З сесії райради

19 березня відбулося друге пленарне засідання Сокальської районної ради

Спочатку депутати повернулися до розгляду питання «Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2015 рік» (доп. начальник фінансового управління РДА Галина Леонова), і проголосували за зменшення розподілу вільного залишку на суму 8500 грн.

Далі народні обранці надали дозвіл на внесення змін до проекту роздержавлення та приватизації земель селянської спілки «Тартаківська» на території Тартаківської сільської ради; погодили внесення змін до проекту роздержавлення та приватизації земель селянської спілки «Білий Стік» на території Волицької сільської ради; погодили клопотання ТзОВ «Торгово-виставковий центр «ВАТРА» для отримання спеціального дозволу на користування надрами центральної ділянки Бояницького родовища суглинків і глин, яке розташоване на території Савчинської сільської ради (за межами населеного пункту), з метою видобутку суглинків та глин для виробництва цегли (на це, як сказав доповідач Володимир Чуб, є дозвіл Савчинської сільради). Зауваження та пропозиції внесли Ярослав Піхоцький, Ярослав Гаврилів, Євген Матвіїв, Петро Пилипчук, Ірина Здерка; виступили й представник фірми Юрій Лящук та Савчинський сільський голова Василь Калька.

Підтримані проекти рішень: про надання дозволу відділу молоді та спорту РДА та КЗ СРР ЛО «Сокальська центральна районна лікарня» на передачу в оренду, шляхом проведення конкурсу, нежитлових приміщень по вул. Стуса 4а і вул. Я. Мудрого, 26 у Сокалі; вилучено з оперативного управління КЗ СРР ЛО «Сокальська центральна районна лікарня» та передано в оперативне управління Львівського обласного центру екстреної допомоги та медицини катастроф частину нежитлової будівлі (заг. пл. 39,1 кв. м) за адресою м. Великі Мости, вул. Сагайдачного, 39; вилучено з оперативного управління Львівського обласного центру екстреної допомоги та медицини катастроф та передано в оперативне управління КЗ СРР ЛО «Сокальська центральна районна лікарня» частину нежитлової будівлі (заг. пл. 17,5 кв. м) за адресою м. Великі Мости, вул. Сагайдачного, 39.

Достроково припинено повноваження депутата районної ради Василя Козири (згідно з поданою ним заявою).

Сесія районної ради вирішила запровадити районну відзнаку – звання «Почесний громадянин Сокальського району». Затверджено Положення про це звання (доп. Олег Кожушко), у якому, зокрема, записано, що «Звання «Почесний громадянин Сокальського району» є вищим визнанням громадою Сокальського району осіб, які здійснили значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток району, науку, мистецтво, духовний та моральний розвиток суспільства, відстоювання конституційних засад демократії та захисту прав людини, захист незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, а також сприяли значному зростанню іміджу району на теренах України і на міжнародній арені». А «Право подання кандидатури на присвоєння звання «Почесний громадянин Сокальського району» належить голові Сокальської районної ради та голові Сокальської районної державної адміністрації.

Ініціатива щодо висування кандидатур на присвоєння звання «Почесний громадянин Сокальського району» може надходити від трудових колективів, районних осередків громадських організацій, органів місцевого самоврядування району». 

Питання «Про участь депутатів в роботі ради та її органах у 2014 році» (взято до відома) доповів голова постійної депутатської комісії Сокальської районної ради з питань регламенту та депутатської етики Орест Пурський. Він наголосив, що за рік відвідуваність депутатами сесійних засідань склала 67,8%. Не пропустили жодного пленарного засідання Ігор Дацюк, Олег Іванчина, Сергій Костюк, Світлана Мусій, Василь Панченко. Ярослав Піхоцький, Орест Пурський, Володимир Рехліцький, Ігор Роман, Володимир Чуб, Богдан Шклянка, Роман Монастирський. Доповідач також розповів про участь народних обранців у засіданнях постійних депутатських комісій.

