони були підтримані у сесійній залі, але загалом за бюджет Сокальського району на 2013 рік проголосувало 44 депутати. 

    Вони також затвердили програму розвитку земельних відносин та охорони земель на 2013-2017 роки, про яку доповів в. о. начальника Держкомзему у Сокальському районі Степан Шевчук. 

    Заступник голови районної ради Володимир Чуб доповів питання «Про розгляд подання прокурора Сокальського району про усунення порушень законодавства про місцеве самоврядування та про місцеві державні адміністрації». Роз”яснення щодо цього питання надала старший прокурор прокуратури району Марина Перетятко. Вона також відповіла на запитання Романа Шевчука, Олега Кожушка, Романа Монастирського, Тараса Стародуба, Василя Панченка, Миколи Паська, Володимира Чуба та ін. Депутати відхилили подання прокурора району про усунення порушень законодавства про місцеве самоврядування та про місцеві державні адміністрації (у своєму поданні прокурор вимагав скасувати рішення сесії від 2 листопада 2012 року №331 та №332 «Про звіт голови Сокальської районної державної адміністрації про виконання Програми соціальноекономічного та культурного розвитку Сокальського району за перше півріччя 2012 року та делегованих повноважень» та «Про недовіру голові Сокальської районної державної адміністрації Карташовій Наталії Павлівні»). 

    На завершення сесії депутати підтримали запит Юрія Семенчука (про очищення доріг на території Перв”ятицької сільської ради), звернення Іваничівської районної ради про ремонт доріг на межі Сокальського району; фракції ВО «Батьківщина» у районній раді щодо призначення на посаду головного лікаря КЗСРР ЛО «Сокальська ЦРЛ» (буде надруковано в газеті і передано по ТРК «Сокаль» – за це проголосувало 44 депутати). В. Чуб зачитав лист від Львівської облдержадміністрації на рішення №331, яке районна рада прийняла 2 листопада минулого року.

    У «різному» перший заступник голови РДА Павло Савчук поінформував про ситуацію на дорогах Сокальського району, яка склалася з 14 грудня минулого року і відповів на запитання депутатів.

    Василь СОРОЧУК.

Голос Сокальщини на GoogleNews