24 грудня відбулась 46 сесія Сокальської районної ради. В її ході депутати розглянули 28 питань порядку денного. Серед основних – «Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку Сокальського району на 2020 рік», «Прийняття бюджету Сокальського району на 2020 рік», звіт голови Сокальської райради про роботу за поточний рік, а також внесення змін або затвердження низки загальнорайонних програм.
Начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості Сокальської райдержадміністрації Наталя Лагода доповідала про Програму соціально-економічного розвитку на 2020 рік. За її словами, головна мета Програми полягає у підвищенні якості життя та добробуту населення, зростання конкурентоспроможності економіки району, розвиток міжнародної співпраці. Зокрема, актуальними завданнями на 2020 рік є залучення нових інвесторів для розвитку економіки, створення нових робочих місць, підтримки підприємницької ініціативи учасників ООС (АТО), розбудова соціальної та дорожньої інфраструктури. В результаті обговорення Програма соціально-економічного розвитку району на 2020 рік була підтримана.
Найважливіше питання, яке розглядалося на засіданні сесії, стосувалося прийняття районного бюджету на наступний рік. Начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Леонова доповіла що головний кошторис району на 2020 рік є збалансованим. У ньому враховані такі показники, як ріст ПДФО, мінімальної зарплати, видатків на енергоносії та інфляція. Водночас особливістю формування бюджету Сокальщини на 2020 рік є приєднання міста Соснівка до території району.
Наступного року заплановано отримати 470 млн. 643 тис. 960 грн. доходів, у тому числі загального фонду – 457 млн 638 тис. грн., спеціального фонду – 13 млн. 5 тис. 960 грн. Видатки заплановано здійснити на цю ж суму. Резервний фонд районного бюджету становить – 3 млн. 136 тис. 100 грн.
Кошти з районного бюджету будуть скеровані на такі галузі, як освіта, охорона здоров’я, соціальний захист та соціальне забезпечення, культура, фізична культура і спорт, місцева пожежна команда та органи управління. Окрім того заплановані видатки на реалізацію окремих районних програм. Також в головному кошторисі району передбачено низку трансфертів з Державного бюджету. Це освітня, медична субвенції та субвенцій соціального характеру.
Галина Леонова повідомила, що для фінансування бюджетних установ, які є на території Соснівки, потрібно 57 млн. грн.. З них, 31 млн.500 тис. грн. будуть виплачуватись з державного бюджету, решта коштів – з районного. Натомість, за рахунок податку з доходів фізичних осіб, які будуть надходити від установ шахтарського містечка, районна скарбниця отримає орієнтовно 7 млн. 200 тис.грн.
Доповнив доповідь начальника фінуправління голова постійної депутатської комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій Володимир Пограничний. Він звернув увагу, що бюджет 2020 року є доволі складним. В ньому передбачено дуже мало коштів на капітальні видатки. Лише 200 тис. грн. для медичної галузі для придбання комп’ютерної техніки. У 2020 році районний бюджет отримає додаткової державної дотації на 7 млн.грн менше, незважаючи на необхідність дофінансування установ, які є на території Соснівки. Поряд з тим, Володимир Пограничний теж підкреслив, що головний кошторис району є збалансований і запропонував його прийняти. 28 голосів «За» і рішення було прийнято.
Голова Сокальської районної ради Микола Пасько подякував начальнику фінансового управління, депутатам та всім, причетним до формування бюджету, за спільну злагоджену роботу.
Затвердивши головний фінансовий документ Сокальського району на 2020 рік, депутати досить швидко розглянули решту питань порядку денного і зокрема, заслухали звіт очільника районної ради Миколи Паська про роботу у 2019 році. Велика увага приділялась міжнародному співробітництву. Триває реалізація трьох міжнародних проектів в рамках Програми Транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь-Україна». Зокрема, в межах проекту «На допомогу. Підвищення доступності до медичного обслуговування небезпечних для життя ситуаціях шляхом взаємодії структур, служб швидкої медичної допомоги на прикордонних територіях Польщі, Білорусі і України» Сокальська центральна районна лікарня отримала нове обладнання: наркозно-дихальну та ультразвукову діагностичну системи, три електрокардіографи. В межах інфраструктурного проекту «Підвищення доступності прикордонної дорожньої інфраструктури в районах: Замойському (Польща) і Сокальському (Україна) у поєднанні з промоцією екологічних проектів» розпочався ремонт комунальної дороги в селі Гута. У 2019 році, за ініціативи Сокальської районної ради були розроблені три електронні ресурси. Це інвестиційна карта «Інвестуй в Сокальщину», освітня система «Око» та унікальний історичний посібник «Стежками Героїв Сокальщини». Усі ці платформи можна знайти на веб-сторінці «Електронні сервіси Сокальщини». Сокальський район продовжує брати участь в обласному конкурсі проектів місцевого розвитку. Станом на 24 грудня із 33 мікропроектів 31 вже завершені. Підсумовуючи доповідь, Микола Пасько подякував всім за спільну роботу.
Відтак звіт голови Сокальської районної ради було вирішено затвердити. Далі була прийнята низка загальнорайонних програм. На завершення роботи сесії депутати районної ради підтримали три звернення до високопосадовців з приводу реєстрації у Верховній Раді проекту закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади), щодо формування на території Сокальського району семи територіальних громад та створення ботанічного заказника загальнодержавного значення «Малополіський шафран».