Депутати заслухали звіт головного лікаря КЗ СРР ЛО «Сокальська центральна районна лікарня» про роботу та виконання умов контракту, з яким виступив Роман Швед. Він зупинився на фінансового-сподарській діяльності, лікувально-профілактичній роботі, перспективах розвитку галузі охорони здоров’я на Сокальщині. Р. Швед відповів на запитання депутатів Романа Запісоцького, Михайла Веклина, Ігоря Плечіня, Василя Бойка, Євгена Матвіїва, Євгенія Марфюка, Юрія Харчуна, Олега Кожушка, Володимира Чуба, Ярослава Піхоцького, Ігоря Хом’яка, які стосувались черг в поліклініці та лабораторії для здачі аналізів, благодійних внесків, медичного обстеження, ремонту ФАПу в Лешкові, придбання томографа, кардіологічного та інфекційного відділень, пільгових медикаментів та ін. Депутати надали слово і громадському активісту з Борятина Остапу Сидоряку та завідуючій Савчинською амбулаторією Наталії Мороз. Перший критично оцінив роботу Романа Шведа на попередній роботі, друга – наголосила, що керівник працює колегіально, радиться з колективом, буває у ФАПах і достойний очолювати комунальний заклад. За пропозицією Миколи Паська депутати звіт головного лікаря КЗ СРР ЛО «Сокальська центральна районна лікарня» взяли до відома. А ось щодо продовження контракту виникла дискусія. Одні пропонували продовжити його на три роки, інші – на п’ять. Роз’яснення змін у законодавстві щодо укладення контракту з керівником комунального закладу охорони здоров’я надала керуюча справами районної ради Любов Ребрина. Пропозиції вносили також Катерина Захаревич, Володимир Чуб, Богдан Трибушок, Роман Сташкевич, Ігор Дацюк, Роман Монастирський, Лариса Фарин. У підсумку депутати проголосували за укладення контракту з головним лікарем КЗ СРР ЛО «Сокальська центральна районна лікарня» Романом Шведом на три роки (за рішення в цілому 53 «за»).

Питання «Про звіт голови Сокальської районної державної адміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Сокальського району та делегованих повноважень» доповів Олег Кожушко. Він також окреслив пріоритетні напрямки роботи РДА в цьому році, зазначивши, що залучення інвестицій – це пріоритет розвитку району. В цьому напрямку найважливішим завданням є зберегти і переконати діючого інвестора в привабливості інвестиційного клімату району, тому що інвестор, підприємець створюють нові робочі місця та забезпечують соціально-економічний розвиток району та надходження до місцевих бюджетів. Перш за все, потенційного інвестора сьогодні цікавить наскільки безпечно працювати на Сокальщині і наскільки прозорою є влада. Залучення інвестора неможливе без першого і основного кроку – боротьби з корупцією. Це не просто голослівна заява – це конкретні речі. Вони пов’язані з дерегуляцією, з прозорістю прийняття рішень, з залученням громадськості до їх обговорення та контролю за їх виконанням. 

Чиновник, який бере хабар в час, коли солдати віддають життя за свою Батьківщину, – нічим не кращий, ніж терорист, який стріляє з «Градів» по мирних жителях.

Сокальський район володіє серйозним потенціалом для розвитку інвестиційного середовища. Від потужної сировинної бази, кваліфікованих працівників – до прикордонного співробітництва та експорту продукції. Для залучення інвестицій нам також потрібна правильна промоційна політика регіону. Ми спільно повинні плекати бренд Сокальського району, як інвестиційно привабливого, який виробляє необхідну продукцію для функціонування української економіки та доброзичливий і відкритий для бізнесу і туризму.

Серед пріоритетів роботи діяльності РДА також будуть ремонт та утримання автомобільних доріг, стабілізація та постійний моніторинг ринку пасажирських перевезень, підготовка кадрів робітничих професій, які користуються попитом на ринку праці, управління твердими побутовими відходами (зокрема, ліквідація стихійних сміттєзвалищ), інвентаризація та паспортизація об’єктів культурної спадщини, розвиток місцевих громад, посилення ролі місцевих бюджетів, підтримка процесів децентралізації влади, заходи з питань енергобезпеки, мобілізація людських та технічних ресурсів до Збройних Сил України, приведення до належного стану споруд цивільного захисту, вдосконалення системи оповіщення в районі, забезпечення максимальної кількості наданих державою послуг через центр надання адміністративних послуг в районі, а також відновлення роботи Координаційно-дорадчої ради при райдержадміністрації. 

О. Кожушко перарахував проблемні питання, які вимагають вирішення на обласному та державному рівнях. І відповів на запитання депутатів Лариси Фарин, Ореста Пурського, Михайла Веклина, Богдана Трибушка, Василя Берези, Наталії Карташової, Володимира Дзіка, Ігоря Хом’яка, Романа Монастирського, Романа Запісоцького, Ярослава Гавриліва, Петра Пилипчука, Володимира Шмигельського, Ірини Здерки, Богдана Шклянки. Це – про ремонт доріг, перевезення пасажирів, ліквідацію райавтодору, створення Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, залучення інвесторів… Звіт голови РДА депутати взяли до відома.

Заступник голови районної ради Володимир Чуб доповів  «Про розгляд запитів, звернень депутатів Сокальської районної ради та відповідей на них». Депутати підтримали запити Олександра Гаврилюка, Ярослава Піхоцького, Михайла Веклина, Романа Монастирського; звернення – Катерини Захаревич, Ярослава Піхоцького, Княжівського сільського голови Галини Левусь. В. Чуб зачитав відповіді на запити Романа Запісоцького, Петра Пилипчука, Ірини Здерки. Свою думку до чого може призвести побудова ГЕС на р. Західний Буг з дозволу депутатів висловив сокалець Василь Хавунка.

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews